Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik azon hőzöngenek, hogy...

Akik azon hőzöngenek, hogy véglegesen korlátozzák le a külföldi utazást és a rendezvényeket, azokból igazából az irigység beszél?

Figyelt kérdés

Hogy máshonnan idézzek kommentet:


"Időszerű lenne az is, hogy ne mászkáljunk fél kontinenst azért, hogy 2 hülye tárgyalni tudjon, van már internet mindenhol. Alapvetően ennek az egésznek az emberiség arcából kéne visszavegyen, és változnia kellene. De látom egyesek a régi módszert sírják vissza, ami ide vezetett. Bravó!"


"Szeretnél 10évente ilyet? Oké, látom szereted azt, hogy döglenek az emberek, félnek, bekell zárni országokat, és önteni a pénzt a védekezésbe. Mindezt azért, hogy te Gipsz Jakab évente 3x elmehess a tengerhez, 5m2-en ihass a többi részeg fsszal, meg hasonló dolgok. Éljen a hülye világ, éljenek a vírusok!"


Nem lehet, hogy itt igazából az irigység a mozgatórugó? Szerintem az ilyenek már a vírus előtt is halálba kívánták a szomszédot meg a kollégát, akik külföldre utazgatnak, miközben ő még a megyehatárt is alig hagyhatja el, ők fesztiválokra járnak, ő meg még egy klubbulit se engedhet meg magának. És gondolom, a jelen világhelyzet okoz nekik egyfajta pillanatnyi kielégülést, mert most végre nem csak az ő tehenük döglik, hanem mindenkié az utcából.

Ti hogy gondoljátok?



2021. ápr. 14. 06:48
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
10: Addig nincs vele baj, amíg nem akarja általánosan elfogadottá és követendővé tenni ezt az életmódot.
2021. ápr. 14. 08:07
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
igen, ezzel teljesen egyetértek
2021. ápr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
72%

Nem az irigység, hanem tényleg vissza kell venni a tempóból. Nézz szét a világban. Mit látsz? Fantasztikus kornyezetben, békében élnek az emberek egy szép világban?


Nem. Minden túlzsúfolt, koszos, emberek és autók hömpölyögnek mindenhol, nálunk egy filmet nem lehetett végignezni a repülők zajától, ami sűrűbben járt mint a villamos... Az emberek írtjak az árnyékot és oxigént adó fákat ész nélkül, a vizek dugig vannak műanyaggal, és igenis, két hülye tud online is tárgyalni, ne üljön repülőre hetente...


Mikor kapunk észbe??? Most igen. Amikor már késő nagyjából.


A nyaralás más.. Meg kell a kikapcsolódás is... Na de ésszel!!!


Lepontozas nem érdekel cseppet sem, de a cél igenis a bolygó tehermentesitese, különben itt dolgunk meg rajta mind.

2021. ápr. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
89%

13. "Lepontozas nem érdekel cseppet sem, de a cél igenis a bolygó tehermentesitese, különben itt dolgunk meg rajta mind."


Nos, ez mindenképpen így lesz. Amúgy nem kell aggódni szabályozni fogja magát a Föld emberi beavatkozástól függetlenül. Ki van ez a rendszer találva.

2021. ápr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem itt nem csak az irigység a mozgató-rugó.

A laikus fiataloknak kb fogalma sincs arról, hogy ez a nagy utazgatás, nem mindig volt ilyen alapvető szükséglet, meg nem alanyi jog.

Én örülök neki, hogy én már ilyen világba születtem, szeretek én is utazni, világot látni, de azért mert az 50+-os korosztály ebben nem látja a mókát, attól még nem lesz feltétlenül irigy.


Meg ennek is megvan a maga hátulütője, nem csak a betegségek miatt, nézzetek utána "fenntartható turizmus" címszavakkal, hogyha nem az egyéni érdekeinket nézzük, mit is jelent ez valójában országokra, emberekre, környezetre és még sok más tényezőre nézve.


Árnyaltabban kéne megközelítenünk a témát és nem csak státusz-szimbólumként kezelve.


Szerintem senki nem hal bele, hogy 1-2 évig, mondjuk csak belföldön utazhatna.

2021. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

15: Nem a belehalásról van szó. Hanem a totális logikátlanságról. Mert csak külföldön utazgatva lehet összeszedni a vírust, belföldön nem?

Meg az 50+-os korosztályban igenis akadnak, akikből az irigység beszél. Nem eggyel találkoztam már. Azért az nem kicsit gyanús, amikor rendszeresen hangsúlyosan emlegetik, hogy az ő idejükben még nem volt ilyen.

Ugyanakkor a 20-as 30-as korosztályban is vannak ilyenek. Az ember csak megemlíti, hogy külföldön él, vagy hogy járt már xy országban, és kapásból úgy realizálják, hogy fel akar vágni.

2021. ápr. 14. 09:29
 17/32 anonim ***** válasza:
86%
Ha Dél-Afrikában tudt az olimpiára felkészülni Magyarország helyet, azért nem tudom komolyan venni azt az ember. Ez is a logika ékes példája. Nekem elmaradt az erasmus-om és komplett online-ban van az előadások. Tanulni akarom és használni a gyakorlatban nyelvet meg a szakot nem csak nézegetni turistáknak fenntartót utakat.
2021. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

15: Nem a belehalásról van szó. Hanem a totális logikátlanságról. Mert csak külföldön utazgatva lehet összeszedni a vírust, belföldön nem?


ez a korlátozás arról szólna, hogy lokálisan lehessen kezelni a problémát.


tudom, hogy sok más rendelkezés is gyenge logikailag, de azért van benne.

2021. ápr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
78%
Tavaly januárban még Kínában volt a vírus, márciusban mindent leállítottak országunkban. Nyilván, ha nem utazgatnának össze-vissza az emberek, nem jutott volna el ilyen gyorsan hozzánk is.
2021. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
53%

Én speciel olyan munkahelyen dolgozom, ahol rohadtul sokat kellene utazgatni, mert az prferálja a cég, hogy a személyes találkozás legyen az alapja a kommunikációnak. Sok-sok szempontot figyelembe véve én megmondtam, hogy nem utazgatok, én videokonferenciával oldom meg az egyeztetéseket. Baromi sokat utazgattam már ide-oda, és elegem van belőle. Tökéletesen tudok online megbeszélni mindent. Ha kell, akkor fejkamerával veszem, amit mutatni kell a konferencia partnernek, de nekem már marhára elegem van az üzleti vacsorákból, sznoboskodásból, a családtól távol töltött hétvégékből, és hasonlókból.

Szóval rám a kérdező által említett irígykedés korántsem igaz.

De én is azt mondom, hogy most, ameddig a pandémia ennyire erős, és a variánsok terjedése ilyen mértékű, addig a határokon átmenés nem kedvez a folyamatoknak, nem kellene utazgatni. Majd, ha már legyűrtük, akkor is sokkal komolyabb járványfigyelést kell bevezetni, és én továbbra is maradnék a fejkameránál, mikrofonnál, online megbeszélésnél.

2021. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!