Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik azon hőzöngenek, hogy...

Akik azon hőzöngenek, hogy véglegesen korlátozzák le a külföldi utazást és a rendezvényeket, azokból igazából az irigység beszél?

Figyelt kérdés

Hogy máshonnan idézzek kommentet:


"Időszerű lenne az is, hogy ne mászkáljunk fél kontinenst azért, hogy 2 hülye tárgyalni tudjon, van már internet mindenhol. Alapvetően ennek az egésznek az emberiség arcából kéne visszavegyen, és változnia kellene. De látom egyesek a régi módszert sírják vissza, ami ide vezetett. Bravó!"


"Szeretnél 10évente ilyet? Oké, látom szereted azt, hogy döglenek az emberek, félnek, bekell zárni országokat, és önteni a pénzt a védekezésbe. Mindezt azért, hogy te Gipsz Jakab évente 3x elmehess a tengerhez, 5m2-en ihass a többi részeg fsszal, meg hasonló dolgok. Éljen a hülye világ, éljenek a vírusok!"


Nem lehet, hogy itt igazából az irigység a mozgatórugó? Szerintem az ilyenek már a vírus előtt is halálba kívánták a szomszédot meg a kollégát, akik külföldre utazgatnak, miközben ő még a megyehatárt is alig hagyhatja el, ők fesztiválokra járnak, ő meg még egy klubbulit se engedhet meg magának. És gondolom, a jelen világhelyzet okoz nekik egyfajta pillanatnyi kielégülést, mert most végre nem csak az ő tehenük döglik, hanem mindenkié az utcából.

Ti hogy gondoljátok?



2021. ápr. 14. 06:48
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

20: De azért azt remélem belátod, hogy marhaság az a felvetés, hogy soha többé ne utazgassunk, mert mi van ha megint pont kitör egy vírus, és széjjel lesz hurcolászva. Évtizedekig nem történt semmi, jó eséllyel utána sem fog. Ilyesmi pandémiás átlagban százéves megesik.

És mintha tudni lehetett volna előre, hogy ez történik. Most ha mondjuk kitörne egy olyan vírus, amit a kutyák és a macskák terjesztenek, akkor visszamenőlegesen szidva lennének azok, akik háziállatként tartják őket, hogy ha nem tartanák annyian, akkor nem tört volna ki?

2021. ápr. 21. 20:49
 22/32 A kérdező kommentje:
pandémiás=pandémiás dolog
2021. ápr. 21. 20:51
 23/32 A kérdező kommentje:
százéves=százévente
2021. ápr. 21. 20:51
 24/32 anonim ***** válasza:

#21 Nem a totális stopp a megoldás (illetve járványügyileg az lenne, de más szempontból marhaság) A járványügyi figyelés, mint fogalom eddig elhanyagolt témakör volt, mostantól talán komolyabban veszik.

Járvány kitörése esetén azonnali lokalizáció, izoláció szükséges, ami jelen esetben az kellett volna lenni, hogy Kínában haladéktalanul lezárták volna az érintett körzetet, ha ezzel elkéstek, akkor az országhatárt, és addig nem oldják fel, ameddig a probléma nem oldódott meg. Ezzel szemben titkolóztak majdnem egy ÉVIG, és sz4rtak bele.

Egy-két országot kivéve a többi országnak is azonnal határzárat kellett volna csinálni, és a mostani állapotban még most is ugyanezt kellene tenni, ameddig nem csillapodik a helyzet. A nyitott határokkal csak azt érik el, hogy a variánsok is végigsöpörnek mindenhol. Ebben semmi rációt nem látok. Azonnali zárással fél év alatt még Kínában le lehetett volna győzni az egészet, de ugye nem így történt :-(

Nem örökre kell zárni a határokat, csak addig, ameddig gáz van, de akkor hermetikusan.

Családra levetítve, ha van egy fertőző beteg a családban, akkor vendéget nem fogadsz, te nem mész ki ameddig a betegség fennáll. Utána folytathatod az életed a régiben. Ennyi a hatalmas titok. Kicsiben ugyanaz, mint nagyban.

2021. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
25%

Tökéletesen egyetértek az idézetekkel, pusztán, mert a józan ész azt diktálná, hogy levonjuk a járványból a tanulságokat.

Egyáltalán nem vagyok irigy, ha akarnám, lenne pénzem utazni, de nem vágytam soha rá, nem vagyok sem nyaralós, sem bulizós típus. A távoli helyekről szívesebben nézek dokumentumfilmet, vagy olvasok, de az utazás nem az én műfajom. Az életemben hála Istennek, mindenem megvan, ami kell, vagy amire vágyom, nem vagyok irigy senkire sem.

2021. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
25: És mi lenne az a tanulság? Hogy többé ne utazgassunk, hanem csak fényképeken és videókon bámuljuk a helyeket, ahova el szerettünk volna jutni?
2021. ápr. 22. 15:54
 27/32 anonim ***** válasza:
40%

#26 Egy pandémia normál esetben kb 3-5 évig tart, utána már csak helyi esetek, fellángolások szoktak előfordulni. Most egy csomóan úgy csinálnak, mintha örökké ugyanezek a szabályok, korlátozások lennének, és éppen a lázadásaikkal, szabályszegéseikkel nyújtják el a pandémiát.

Amint vége van a világméretű járványnak, ugyanúgy lehet majd utazni, mint eddig. Egy jó darabig kell majd használni az oltási igazolást, de mivel közel 20 éve dolgoznak az univerzális koronavírusokra való vakcinán, most egy pár labor elkezdte az orrsprés változatokat is, így ez is rövid ideig fog csak tartani. Az emberek életét ez a dolog csak rövid ideig befolyásolná. Világszinten viszont a kutatásokat fel kell pörgetni, és új standardokat felállítani, mert a populáció, és annak mobilitásának növekedésével egyenes arányban nő a járványveszély is. Erre a kormányoknak kell felkészülniük ugyanúgy, mint a klímaváltozás következő 50 éves hatásaira. Higgadj, le, fogsz tudni mocskos jégfagyit enni a piramisoknál.

2021. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
27: A spanyol nátha 2 évig tartott.
2021. ápr. 22. 17:55
 29/32 anonim ***** válasza:

#28 A spanyolnátha idején nem volt ekkora a népesség és nem volt ilyen mértékű mobilitás. Szerintem a 3-5 év egy reális intervallum, amiben figyelembe vettem az emberek mennyiségét, szabálykövetését, és még egy rakás dolgot. Persze csak becsültem, és nagyon örülnék neki, hogy ha 1 éven belül letudnánk a dolgot.

Másrészt a spanyolnáthába 50 millió ember halt bele 2 év alatt.

2021. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Belőlem sosem az irigység beszélt ilyen téren, én f*szságnak tartom az állandó utazgatást, bár biztos valaki szereti. Én jobb szeretem itthonra megvenni ami nekem kell, esetleg leutazok rokonokhoz/családtagokhoz és kellemes időt töltünk egyet. Nem kell nekem ezért puccos exkluzív nyaralásokra eltapsolnom százezreket/milliókat hogy megmutassam én mennyit keresek/mennyi van nekem. Jobb érzés vennem egy új autót, mint eltapsolni utazásra ami pár napig tart, és utána vége van. Persze az élmények megfizethetetlenek, de nekem nem kell ekkora inger hogy boldog legyek, vagy jól érezzem magam. Én megvagyok így, és egész jól kijövök. De nem bántom aki ezt szereti, csak utána ne legyen sírás ha nincs "erre-arra" épp pénz, meg ne essen hitelcsapdába.
2021. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!