Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban sok országban reggel...

Valóban sok országban reggel zuhanyoznak, fürdenek, nem pedig este, mi ebben a logika, képesek koszosan ágyba bújni, ill. intim életet élni büdösen?

Figyelt kérdés

2021. máj. 19. 23:06
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
30%
En heti 2 szer zuhanyzok
2021. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
66%
Én is úgy vagyok vele, mint te, el nem tudom képzelni, hogy "koszosan, büdösen" (még ha nem is szó szerint, de akkor is) feküdjek le aludni. Párom meg pont hpgy reggelente szokott zuhanyozni, pedig fizikai munkát végez. Nem tudom, hogy bírja, engem kicsit zavar, hogy így fekszik be mellém az ágyba. Én ha voltam valahol napközben, egyből lezuhanyozok, amint hazaérek, egyrészt jó érzés tisztának lenni, minél hamarabb túllenni rajta, másrészt kényelmesebb utána pizsiben.
2021. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
66%
Én este zuhanyzok, reggel se kedvem, se időm. Meg szeretem hallgatni a víz csobogását, ellazít, az meg este jön jól. Éjjel nem izzadok le, csak nyáron, amikor már a lakásban is közelíti a 30 fokot a hőmérséklet. Na, olyankor akár napi háromszor is beállok a zuhany alá, mert jólesik. Egyébként legtöbbször csak a kritikus részeimet mosom alaposan, a többit csak vízzel öblítem. Büdös se vagyok, mióta sókristály dezodort használok. Nekem az akár két napig is kitart, ha valamiért kimaradna az esti fürdés (pl napozás után nem fürdök este, csak másnap reggel).
2021. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
65%

Háát pedig én se érzem magam este izzadtabbnak, mint reggel és ugyan mitől lennék koszos? Irodában ülök...


Jól esik reggel hamarabb felkelnk, mert van időm magamhoz térni, a zuhany meg kifejezetten felébreszt.


Éjjel nem is feltétlen olyan értelemben izzadok meg, hogy folyik rólam a víz, de hacsak nem 21 fok van és egy szál pólóban és bugyiban alszom, akkor érzem, hogy már nem vagyok teljesen mentes az izzadtságtól.


Este nincs kedvem elkezdeni a zuhanyzást, ha lezuhanyoztam, felélénkít, plusz szeretek lefekvés előtt már punnyadni és semmi hasznosat se csinálni.


Ha hétvége van vagy szabadság vagy ilyenek, akkor az előtt zuhanyzom, mielőtt elindulnék valahova.


Ettől függetlenül szoktatom magam az esti zuhanyra, mert "úgy szokás", ha majd lesz párkapcsolatom, ne múljon ezen semmi stb.

2021. máj. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
50%
Hogy jobban egymásra találjanak a szagok alapján.
2021. máj. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy az ágy tisztasága is szokás és élethelyzet kérdése.


Például lakótársakkal lakva egy kis lyuk szobában vagy kollégiumban nem annyira ügyeltem rá. Hazajöttem arra dobtam a cuccokat, valaki átjött az ágyra tudott leülni, ha az asztalon kellett hely az ágyra pakoltam.


Most felnőttként teljesen más mert 1,5 szobám van, az egyik szoba a nappali a másik meg a hálószoba ami "szent" és gyakorlatilag tényleg csak alszom benne.

2021. máj. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
65%

Gyerekkoromban volt egy időszakom, amikor csak kétnaponta fürödtem, de egy idő után elhagytam ezt a felfogást és áttértem a napi fürdésre esténként. Zavart a tudat, hogy rajtam van a napi kosz és úgy öltözök át alvóscuccba. Nem is értem, hogy gyerekként ez hogyhogy nem frusztrált :D


27/F

2021. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
1: Én is napi kétszer tolom, reggel-este. Edzés miatt esetleg még egyszer.
2021. máj. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
2021. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk is az esti fürdés volt a divat, viszont rájöttem, hogy reggel sokkal frissítőbb zuhanyozni/fürödni és kedvem is sokkal több van hozzá mint este fáradtan. Szeretek tisztán befeküdni az ágyba, viszont azt vettem észre mióta reggel zuhanyzok szinte alig izzadok napközben. Valószínűleg én az éjszaka izzadós típus vagyok. Este csak arcot mosok a legtöbb esetben. Ha valamilyen oknál fogva koszos lettem, akkor természetesen zuhanyzom is megint. Vagy ha tudom, hogy koszos leszek, akkor estére hagyom a fürdést.
2021. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!