Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek miért ennyire...

A magyar emberek miért ennyire rosszindulatúak a honfitársaikkal? Más nemzeteknél is ez az általános?

Figyelt kérdés

Leírom a mai sztorimat.

Város, mélygarázs. Állnak lent szuper kocsik, amiknek amúgy tudom ki a tulaja (és a tulajt biztosan nem zavarná amúgy sem ha lefotóznák a kocsit), de nincs ott senki. Akartam csinálni pár fotót (ilyen 100 milliós kocsikat kell elképzelni), erre azonnal jön a biztonsági őr oda.

Az első hogy azt mondja ne fotózzam le a kocsikat mert a tulaj nem örülne ha a neten viszontlátná. Miközben én nem is akartam felrakni a netre. Megkérdeztem hogy magamnak ha sehova nem rakom ki 8erről akár papírt is hajlandó lettem volna aláírni) akkor lehet-e fotózni. Azt mondja úgy igen. Erre mikor fotóznám, akkor mondja hogy távozzak onnan.

Most több dolgot nem értek:

1. Eleve nem is az ő kocsija, semmi köze hozzá, ha a tulaj lenne az más (mondjuk azt se értem aki tulajként tiltja, én büszke lennék rá, nem kopik a fotózástól, de amúgy is mint írtam a tulajt biztos nem zavarta volna, be is dobtam a nevét, hogy kié az autó, de nem érdekelte, pedig rábólintott hogy tényleg az övé). Nem értem neki miért fáj az ha idegen autót fotózok úgy hogy csak magamnak és sehova nem teszem ki.

2. Nyilvános garázs, nem magánterületre másztam be, egyáltalán miért foglalkozik vele hogy mit csinálok amíg nem csinálok semmi kárt?

3. Most neki abból mi haszna származik ha kihajít onnan? Vagy fordítva, akár neki akár a tulajdonosnak mi anyagi vagy morális kára lesz abból ha csinálok hat fotót az autóról? Elkopik vagy mi?


Az egyetlen indoka az volt hogy "a tulaj nem örülne neki ha a neten viszontlátná a fotókat" pedig mondtam hogy nem rakom ki (és tényleg nem is rakom, nekem a magán hobbim ez, saját gyűjteményem van a jó kocsikból, élek halok értük). Ráadásul mint mondtam tudom ki a tulaj és legalább három külön forrásból biztosan tudom hogy a tulajt az autó lefotózása nem zavarná vagy legalábbis nem érdekelné különösebben.

És mégis kiküldött, csak azért mert nehogy már örüljek neki hogy van 3 fotóm egy jó kocsiról. Gyönyörű, ritka autók voltak ott, nem ilyen sima BMW meg hasonló kategória, mondom 100+ millió forintos autók, még Európában is ritkaságnak számítanak nem hogy itthon.


Kérdésem: ez miért esdik jól a biztonsági őrnek? Miért kell ilyen szemétnek lennie, mikor semmi rosszat nem csináltam és nem is akartam? Kinek és milyen kára származott volna belőle ha egy amúgy engedékeny és a helyszínen sem tartózkodó tulajdonos autóit lefotózom saját magamnak és senki másnak?

Ez csak itthon ilyen, vagy máshol is vannak ennyire rosszindulatú, kicsinyes, kotnyeles emberek?

Gondoltam hogy hogyan vághatnák vissza, de hiába dobtam be a tulajdonos nevét meg hogy csak magamnak fotózok, mégis elküldött (konkrétan kikísért) onnét. Borzasztó rossz érzés még most is.

Kérdésem egy szóban: MIÉRT?



2021. márc. 8. 23:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem bunkóság. Sok a bunkó, rosszindulatú ember, mindenki tudna mesélni sztorikat, de ebben az esetben ez az ember csak a munkáját végezte, nagyon is helyesen. Ő azért van ott, azért fizetik, hogy minden szempontból megvédje az ott parkoló autókat. Ha a tulaj helyébe képzelem magam, pont egy ilyen munkaerőre lenne szükségem, aki nem csak ül a seggén, hanem bármi van, megy és intézkedik.

Az hogy te azt állítottad hogy nem rakod ki a netre, nem garantál semmit. Bárki mondhat bármit.

Én sem szeretném ha felkerülne az autóm képe, már csak a rendszám miatt sem. Ha meg ilyen ritka csodáim lennének, akkor ez hatványozottan igaz lenne.

2021. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

#1 Értelmezd már amit írtam. Egy, mint mondtam ha kell papírt is aláírok róla hogy nem rakom ki a netre. Kettő, téged lehet hogy zavar, másokat meg nem, tudok sok embert akit nem zavar (sőt némelyik még büszke is rá) ha fotó vagy videó készül a kocsiról. Az csak egy tárgy amúgy is. Az ember nem volt ott akihez tartozik (és mint mondtam őt NEM ZAVARJA, ezt biztosan tudom, több forrásból is).

A biztonsági őr igen, azért van ott hogy őrizze az autókat - a károkozástól. Ha mondjuk összetörni vagy ellopni vagy összekarcolni megyek oda, az rendben van, de csak lefotózni akartam őket. Amúgy állhatott volna is fölöttem, az sem zavart volna, csak hagyja hogy csináljak pár képet. Ezt nem értem. Külföldön a kutyát nem zavarja az ilyesmi.

2021. márc. 8. 23:18
 3/44 anonim ***** válasza:
85%
Hozzáteszem, az, hogy tudod a tulajdonos nevét, csak még ijesztőbbé teszi a sztorit. Nem csoda hogy kikísért miután benyögted a nevet, senki nem szereti a stalkereket. Ki tudja, meddig mennének el ugye...
2021. márc. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
75%

Jaj istenem, papírt írsz. Annyira nem tudod, hogy működik a világ.

Gondolom valahol 13 és 15 között lehetsz.

Nem baj, majd ha felnősz, többet tapasztalsz a világból, megérted.

2021. márc. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
A tulajdonost azért mondtam be, hogy lássa hogy ismerem (még ha csak közvetetten is, nem személyesen), tehát nem random autókat akarok "stalkolni" ahogy te írod, hanem feltételeztem tisztában van vele hogy a tulajt nem zavarja hogy a kocsikat fotózzák és engedni fogja. Sajnos tévedtem.
2021. márc. 8. 23:22
 6/44 anonim ***** válasza:
88%

Ő a munkáját végezte nagyon helyesen. Az, hogy te mondasz valamit, esetleg írsz egy papírt (istenem... ) semmire se garancia és ha bármi rosszul sül el, az az ő állásba fog kerülni.

Eleve nem értem, hogy minek fotózod más autóit, a tulaj talán engedte? Nem. Ha a modell érdekel, a neten elérsz számtalan képet és videót.

2021. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
89%
Több ilyen biztonsági őr kellene. Az én kocsim is eléggé feltűnő (modifikált), bár nem 100 milliós, de attól még a kölykök előszeretettel fotózgatják, meg selfiezgetnek vele. Egyáltalán nem tetszik ez.
2021. márc. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

#4 Nem nyertél, 25 leszek két hónap múlva. És pár autót fotóztam már életemben, mélygarázsban is. Van körülbelül 500+ ritkaságról képem. Ezidáig két alkalommal volt összetűzésem, mind a kétszer tulajdonossal (az egyik bunkó adócsaló köcsög volt, azt nem csodálom hogy zavarta, állandóan a mozgássérültbe állt a Bentley-ével meg a járdára). Ellenben kb. 200 alkalommal a kutyát nem érdekelte hogy fotózok parkoló vagy mozgó kocsikat, és volt kb. 50 tulaj vagy parkolóőr aki kifejezetten rendes, normális volt (van garázs Pesten ahol szinte már haverként ismer az őr, mindig megkérdezem áll-e lent valami újdonság, mindig mondja ha épp van lent Ferrari, Maserati vagy bármi ami érdekelhet). Soha egy autóban sem tettem kárt és sosem raktam közszemlére őket a youtube-ra meg ilyen helyekre.

De te biztos jobban tudod. :)

2021. márc. 8. 23:25
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
Az más dolog, ha a tulaj megengedi. De ha ő nincs ott, akkor a biztiőrnek kötelessége nem megengedni. Nem kiállításon voltál, hanem garázsban, ott pedig nem illik fényképezni.
2021. márc. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
22%

A magyar magyarnak azért farkasa, mert sosem áll ki értük senki. Ha balhé van, mindenki saját fenekét félti. Amikor felelősöket keresnek, nem vállalja , de mutogat másokra. Aki ilyen az nem fog segíteni sem. Ha nem segít senki, amikor bajban vagy, hanem hibáztatnak, akkor te is megtanulod szépen, hogy senkiben nem lehet megbízni.


Erről van egy nagyon szép rádió riport, ha érdekel küldök linket.

2021. márc. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!