Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted boomer generáció...

Szerinted boomer generáció miért olyan amilyen?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam azon, hogy a boomer generációnak miért olyan fontos a szegénység, a nélkülözés, a tüdőpestis, a családi bántalmazás/erőszak, a retkes lábú büdös tetves nyugovóra térés boldogan a padkán, a gyerekmunka, a megalázás, a leányanyák, a sárban pocskolás, az éhezés, a teljes elidegenedés a szülőktől, a gyerekhalandóság, a betegségek, stb.


Normális esetben azok az idősebb generációk, kiknek részük volt a fentiekben, minden erővel azon munkálkodnának, hogy a fiatalok emberibb környezetben nőjenek fel.

A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy ez tévedés: "Kapáljál, kussoljál, szüljél, sorkatonáljál. Majd megtanulják, mi a munka. Ez kellene a fiataloknak. Bezzeg a mi időnkben. Én is kibírtam. Apád megtanítana...!" stb.


Ha meg a mostani generáció boldogul a fentiek nélkül, akkor egyből semmirekellő, léhűtő, erkorcsult az egész szerintük.



Szerintetek miért van ez így?



2021. máj. 7. 16:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Azért mert ez új nekik. Fogd fel úgy mintha 10 évig végeznél valami munkát majd, te átkerülnél tanácsadói szerepbe, de az új fiú meg egy csomó mindent máshogy csinálna mert azóta változtak dolgok.

Nem érted hogy amit te annó kézben elvittél azt ő miért viszi mondjuk gurulós kocsin.

Egyszerűen annyiról van szó hogy több évtizedig voltak egy általuk megszokott világban és most meg már szinte idegenként viselkedünk nekik.

De ez amúgy mindig is így volt. Nekik is ezt mondták az idősek meg azoknak is panaszkodtak az idősek meg azoknak is és így tovább.


Egyszerűen nagyon szokatlan nekik és úgy gondolják hogy ami náluk működött annak kéne nálunk is

2021. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nincs olyan, hogy egy generáció egyformán gondolkodik.
2021. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Micimacko67 ***** válasza:
27%

Kérdező, jól gondold meg, hogy pocskondiázod az idősebbeket...

30-40 év múlva te leszel boomer generáció az akkori fiataloknak!

Visszakaphatod ezt még te is...

2021. máj. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%
Csatlakozom az előttem szólókhoz.
2021. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%
Valószínűleg a hozzád hasonló típusú, "kihaénnem"-típusú kis nyikhajok miatt.
2021. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

az idősebb generáció nagy része az előző rendszerben nőtt fel, és a mai világgal már képtelen lépést tartani, ezért ragaszkodik a „régi értékekhez”.


órákig tudnám sorolni a tapasztalataimat a semmire beképzelt, magukat polcokkal az fiatalok felé helyező idősekről, közös bennük:


-elhízottak vagy alaktalanok, mert lusták, és nem is értenek a táplálkozáshoz edzéshez


-nem beszélnek nyelveket, nem igazán értenek a számítógéphez


-nem rendelkeznek piacképes tudással, nem képzik magukat, azt végzik, amit 30 éve


-feljogosítva érzik magukat, h elmondják, hogyan éljem az életem, hogy néz ki egy igazi férfi stb.


őszintén szólva a mérnök apámon kívül nem nagyon találkoztam még olyan időssel (50+), aki felvenné a versenyt a korosztályom (30) értelmesebb tagjaival.

tehát egyszerűen arról van szó, hogy nem igazán tudtak alkalmazkodni egy új digitálisabb világhoz, ezért mereven ragaszkodnak a múlthoz.


most érted, hogy magyarázzam meg mondjuk egy 58 éves általános iskolai tancinéninek, hogy ne oktassa a programozó testvéremet, mert öcsém kb. 5x annyit keres és 5x értelmesebb, mint ő?:D úgyse fogja fel.


egyszerűen túl nagy a szakadék. a mai fiatalabbak már a digitális világban, egy teljesen már rendszerben nőttek fel.

2021. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Micimacko67 ***** válasza:
72%

#6, érdeklődéssel olvastam magvas gondolataidat...sok érdekes kérdés merült fel bennem, kérlek segíts ezek megválaszolásában...!


Azt mondod, hogy az idősebb generáció lenézi, előítéletes a fiatal 30-as korosztállyal szemben! Jól értem amit mondasz? Olvasom a te véleményedet az idősebb korosztályról, süt belőle az idősebbek lenézése, akik a te véleményed szerint már teljesen értéktelenek a mai magyar társadalom részére!

Nem rendelkezünk elegendő tudással, buták és rosszindulatúak vagyunk, stb...ergo teljesen feleslegesen létezünk ebben a társadalomban!

Kíváncsi lennék, hogy erre milyen megoldási javaslataid lennének? Komolyan! Azt mondod, hogy ez így nem jó! Értelmes emberként már biztos gondolkodtál, hogy erre a téged foglalkoztató problémára, milyen megoldások lehetségesek?

Mit kezdjünk magunkkal, hogy nektek jó legyen? Húzzuk meg magunkat? Esetleg vonuljunk koncentrációs táborokba, rezervátumokba, hogy nektek értelmes, gondolkodó 30-asoknak ne legyünk útba?

Van esetleg egyéb ötleted?


A végén becsatolok egy linket, egy régi mese linkjét...én öregként, még igazi könyvben olvastam, hisz nekünk gyerekkorunkban csak olyan ósdi dolgok voltak, mint a nyomtatott könyvek...

Kíváncsi vagyok, hogy megérted-e a mondanivalóját...mondom mese, de azért talán tanulni is lehet belőle!


[link]

2021. máj. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%

7/7


köszönöm, h bemutatkoztál, pont a fajtádról beszéltem :D


1, a kérdezőnek válaszoltam, nem értem, mit pampogsz itt nekem


2, ajánlom az értő olvasás gyakorlását. úgy kezdtem, h "nagy része", ergo nem írtam sehol, h minden idős ilyen. bemásolnád azt részt, ahol azt írom, h az idősek teljesen értéktelenek a társadalom számára?


3, "Esetleg vonuljunk koncentrációs táborokba, rezervátumokba".


pszichológusnál jártál mostanában? a kérdezőnek írtam le a véleményemet, erre te elkezdesz nekem hisztizni, és 10 sor múlva már koncentrációs táborokkal jössz.

mintha lenne is egy kis gond a toronyban.


4, "Kíváncsi vagyok, hogy megérted-e a mondanivalóját."


lol. kinek képzeled magad te is:D


nézd, próbálok nagyon finoman fogalmazni. reál területen dolgozom, nyelveket beszélek stb.

nálunk a teljesítmény számít. a nagyképűsködés, szájalás annyira nem érdekel minket.

A dohányboltos Manci nénit lehet, h le tudod nyűgözni a szövegeddel, de én pl. azt látom,h már a szövegértéssel is gondjaid vannak, abban is biztos vagyok, h nem beszélsz nyelveket és teljesen átlagos munkát végzel átlagos fizetésért.

engem meg túlzottan nem érdekel olyanok nagyképűsködése, aki a való világban semmiben nem emelkednek ki.

2021. máj. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

A legnagyobb hülyeség, amit két generáció tehet, ha egymásnak esik.


Az emberek különbözők, és sokkal nagyobb különbség lehet két hasonló korú egyén között, mint két különböző generációba tartozó között.


Ne üljünk fel ennek a mesterséges szembeállításnak nemek és generációk között, ami mostanság zajlik!

2021. máj. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Micimacko67 ***** válasza:
63%

#8, elismeréssel beszeltél édesapádról, aki szintén mérnök, mint te...s talán még van olyan okos is, mint te!

Tisztelettel kérdezném, édesanyád nem üti meg ezt a mércét? Ő tudja, hogy a gyermeke ilyen rossz véleménnyel van róla?

2021. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!