Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek miért ennyire...

A magyar emberek miért ennyire rosszindulatúak a honfitársaikkal? Más nemzeteknél is ez az általános?

Figyelt kérdés

Leírom a mai sztorimat.

Város, mélygarázs. Állnak lent szuper kocsik, amiknek amúgy tudom ki a tulaja (és a tulajt biztosan nem zavarná amúgy sem ha lefotóznák a kocsit), de nincs ott senki. Akartam csinálni pár fotót (ilyen 100 milliós kocsikat kell elképzelni), erre azonnal jön a biztonsági őr oda.

Az első hogy azt mondja ne fotózzam le a kocsikat mert a tulaj nem örülne ha a neten viszontlátná. Miközben én nem is akartam felrakni a netre. Megkérdeztem hogy magamnak ha sehova nem rakom ki 8erről akár papírt is hajlandó lettem volna aláírni) akkor lehet-e fotózni. Azt mondja úgy igen. Erre mikor fotóznám, akkor mondja hogy távozzak onnan.

Most több dolgot nem értek:

1. Eleve nem is az ő kocsija, semmi köze hozzá, ha a tulaj lenne az más (mondjuk azt se értem aki tulajként tiltja, én büszke lennék rá, nem kopik a fotózástól, de amúgy is mint írtam a tulajt biztos nem zavarta volna, be is dobtam a nevét, hogy kié az autó, de nem érdekelte, pedig rábólintott hogy tényleg az övé). Nem értem neki miért fáj az ha idegen autót fotózok úgy hogy csak magamnak és sehova nem teszem ki.

2. Nyilvános garázs, nem magánterületre másztam be, egyáltalán miért foglalkozik vele hogy mit csinálok amíg nem csinálok semmi kárt?

3. Most neki abból mi haszna származik ha kihajít onnan? Vagy fordítva, akár neki akár a tulajdonosnak mi anyagi vagy morális kára lesz abból ha csinálok hat fotót az autóról? Elkopik vagy mi?


Az egyetlen indoka az volt hogy "a tulaj nem örülne neki ha a neten viszontlátná a fotókat" pedig mondtam hogy nem rakom ki (és tényleg nem is rakom, nekem a magán hobbim ez, saját gyűjteményem van a jó kocsikból, élek halok értük). Ráadásul mint mondtam tudom ki a tulaj és legalább három külön forrásból biztosan tudom hogy a tulajt az autó lefotózása nem zavarná vagy legalábbis nem érdekelné különösebben.

És mégis kiküldött, csak azért mert nehogy már örüljek neki hogy van 3 fotóm egy jó kocsiról. Gyönyörű, ritka autók voltak ott, nem ilyen sima BMW meg hasonló kategória, mondom 100+ millió forintos autók, még Európában is ritkaságnak számítanak nem hogy itthon.


Kérdésem: ez miért esdik jól a biztonsági őrnek? Miért kell ilyen szemétnek lennie, mikor semmi rosszat nem csináltam és nem is akartam? Kinek és milyen kára származott volna belőle ha egy amúgy engedékeny és a helyszínen sem tartózkodó tulajdonos autóit lefotózom saját magamnak és senki másnak?

Ez csak itthon ilyen, vagy máshol is vannak ennyire rosszindulatú, kicsinyes, kotnyeles emberek?

Gondoltam hogy hogyan vághatnák vissza, de hiába dobtam be a tulajdonos nevét meg hogy csak magamnak fotózok, mégis elküldött (konkrétan kikísért) onnét. Borzasztó rossz érzés még most is.

Kérdésem egy szóban: MIÉRT?



2021. márc. 8. 23:02
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
#6 Leírom a slusszpoént (amit amúgy leírtam fentebb többször). Pont az volt a baj hogy nem volt ott a tulaj. Mert ő engedte volna. Erre a nyakamat is ráteszem. Mint mondtam tudom kié és mint mondtam őt NEM ZAVARJA, mert normális ember és tudja hogy sokan rajonganak a ritka csodákért. Nem mindenki abból indul ki hogy ellopni, összetörni meg világgá mutogatni akarják a kocsijait. Van akit csak szimplán érdekel és izgat egy ritka és szép kocsi. És a tulaj meg normális és tisztában van ezzel. Pont azt sajnálom hogy nem volt ott.
2021. márc. 8. 23:27
 12/44 anonim ***** válasza:
72%
8, hú, hát akkor vannak itt bajok.
2021. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
87%

11, na hát akkor ideje megtanulni, ez a megoldás: mostantól csak akkor fotózgatod más tulajdonát, ha a tulaj jelen van, és engedélyt kértél rá.

Alapból is ez lenne a korrekt és jogszerű eljárás.

2021. márc. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

#12 Szerintem nem nálam vannak bajok, ha nem sikerül megérteni hogy

-csak LEFOTÓZNI akartam pár autót (nem ellopni, megkarcolni, ráülni stb.)

-kizárólag magán célra, nem közszemlére

-olyan tulajdonostól akit ez biztosan nem zavar.

Hogy ebből neked mi az ami vállalhatatlan, azt nem tudom, de nem nálam van szerintem a hiba. Az hogy te nem érted meg hogy van akinek ez a hobbija vagy hogy van olyan tulajdonos akit nem zavar hogyha a gépjárművét pár rajongó megörökíti, az a te dolgod, de attól még semmi rosszat nem követtem el és nem is akartam. Pont.

2021. márc. 8. 23:32
 15/44 anonim ***** válasza:
100%

14

Az egy dolog, hogy te ezt mondod, azonban a biztonsági őr simán gondolhatja, hogy hazudsz. Erről ennyit.

2021. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

A biztonsági őr nem tudja, hogy ki vagy és mit szeretnél (miért adjon egy ismeretlen szavára?). Neki az a dolga, hogy az autóknak ne legyen baja és ha felmerül annak a lehetősége, hogy valamilyen módon te kárt okozol (hiába mondod vagy írod, hogy csak magadnak szeretnéd, erre semmilyen biztosíték nincs), az az ő állásába fog kerülni. Gondolom azt azért érted, hogy ez miért rossz.


Az összes tulajjal beszéltél, akinek valaha lefotóztad az autóját? Az összessel?

2021. márc. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
72%
Abszolút nem érti, egy tízéves kisgyerek szintjén van.
2021. márc. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

#15 Nyugodtan odaállhat mellém amíg távozok, meg fog lepődni, nem hazudok. De látom itt lehet magyarázni a sok fotelhuszárnak. Gondolom az a bajotok hogy felnőtt vagyok, ha egy 5 éves kisfiú akarná ugyanezt az biztos nem lenne gond mert "milyen aranyos a kissrác hogy rajong az autókért). Érdekes hogy más országokban ebből nincsen gond, de mondjuk ez a válaszkultúra itt megerősített benne hogy valószínűleg nem véletlen történt az ami, és tulajdonképpen inkább eddig volt szerencsém hogy normális tulajokkal/őrökkel találkoztam, és nem pl. valamelyik itteni kommentelő volt a biztonsági őr. Gondolom némelyikőtök szó nélkül agyonlőne engem mert lefotóztam egy autót (amit mint 1000x írtam a tulaj megengedne), életfogytiglani börtön elég lesz ilyen mértékű bűncselekményért?

Ennyi rosszindulatú, megkeseredett, irigy embert. Őszintén remélem hogy találkozok a tulajdonossal, nem fogom feladni, és biztos vagyok benne hogy kapok engedélyt a fotózásra. Ti meg hurrogjatok nyugodtan, és fogjatok kezet a biztonsági őrrel akinek ennyi öröme van az életében gondolom hogy most "nagy ember lehetett" 30 másodpercig. Magyarország...

2021. márc. 8. 23:43
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, gondolj abba bele, hogy a biztonságiőr nem tudhatja, hogy nem e egy autótolvajmaffia tagja vagy e, és épp a górénak csinálod a fényképeket, hogy majd ezt kell ellopni neki.

Tudom, viccesen hangzik, de az autólopás is konkrét maffiahálózatra épül. Az őr nem téged akart cseszegetni, csak tette a dolgát, és védte az autókat az illetéktelenektől. Mondani meg bárki mondhatja, hogy ismered a tulaját. Csak a dolgát végezte, nem veled volt baja!

2021. márc. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%

Rosszindulatú rendben, de irigy? Kire? Talán rád? :D


Az az érzésem, hogy a kérdésed megírásakor arra vártál, hogy pozitív véleményt, megerősítést kapj. Most, hogy ez nem jött össze, picit dühös vagy. Ne stresszelj! Nagyon káros az egészseggedre. :)

2021. márc. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!