Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem beképzeltség...

Szerintetek nem beképzeltség kiposztolni ilyet a fb-ra?

Figyelt kérdés

Hogy valaki műtermi fotózásra megy, ami abból derül ki, hogy kiposztol egy képet és odaírja a fotós nevét, hogy XY, várom már a fotózást! De persze nem csak a fotós, hanem az összes ismerőse látja. (Amúgy ezt már minden fb ismerőse tudhatja, hogy rendszeresen járnak, mert karácsony, szülinap, húsvét alkalmából legalább, és ezt minden évben. És persze utána ezt is ki kell posztolni :D) Elvileg nem egy ilyen sznob családról van szó, de annyira MŰ-nek tartom, hogy valaki mindig vagy a fotós által beállított, vagy saját, de nagyon idillisztikus családi képeket rak ki, hogy ez borzasztóan taszít.

Egyrészt alapból nem értem, miért kell azt is megosztani valakinek, hogy mikor fi.ngik (pl. cukrászdai sütievés; mit játszik a gyerekével és az hú mennyire jó nekik stb.), másrészt ezt miért érzi úgy valaki, hogy az ismerőseinek releváns információ? Ezek miért lennének olyan nagynagy történések, hogy ki kell raknia a fb-ra?

Nekem ez annyira fura, és beképzelt dolog. Miért csinálja ezt valaki?



2021. febr. 28. 19:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#9, nem tudom, én mindenkinek zöld kezet adok a válaszra. Amúgy, hogy lehet valaki ennyire elkeseredett, aki amúgy elvileg tele van ismerősökkel, barátokkal és mindig nagyon happy? Mi okozhatja?


#7, egyébként nekem is tetszenek a műtermi fotók, van más ismerősöm is, aki kirakja rendszeresen, de pl. sose jelenti be a fb-on, hogy jujuj, mi akkor megyünk.


#2, az ételfotóval önmagában nincs bajom, de itt nem magára a sütire irányult a fókusz, hanem hogy milyen jó nekik. Nem ő készítette, hanem dicsekedett. De lehet én vagyok túl egyszerű.


#4, #5 én sem szeretek felmenni, de a csoportjaim képeit meg szívesen nézegetem. Ez a tiltás jó lesz, megcsinálom. Törlésen már gondolkoztam, de kollégákkal sokszor itt írunk egymásra, ha valami hirtelen kell.

2021. febr. 28. 19:41
 12/22 A kérdező kommentje:
#2 szívesen nézegetek ilyen képeket én is, ha van valamilyen művészi értéke, de ez nem erről szólt most
2021. febr. 28. 19:44
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyes valasz? Mar igy a lepontozasokat latva.
2021. febr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Te egyszerűnek tartod magad, én egyenesnek. Nem fogok olyan kollégákkal írkálni, akiknek a posztjai annyira felhergelnek, hogy gyakorin panaszkodom róluk. Mindenkinek más értékes. Számomra a reggel lefőzött kotyogós kávé gőzölgő fotója, ugyanannyira mint egy remek cukrászda már-már művészi alkotásnak beillő süteménye.


Amúgy, ha nem akarod törölni, vagy tiltani őket; állítsd le a követésüket. Így nem fogod látni miket posztol, csak akkor ha a profiljára rámész, tehát ha szándékosan keresel rá. Minden jót, szia.

2021. febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Én nem ilyen jellegű képeket szoktam megosztani, de megvallom őszintén, szeretem a képeket és szeretek posztolni is. Nem igazán érdekel, ki mit spekulál össze a lelki állapotomról, boldognak érzem magam, örülök, ha azzal a 8-10 barátommal meg pár rokonommal együtt örülünk egymás képeinek, az ilyen agytrösztök meg le vannak szarva :D
2021. febr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

Pontozzatok le ha nincs igazam, de ha valakinek nem tetszik az ilyesmi, minek nézi? Hiszen ott van 100.000 más olog amit lehet csinálni, minek nézi azt ami nem tetszik neki?


Másrészt meg ha nem tetszik neki, minek foglalkozik vele? Minek ír ki róla kérdést, napokig, hetekig pörögve egy teljesen jelentéktelen dolgon?

2021. febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
57%

Amúgy meg, ez olyan, hogy bármit posztolsz az élettelen népek úgyis rinyálni fognak és úgyis teljes kórképet állatanak fel rólad.


Ha szomorú dolgokat posztolsz akkor szomorú és magányos vagy.

Ha vidám dolgokat akkor azért teszed mert valójában szomorú és magányos vagy.


Aki meg posztol az pont leszarja, ki mit gondol róla, csak azért teszi mert neki jól esik. És ennyi, nem kell mögé látni mindenféle mögöttes tartalmat, szereti, csinálja. Arról meg nem a posztoló tehet, hogy valakinek olyan unalmas élete, van hogy még ez is fáj neki.

2021. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
30%

Oké, hogy valaki szeret valamit, de miért nem otthoni gépén tárolja a szép képeket pl akkor? Mi az oka annak, hogy valaki késztetést érez, hogy állandóan megosszon valamit? Miért kell, hogy like-okat kapj? Miért kell a dicsérő szavakat ilyen formában kikuncsorogni a másiktól?


Pl. 2-es, szerintem rajtad kívül a friss kávé csak azt érdekel, aki kávézik, egyébként semmi érdekesség nincs benne.


Az más, ha valaki saját FB oldalt működtet.

2021. márc. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
50%
18 Azért, mert leszarjuk, hogy pár morcos hülye senki minek nem örül a SAJÁT oldalunkat böngészve 🥰
2021. márc. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
42%

#19

Nagyon fruszrált vagy, higgadj le kérlek. Miért kell trágár szóval illetni a másikat?


Esetleg sportolj, vagy meditálj, hogy a benned felgyülemlett feszültséget levezesd!

2021. márc. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!