Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted boomer generáció...

Szerinted boomer generáció miért olyan amilyen?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam azon, hogy a boomer generációnak miért olyan fontos a szegénység, a nélkülözés, a tüdőpestis, a családi bántalmazás/erőszak, a retkes lábú büdös tetves nyugovóra térés boldogan a padkán, a gyerekmunka, a megalázás, a leányanyák, a sárban pocskolás, az éhezés, a teljes elidegenedés a szülőktől, a gyerekhalandóság, a betegségek, stb.


Normális esetben azok az idősebb generációk, kiknek részük volt a fentiekben, minden erővel azon munkálkodnának, hogy a fiatalok emberibb környezetben nőjenek fel.

A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy ez tévedés: "Kapáljál, kussoljál, szüljél, sorkatonáljál. Majd megtanulják, mi a munka. Ez kellene a fiataloknak. Bezzeg a mi időnkben. Én is kibírtam. Apád megtanítana...!" stb.


Ha meg a mostani generáció boldogul a fentiek nélkül, akkor egyből semmirekellő, léhűtő, erkorcsult az egész szerintük.



Szerintetek miért van ez így?



2021. máj. 7. 16:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

TheLion2000 nevű felhasználó az ocsmány, ordenáré stílusú privát üzenete miatt letiltva, üzenete pedig lementett képernyőfotón megküldve az oldal moderátorainak. Azzal a stílussal ne is csodálkozzon, ha olyan véleménnyel vannak RÓLA (nem minden fiatalról!), amilyennel. Ráadásul elárulom: nemcsak az idősebbek utálják az ordenáré bunkókat, hanem a saját korosztálya is. Tapasztalatból írom, én szerencsére normális fiatalokat ismerek.


Jelzem: mindenki így jár, aki hasonló üzeneteket küld nekem privátban. Nem egy embert tiltattam már ki innen.

2021. jún. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Micimacko67 ***** válasza:
100%

#11, ne aggódj nem csak te kaptál ilyen üzenetet ettől az ifjú atomfizikustól...

Én veled ellentétben ezeket kifejezetten élvezem, mert szórakoztatnak az ilyen retardáltak...


TheLion2000 kedves, az este a pálinkára már nem kellett volna rágyógyszerezni...akkor nem csináltál volna ilyen butaságot!

2021. jún. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

Mert a boomereknek a legrosszabb. A mai ötvenesek voltak az utolsó generáció, akik nem költöztek el otthonról, abban nőttek fel, hogy házat vesznek, gondoskodnak a szülőkről, gyereket nevelnek, esetleg diplomát szereznek. Az ő gyerekeik (20-35) már a saját életüket élik, esetleg a dupláját keresik a szülői bérnek. Valahol megértem, hogy a hatvanéves azt mondja, hogy meló mellett el kell látnia a nyolcvanéves édesnanyját, miközben a 27 éves fia netto 700ert IT menedzser Pesten és éli a fiatalok gondtalan életét. Tudja, hogy a gyerek nem megy haza egy vidéki kisvarosba, ha ő lerobban, maximum idősek otthonába küldik vagy házigodnozot fogadnak mellé.

A boomerekkel az a baj, hogy úttörők, kiserleti alanyok, senki sem mutatta meg nekik, hogyan kell magukrol gondoskodni vagy skype nagyinak lenni

2021. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
39%
Továbbá, ők elmentek még a közszférába, ahonnan a 35 alattiak sírva menekülnek, mert diplomások és nyelveket beszélnek, még multinál is többet keresnek. Ötvenes-hatvanas munkáltatóként/dolgozóként frusztráló lehet, hogy emberhiány van, két ember munkáját kell végezni, aztán belibben egy 23 éves piha a diplomájával meg a c1es angoljával és meglep az első adandó alkalommal, ráadásul meg annyit is keres, mint a husz éve ott dolgozó de diplomával Bem rendelkező néni
2021. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Micimacko67 ***** válasza:
21%
Igazatok van fiatalok! Koncentrációs táborba az összes boomerrel! Hulljon a férgese!
2021. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%

13/15


jókat írtál, de ami engem igazán elképeszt, hogy a boomerek zöme tényleg azt hiszi, ő szintekkel a mai fiatalok felett.


épp most láttam face-en, hogy egy munkanélküli (!) nő max. középfokú végzettséggel kirakott egy gúnyolódó mémet arról, h a mai fiatalok azt se tudják, fiúk-e vagy lányok meg ők akarják megmenteni a világot , bezzeg az ő generációjuk blabla.


az ilyen középkorú prolikkal egyszerűen semmit nem lehet kezdeni. burokban élnek, max. árufeltöltőként dolgoznak, nyelvet nem beszélnek, és azt hiszik, még mindig 1990es években járunk.

2021. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Micimacko67 ***** válasza:
80%
Csak egy dolgot nem értek, ha minden fiatal diplomás és nyelveket beszél....akkor mi szükség volt a tavalyi nyelvvizsga amnesztiára a diploma megkapásához????
2021. aug. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

17/17


gondolom, te vagy, a 6os és 10es is :D


ne haragudj, de várd el, h bárki is hosszabban reagáljon rád:


1, sikerült olyan reagálnod, amit nem írt senki. hol írt bárki olyat, h minden fiatal jól beszél nyelvet?


2, nézz már utána statisztikáknak, h melyik melyik generációból beszélnek legtöbben idegen nyelvet

2021. aug. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Micimacko67 ***** válasza:
66%
A statisztikát inkább hagyjuk...te is tudod, hogy a papír és az excel tábla mindent elbír!
2021. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Micimacko67 ***** válasza:
46%

Én, mint középkorú proli...szerintetek legalábbis, a következőket tapasztalom a munkám során!


Rengeteg fiatal jön az egyetemről, tényleg jól beszélnek 1-2 idegen nyelvet!

Simán beszélnek egy félórát tökéletes angolsággal a semmiről is...


Másról sajnos nem is nagyon tudnak, mert a szakmai tudásuk erősen konvergál a nullához! Tisztelet a kivételnek természetesen!


Nemzetközi multi partner, ifjú beszerző kolléga...ékes angol nyelvű levélben kommunikál...

Szakmai kérdésekben: nem tudom, nem ismerem, nincs információm, megkérdezem az idősebb kollégáktól...



Hajrá fiatalok, innen szép nyerni!

2021. aug. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!