Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted boomer generáció...

Szerinted boomer generáció miért olyan amilyen?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam azon, hogy a boomer generációnak miért olyan fontos a szegénység, a nélkülözés, a tüdőpestis, a családi bántalmazás/erőszak, a retkes lábú büdös tetves nyugovóra térés boldogan a padkán, a gyerekmunka, a megalázás, a leányanyák, a sárban pocskolás, az éhezés, a teljes elidegenedés a szülőktől, a gyerekhalandóság, a betegségek, stb.


Normális esetben azok az idősebb generációk, kiknek részük volt a fentiekben, minden erővel azon munkálkodnának, hogy a fiatalok emberibb környezetben nőjenek fel.

A tapasztalat viszont azt mutatja, hogy ez tévedés: "Kapáljál, kussoljál, szüljél, sorkatonáljál. Majd megtanulják, mi a munka. Ez kellene a fiataloknak. Bezzeg a mi időnkben. Én is kibírtam. Apád megtanítana...!" stb.


Ha meg a mostani generáció boldogul a fentiek nélkül, akkor egyből semmirekellő, léhűtő, erkorcsult az egész szerintük.



Szerintetek miért van ez így?



2021. máj. 7. 16:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
53%

„A statisztikát inkább hagyjuk...te is tudod, hogy a papír és az excel tábla mindent elbír!”


:D


tehát ha érdemben nem tudsz reagálni, akkor jössz azzal, h hülyeség a statisztika, te vagy az érvelés bajnoka!


akkor ne foglalkozz a statisztikával te lángész, pontosan tudod te is, h a 40 alattiak közül jóval többen beszélnek nyelvet, hiába próbálsz mellébeszélni.


„Simán beszélnek egy félórát tökéletes angolsággal a semmiről is...”


kíváncsi vagyok, mennyit értesz belőle, lol.


„megkérdezem az idősebb kollégáktól...”



mondjuk sztem természetes h egy idősebb jobban ért hozzá, h x éve ott dolgozik, arról nem beszélve, h a magyar munkahelyek 90%a hulladék, a fiatalok nem is fogják megerőltetni magukat, én se tenném.


„Hajrá fiatalok, innen szép nyerni!”


foglaljuk össze: a szövegértésed gyenge, érvelni nem igazán tudsz, feltételezem, idegen nyelven sem tudsz jól, van egy szűk területhez, amihez értesz – mert a munkád, és x éve végzed :DD


ennyi nem? de azért lenézed a fiatalokat :D meg van képed azon gúnyolódni, h szted a semmiről beszélnek angolul:D


persze ,gondolom, neked is itt ekkora a szád, a való életben vhogy nem tapasztalom ezt a stílust érdekes módon (ja izmos 30as vagyok, lehet h azért :DD)

a helyedben inkább elszégyellném magam, nem nagyképűsködnék: az idősebbek közül szavaztak legtöbben a fideszre, nem beszélnek nyelveket, 20-30 éve ugyanott dolgoznak alacsony fizetésért, digitális analfabéták, egy szűk területen kívül mindenhez hótthülyék, tisztelet a kivételnek.


ja korombeliek között is nyilván vannak h-lyék, csak mondjuk nekem is rengeteg olyan ismerősöm, akinek a cipőjét nem kötheti meg a hozzád hasonló idősödő prolik:


programozó öcsém, mérnök kolleganőm stb stb.

2021. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Micimacko67 ***** válasza:
52%
Te meg lenézed az idősebbeket...Te sem vagy jobb, a deákné vásznánál... Ennyike!!!!
2021. aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Micimacko67 ***** válasza:
60%

#21-es megkérdezhetem, hogy szoktál-e kocsmába járni?

Ott nagyon hamar elkennék az orrodat az ilyen bicskanyitogató stílusért...

S ott utána magyarázhatod önnön nagyszerűségedet...

2021. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!