Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar emberek miért ennyire...

A magyar emberek miért ennyire rosszindulatúak a honfitársaikkal? Más nemzeteknél is ez az általános?

Figyelt kérdés

Leírom a mai sztorimat.

Város, mélygarázs. Állnak lent szuper kocsik, amiknek amúgy tudom ki a tulaja (és a tulajt biztosan nem zavarná amúgy sem ha lefotóznák a kocsit), de nincs ott senki. Akartam csinálni pár fotót (ilyen 100 milliós kocsikat kell elképzelni), erre azonnal jön a biztonsági őr oda.

Az első hogy azt mondja ne fotózzam le a kocsikat mert a tulaj nem örülne ha a neten viszontlátná. Miközben én nem is akartam felrakni a netre. Megkérdeztem hogy magamnak ha sehova nem rakom ki 8erről akár papírt is hajlandó lettem volna aláírni) akkor lehet-e fotózni. Azt mondja úgy igen. Erre mikor fotóznám, akkor mondja hogy távozzak onnan.

Most több dolgot nem értek:

1. Eleve nem is az ő kocsija, semmi köze hozzá, ha a tulaj lenne az más (mondjuk azt se értem aki tulajként tiltja, én büszke lennék rá, nem kopik a fotózástól, de amúgy is mint írtam a tulajt biztos nem zavarta volna, be is dobtam a nevét, hogy kié az autó, de nem érdekelte, pedig rábólintott hogy tényleg az övé). Nem értem neki miért fáj az ha idegen autót fotózok úgy hogy csak magamnak és sehova nem teszem ki.

2. Nyilvános garázs, nem magánterületre másztam be, egyáltalán miért foglalkozik vele hogy mit csinálok amíg nem csinálok semmi kárt?

3. Most neki abból mi haszna származik ha kihajít onnan? Vagy fordítva, akár neki akár a tulajdonosnak mi anyagi vagy morális kára lesz abból ha csinálok hat fotót az autóról? Elkopik vagy mi?


Az egyetlen indoka az volt hogy "a tulaj nem örülne neki ha a neten viszontlátná a fotókat" pedig mondtam hogy nem rakom ki (és tényleg nem is rakom, nekem a magán hobbim ez, saját gyűjteményem van a jó kocsikból, élek halok értük). Ráadásul mint mondtam tudom ki a tulaj és legalább három külön forrásból biztosan tudom hogy a tulajt az autó lefotózása nem zavarná vagy legalábbis nem érdekelné különösebben.

És mégis kiküldött, csak azért mert nehogy már örüljek neki hogy van 3 fotóm egy jó kocsiról. Gyönyörű, ritka autók voltak ott, nem ilyen sima BMW meg hasonló kategória, mondom 100+ millió forintos autók, még Európában is ritkaságnak számítanak nem hogy itthon.


Kérdésem: ez miért esdik jól a biztonsági őrnek? Miért kell ilyen szemétnek lennie, mikor semmi rosszat nem csináltam és nem is akartam? Kinek és milyen kára származott volna belőle ha egy amúgy engedékeny és a helyszínen sem tartózkodó tulajdonos autóit lefotózom saját magamnak és senki másnak?

Ez csak itthon ilyen, vagy máshol is vannak ennyire rosszindulatú, kicsinyes, kotnyeles emberek?

Gondoltam hogy hogyan vághatnák vissza, de hiába dobtam be a tulajdonos nevét meg hogy csak magamnak fotózok, mégis elküldött (konkrétan kikísért) onnét. Borzasztó rossz érzés még most is.

Kérdésem egy szóban: MIÉRT?



2021. márc. 8. 23:02
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
81%

Ha tudnád hogy mi parkol a házam előtt akkor valószínűleg le akarnád fotózni :D Nem Ferrari és nem is Lambo, de a magadfajták állandóan menőzni akarnak vele a Facebookon.

Csak mondom, a parkolóház magánterület.

Azért van ott a biztiőr is.

Közterületeken nem alkalmaznak biztiőröket. Egy sem áll csak úgy a sarkon, kizárólag magánterület, és magántulajdon védelmére alkalmazzák őket.

2021. márc. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
#31 Hidd el, a felpimpelt 35 éves import BMW 3-asok se izgatnak fel annyira. :) Nálam az ingerküszöb a Bentley, Maserati, Porsche (abból se a Panamera meg a Cayenne amiből 5 perc alatt 10-et látni, hanem mondjuk egy 911 Turbo) ahol kezdődik. Azt meg kétlem hogy Bugattid lenne vagy McLarened. :)
2021. márc. 9. 00:33
 33/44 anonim ***** válasza:
81%
Egyszer ha bele szaladsz egy olyan őrbe akivel nincs közös nyelvre rá faragsz.
2021. márc. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
28%

32, hálát adok az égnek, hogy nem tudod mim van, csak találgatsz :) Elegem van már a fajtádból.

A városomban (megyei jogú város Fejér megyében, ha akkora autóuzi vagy, akkor ennyiből pontosan tudod hogy milyen autókról van szó) állandóan ez a téma, hogy mikor mivel látnak, hányni tudnék az ilyenektől.

Nem tisztelitek más tulajdonát.

2021. márc. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

#34 Én meg az ilyen kamugyárosoktól tudnék hányni, akik azt hiszik majd elhiszem hogy valaki aki ekkora nagymenő, az kedd éjjel háromnegyed egykor másfél órája a gyakorin ócsárolja az "autóbúzikat", és nem éppen alszik a luxusvillájában a másnapi üzletre készülve, vagy éppen a távol-keleti partnerekkel egyeztet Skype-on stb. :D

A matchbox nem játszik. ;)

2021. márc. 9. 00:50
 36/44 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon ostoba vagy, és tévképzeteid meg alaptalan prekoncepcióid vannak mások életével kapcsolatban :) De nem lep meg egyáltalán.

Mellesleg nekem nem kell dolgoznom 🤷‍♀️

Az pedig abszolút hidegen hagy hogy mit hiszel és mit nem. Ha érdekelne akkor egy pillanat alatt bebizonyítanám egy fotóval, de nem érsz ennyit.

Csak elmagyaráztam hogy illene tisztelni mások tulajdonát, és nem egy ötéves kis akaratos takonyként viselkedni, de sajnos nem ment át az üzenet, pedig többen is igyekeztek megérttetni veled. Igazán jó kommenteket kaptál, csak sajnos nem vagy azon az értelmi szinten, hogy megértsd. Ezt az egyet sajnálom. Na nem miattad, hanem azok miatt akiknek engedély nélkül fotózgatod a tulajdonát. Meg a szerencsétlen biztiőrök miatt akiknek plusz munkát és stresszt adsz.

2021. márc. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
#26 Én is sajnállak, tipikus magyar vagy: önző, hazug, nagyképű és kotnyeles. Csak kár hogy pont nem érdekelsz, se a fiktív gazdagságod. :) Menjél inkább aludni, holnap iskola.
2021. márc. 9. 01:06
 38/44 anonim ***** válasza:
67%

Az a vicc hogy nem is vagyok magyar, ha autóbzi lennél akkor az előbbi segítségből tudnád :D

Mielőtt a helyesírásommal jönnél, én már itt születtem.

A sulinak meg már 15 éve vége lett :D De abban igazad van hogy jobb ha megyek aludni, unlak már.

Puszi!

2021. márc. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
38:Milyen származású vagy?
2021. márc. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, kérdező, ha ennyire ismered a tulajt, miért nem kérdezed meg tőle, lefotózhatod-e a kocsiját? Cikinek tartod, mert tudod, hogy proli dolog?


Azt sem értem, mit nem értesz azon, hogy a biztonsági őrnek a munkája része, hogy ne engedje idegeneknek fotózgatni az általa őrzött tulajdont. Nem tudok, mit dolgozol - ha dolgozol egyáltalán -, de feltételezem, te sem engednéd meg idegeneknek, hogy pl. a munkahelyi laptopon nézzenek meg ezt-azt vagy nem engednéd egy, laborban, hogy felvegyék a védőruhád. A rendőrt is meg kérdezed, miért olyan rosszindulatú, hogy megbüntet, ha átmérőjű a tiloson?

2021. márc. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!