Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ne használjam ki mások...

Miért ne használjam ki mások érzelmeit?

Figyelt kérdés
Ha valaki mond nekem egy jó érvet, el fogok gondolkodni. A környezetemtől eddig még nem hallottam.

2021. máj. 6. 00:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Miért ne használjam ki mások érzelmeit?"


Mert mindenki el fog kerülni nagy ívbe ahogy megismernek és megtudják milyen is vagy valójában. Ilyen emberrel senki sem akar barátkozni vagy közelebbi kapcsolatban lenni.

Persze ha nem zavar az hogy örökre egyedül maradsz, hogy nem lesznek barátaid, nem lesz olyan ember aki igazán szeretne, foglalkozna és törődne veled bármilyen formában, akkor nincs gond.

2021. máj. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#10-essel reszben egyet ertek, viszont ha a kerdezo nem hasznal ki masokat az nem jelenti azt, hogy jobb lesz a tarsadalmunk. O csak egy a tobbszaz milliobol akik atgazolnak a masikon. Amit irtal kb olyan mintha azt mondanad, hogy elindul a lejton egy hopihe es lavinat gerjeszt. A kerdezo nem fog mas onzo embert megvaltoztatni azzal ha nem hasznal ki masokat, hogy tenyleg igazi eszlelheto valtozas jojjon letre a tarsadalomban ilyen teren szerintem nem szamit, hogy egy onzo emberrel tobb vagy kevesebb van. Tovabba egy ember akit ki tudnak hasznalni, az egy erzelmes ember. Egy erzelmekre jobban hallgato ember ketlem, hogy "kihasznalova" tudna valni csak azert mert kihasznaltak. Illetve, ha tenyleg azza is tudna valni es erezhetoen rontana a kerdezo a tarsadalmon, nyilvan folytatna tovabb az emberek kihasznalasat, ha rosszabb korulmenyek koze szorulna a tarsadalom romlasa miatt, akkor gondolom meginkabb kihasznalna az embereket, hogy sajat maganak elheto szintet teremtsen szoval ordogi kor.


Nincs jo valasz erre, nem lehet erzeseket logikai ervekkel megindokolni pont ezert erzesek. Ha a kerdezoben egy csepp buntudat sincs, ha kihasznal valakit akkor nem fogja megerteni.

pl egyszer kihasznalsz valakit es kozvetlenul visszaut rad. Elegge szelsoseges pelda, de hallottunk mar ilyet: kihasznalsz egy lanyt, annyira osszetorod hogy ongyilkos lesz. Eddig semmi gond, teged nem erdekel, viszont a csaladjat erdekli. Az apa nagyon szerette a lanyat es a gyasz mindenkinel maskepp tor felszinre, nala merhetetlen bosszuvagykent jon elo aztan jobbik esetbe csak jol szetveri a fejed. Bar gondolom nalad meg ez is megeri a kockazatot, meg ugye te ugyse ilyen nyilvanvaloan hasznalnad ki az embereket.


Viszont azzal teljesen egyetertek, hogy a kerdezonek nincsenek elvei, nincsenek gondolatai mivel alapbol ugy kezdte a kerdest, hogy CSAK akkor hajlando elgondolkozni, ha valaki ad ra indokot. Sot, ha olyan nagy manipulativnak tartod magad, mint ahogy azt a kulcsszavakba allitod, miert tud rola a kornyezeted? Nem hallottal a kornyezetedtol jo indokot hogy miert ne hasznalj ki masokat? Errol szoktal beszelgetni a csaladoddal? A "barataiddal"? Szerintem csak tul sok animet vagy sorozatot neztel es nagyon epicnek akarod tartani magad nagy hirtelen. Szabad tudni hany eves vagy? 18-20? Hidd el, aki igazan manipulalja az embereket, az nem henceg vele se a kornyezetebe se a neten, nem ker indokokat hogy miert ne csinalja. Csak megteszi es kesz mint ahogy te a levegot veszed.

2021. máj. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem tudok logikai érvet. Tényleg nem. Sőt, azt sem mondom, hogy ne csináld, mert az emberek többsége ezt csinálja.

Ettől függetlenül, a szöveged alapján szimplán csak hangnak tűnsz, akinek igazából esélye sincs kihasználni senkit.

2021. máj. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Azért mert ha véletlen nem jó embert használsz ki, megütheted a bokád.

Vannak ám rajtad kívül is pszichopaták.

Amúgy ha a környezetednek is elmondod hogy direkt erre mész, akkor igencsak xarul végzed a dolgod :D

2021. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Miért logikus kihasználni másokat?
2021. máj. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én hiszek abban, hogy azt kapsz amit adsz. És hogy te miért ne tedd ha mások azt teszik, akkor megkérdezem, hogy miért kell másokat követni? Egyébként előttem is írták hogy akik megismernek, el fognak kerülni, nem lesz társasági életed.

És miért jó az neked ha másokat te is kihasználsz, csak mert veled is esetleg ezt tették?

Mint momdtam hiszek abban, hogy azt kapod amit adsz, lehet hogy nem most rögtön, de később mikor történik valami, akkor ez ki fog ütközni. Nagyon sokszor láttam erre példát.

2021. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Többen félreértettékek az egyik mondatom, bár részletkérdés, de pontosítom. Nem azt mondtam, hogy ha másnak lehet, akkor nekem is, hanem fordítva, ha nekem lehet másnak is. Ezzel azt akartam mondani, hogy ha visszanyal a fagyi (amit többen mondatok szintén), akkor visszanyal. Nem szeretem önmagam, nem érdekel, ha megtörténik, nem hiszem magam jobbnak. Azért vagyok ilyen, mert ez a komfort zónám, ez a kényelmes.


#11 erre már én is gondoltam. Nem nagy tételben használok ki másokat, illetve leplezzem valamennyire. Az emberi kapcsolatok elkopnak néha. Ezt kihasználva, ha már nincs szükségem valakire, én is fokozatosan tűnök el, így természetesnek hat. Nem igénylem a barátságot és a szeretet egyébként.


#12 Nem mondom meg másoknak, ezekről burkoltan beszéltem másokkal. A barátaimat érdekli a pszichológia, és amikor szóbajön mondjuk a manipuláció, akkor én rákérdezek, hogy ők meg tudnák ezt érvelni, hogy miért rossz, vagy szerintük ez nem érvelhető, hanem belülről kell jönnie. Ilyen formában beszélek erről. Ha fiatal vagyok (egyébként igen 21), akkor most pszichopata wannabe leszek? Nem tartom magam epicnek.


Abban igazgatok van, hogy nincsenek elveim.

2021. máj. 6. 13:28
 18/20 riverdale02 válasza:
Azért , mert azzal megbánthatsz másokat. És annak ugyan mi értelme lenne? Mitől lenne neked jobb? Nem szép dolog valakit kihasználni akkor se , ha megérdemli.
2021. máj. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Köszi a kérdéskiírást! Az egyik legérdekesebb, amit eddig olvastam. És a válaszok is nagyon elgondolkodtatóak voltak.


Szerintem a mai világban sokan kihasználják a másikat. Én a túloldalán vagyok a történetnek, és mindig azt kérdezgetem, miért használnak ki, miért jó ez így? Ahelyett, hogy az emberek jól éreznék magukat egymással, mint kb. jótestvérek, minek ez a sok rosszindulat? Nem jobb lenne békességben boldogságban élni? Arra jutottam, hogy az emberi természetben alapvetően benne van az ilyen olyan rossz. És itt jönnek az elvek, hogy ki az, aki átalakítja magában az eleve rossz mintát. Aki megérti, hogy másnak ezzel rosszat tesz. Én egyszerűen jót adok, és naiv módon mindig jót várok, aztán jön egy ilyen xx világképű (fogolydilemma), aki földbe tipor engem :D

2021. jún. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy akkor miért érdekel? 😃
2021. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!