Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bírjátok a hőséget?

Hogy bírjátok a hőséget?

Figyelt kérdés

2021. jún. 18. 21:24
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/360 A kérdező kommentje:

#59: Hú az igen! Elhiszem. Nagyon fel tud forrósodni a homok.


Én is busszal jàrok dolgozni. Rólam már múlt héten is folyt a víz a maszk alatt. Rémes. Ez a hét még durvább lesz. Sajnos nálunk se sok buszon van klíma. Múltkor is zúgott nagyon, de hűvös nem volt. Reggel még elviselhető, de délután kegyetlen hazafele.

2021. jún. 20. 20:28
 62/360 anonim ***** válasza:
88%

Most még nem zavar, de ha tartósan így marad akkor 1,2 hét múlva már lehet rosszabb/rossz lesz. Még most türhető.

Sok folyadék és vizes ruha és délben aki teheti, kerülje a napot.

2021. jún. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/360 anonim ***** válasza:
89%

Klímás iroda, klímás lakás. Kettő között hűt a menetszél a bringán.


Pár éve elmondhatatlanul megszenvedtem a meleget. Szinte olyan érzés volt, hogy túlmelegszik a szervezetem, már reggel megsültem, vérnyomáseséseim, konkrétan elnehezültek a végtagjaim, nemhogy a karom, a fejem is ólomból volt.


Szabadban egyébként jóval jobban bírom. Zárt térben már a 27 fok nagyon meleg nekem, szabadban sokszor 30-32 fokban még elvagyok.

2021. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/360 anonim ***** válasza:
9%

#60 komolyan ennyit problémázol ezen? Ha megy a légkondi, akkor azt hallod is, meg érzed is, általában az ablakoknál engedi le a hűvöset. Be is szokta mondani időnként a futár, hogy "kérjük tartsák zárva az ablakokat, mert működik a klíma berendezés". Ja, és meg is tudod kérdezni a sofőrt, hogy működik-e ;)

Az meg hogy EGYSZER ez történt... Én naponta megyek 4-8 járművel, és nem találkoztam még ilyennel, szóval sejtem mennyire lehet gyakori eset.

Ha meg nem megy a légkondi, úgyis nyitva lesz kb. az összes ablak, és lesz levegő.

De persze tudom, egyszerűbb nyafogni, meg kifogásokat keresni :)

2021. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/360 anonim ***** válasza:
48%
#63 ez mondjuk igaz, nekem alapból alacsony a vérnyomásom, múltkor érzem, hogy gyorsan dobog a szívem, na mondom akkor vérnyomásmérés. 86/53, 86-os pulzussal :D Pedig akkor még nem is volt ennyire meleg.
2021. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/360 anonim ***** válasza:
40%
#65: És túlélted? Wow. Nekem egyszer volt 110/60, hajszál választott el attól, hogy elájuljak. Normál esetbe beáll 135/80-ra, és az úgy tökéletes nekem.
2021. jún. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/360 anonim ***** válasza:
29%

#66 hát igen, különben elég para lenne, ha leírtam volna :D

Amúgy nem mindegy a kor és a nem sem, én 18 éves lány vagyok. Testalkatilag 176 magas és 62 kg, ami inkább izom. Ettől függetlenül a normális érték nekem 110/70 lenne.

De egy 40 éves férfinek a 135/80 normális, nekem az magas pl.

2021. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/360 anonim ***** válasza:
62%
Meleget még csak-csak, viszont a magas páratartalmat nehezebben, Floridában se tudtam megszokni az 5 év alatt. Tehát a pára is számít, egy 28 fokos esőerdő már kibírhatatlan, a sivatagon meg 50 fokot is elvisel az ember.
2021. jún. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/360 anonim ***** válasza:
84%

Nekem elég is volt. :D De tudom, hogy vannak akik szeretik, szóval pár hétig még befogom, ha ez lesz. Aztán ha addig is kitart a 35+, akkor úgy július végétől elkezdem azt is szidni, aki szereti ezt a dögmeleget. Sok mindenen nem változtat ugyan, csak könnyít az ember idegein egy kicsit.


Nem szeretem amúgy a meleget, nekem a nyár csak a túlélésről szól. 3 hónap, amikor ha csak tehetem a besötétített lakásban vagyok a ventilátor előtt, és várom a végét. Én a nyár végére szinte depresszióba esem. Nem tudok ebben a dögmelegben kertészkedni, sportolni, egy jót kirándulni, vagy túrázni, tehát normálisan élni, mert egyszerűen nem bírom a meleget, nálam a tűréshatár kb. 28-30 fok. Viszont az én számból sosem hangzik el panasz az egyéb időjárásra. Az én időm kb. szeptember közepétől május közepéig tart. Kitartást mindenkinek aki hasonló hozzám, az előttünk álló 2-3 hónapnyi rettenetre!

2021. jún. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/360 anonim ***** válasza:
89%

Semmit sem tudtam aludni mára. Az albérletünkben nincs légkondi, a tulajt nem is érdekli. A munkahelyemen lenne ugyan, de a mi irodánkat utólag választották le egy gipszkarton fallal, és csak akkor megy nálunk a klíma, ha a szomszéd irodában bekapcsolják. És nyilván nem kapcsolják be, télen is 30 fokra fűtik az irodát meg reggelente még most is pulcsiban ülnek. Nem tudom ez hogy lehetséges. Busszal és villamossal járok dolgozni, és idén még nem volt klíma egyik járművön sem.

Nagyon félek a következő hetektől.

2021. jún. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!