Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ne használjam ki mások...

Miért ne használjam ki mások érzelmeit?

Figyelt kérdés
Ha valaki mond nekem egy jó érvet, el fogok gondolkodni. A környezetemtől eddig még nem hallottam.

2021. máj. 6. 00:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Például mert aljas, manipulatív, embertelen dolog?
2021. máj. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy ha velejéig romlott és/vagy pszichopata és/vagy lelkiismeretlen vagy, akkor kommentelhet neked ide a dalai láma meg a római pápa is, úgysem fogsz jobb belátásra térni.


Ha meg lenne benned jóérzés, magadtól is tudnád, miért nem helyes a kihasználás és az önzés.

2021. máj. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyet kérdezel, akkor nem is érdemes bővebb magyarázatokba kezdeni.
2021. máj. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
szar ember leszel azért
2021. máj. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%

Te is tudod, hogy ezt mar reg eldontotted magadban. Egyebkent ha valaki eleg idiota ahoz, hogy kihasznaljak akkor meg is erdemli.

Viszont mindig van egy nagyobb hal.

2021. máj. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#1 ez az az érv, amit a környezetem is mond. Ez az érv a ti érzelmeiteken alapul.


#2 és #3 ezzel azt akarjátok mondani, hogy erre csak érzelmi érvek vannak? Logikailag nem lehet valakit meggyőzni?


Elmondom mi a baj az érzelmi érvekkel, az, hogy engem hidegen hagynak. Olyanok, mint vak embernek a némafilm. Ellenben a logikára hallgatok. Csak vak vagyok, nem süket, bár a filmet nem látja, ha olvasnak neki, azt megérti. A logikai érv azt jelentené, hogy valaki elmondja miért érné meg nekem ezt.

2021. máj. 6. 01:04
 7/20 A kérdező kommentje:
#5 a te válaszod nem láttam, igen van nagyobb hal, és ha kihasznál, hát kihasznál. Ha nekem lehet, másnak miért ne.
2021. máj. 6. 01:05
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tedd másokkal, amit szeretnéd, hogy mások tegyenek veled.

(Ne azt tedd, amit mások tesznek veled, hanem amit szeretnél, hogy tegyenek veled.)

Elég logikus érv? Szerintem az.

2021. máj. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Inkább szeretem meg, hogy engem kihasználnak, minthogy én ne használjak ki másokat. Ha nem vagyok elég jó, hogy ne tudják megtenni, akkor az úgy is az én gyengeségem.
2021. máj. 6. 01:20
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

"Elég logikus érv? Szerintem az."

Ez egy tan. Nem egy érv. Nem tudtok logikailag mondani semmit neki.


"Az az igazság, hogy ha velejéig romlott és/vagy pszichopata és/vagy lelkiismeretlen vagy, akkor kommentelhet neked ide a dalai láma meg a római pápa is, úgysem fogsz jobb belátásra térni."

Nem kell Dalai Láma ide. Egy logikus érvet várt, hogy miért ne tegye. Akkor legalább elgondolkodna rajta. Ő írta. De mindegyikőtök akkora hülyeséget írt, és már feladja az elején, hogy nem érdemes semmit sem. Inkább mondjátok azt, hogy nem tudtok írni érvet rá, mert ti sem tudjátok. Sokkal őszintébb és igazabb.


"Például mert aljas, manipulatív, embertelen dolog?"

Ah írta a kérdező, ez is csak érzelmi érv. Nem tudjátok mi az a logika és az érvelés. Nem is kéne írnotok semmit sem, de tisztában sem vagytok a képességeitekkel, hogy mit tudtok, mit nem, és mihez kéne írnotok.


"Miért ne használjam ki mások érzelmeit?"

Azért ne, mert akkor a rosszat gerjeszted. Ha a rosszat gerjeszted, növeled, akkor a környezeted is azt fogja sugározni és termelni. Amikor a rosszból sok van, akkor egy fos társadalom jön létre, ahol kényelmetlen körülmények között kell élni - sokat kell dolgozni a semmiért, szegénység, szabadság csökkenése. Ha az emberek nem bíznak egymásban, nagyon sok plusz munka jön létre - például, ha senki nem tenne rosszat, nem kellene rendőrség, ami miatt egy csomó ember felszabadulna, akik dolgozhatnának, hasznot termelve a társadalomnak, és mi nekünk még kevesebbet kellene dolgozni. Az egész napodat akkor arra szánhatnád, amire akarod.

Akármilyen kis pont is vagy a társadalomban, minden tetted hatással van a rendszerre, amiben élsz. Jót cselekedve, mások segítésére törekedni pedig NEKED is jót fog tenni, csak ez egy olyan felismerésen alapul, amihez mélyebbre kell látni, nem csak az orrod elé, hogy közvetlen itt van előttem az ember, miért ne húzzam le, úgyis lelépek és nem lesz semmi. De aki téged valaha kihasznált, vagy valaha meg fogja nehezíteni a helyzetedet, pont úgy gondolkodik, mint te. Ugyanúgy nem lát semmit, és őt is kihasználták, ezért ő is csak továbbadja. Mindenki továbbadja a másik miatt, és senki sem állítja meg a folyamatot, ezért csak egyre több és több lesz, pont ahogy mondtam, hatással vagy a rendszerre, mert azért vagy ilyen, mert ők is hatással voltak a rendszerre.


"Ha nekem lehet, másnak miért ne."

Mindenkinek lehet tenni mindent, ez nem erről szól, hanem arról, hogy ÉRDEMES -e, ha belegondolsz a nagy képbe, és abba, milyen következményei vannak a cselekedetednek.

Más megtette, az nem jelent semmit. Ha másra mutogatsz, nincsenek elveid, csak egy kisgyerek vagy, aki mutogat, hogy ő ezt tette, akkor én is ezt teszem. Éretlenségre vall, nincs saját értékrended. Ami pedig azt jelenti, hogy el vagy veszve, az életed nincs rendjén, káosz van. A káosz pedig azt jelenti, hogy nem vagy jól, a te életed nem jó, akár átérzed ezt, akár nem.

2021. máj. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!