Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ellenzik az oltást,...

Akik ellenzik az oltást, azokat miért bántja, ha "oltásellenesnek" hívják őket?

Figyelt kérdés

(Nem szeretnék magáról a konkrét oltásról vitázni itt, arra sok másik kérdés van már.)


Engem az érdekel, hogy miért bántó oltásellenesnek nevezni azokat, akik ellenzik az oltást? Nem ezt jelenti maga a szó?

Mármint teljesen oké, joguk van elutasítani, mindenkinek a maga döntése. Félreértés ne essék, elfogadom. Ők úgy döntöttek, hogy ellenzik. De akkor mi a gond?

Én pl. elutasítom a dohányzást mert jogom van hozzá, semmi sértőt nem találnék benne, ha "dohányzásellenesnek" neveznének. Vagy én pl. elutasítom a személyautózást, itt is, felőlem hívhat "autóellenesnek" akinek az a kifejezés tetszik. Nem találnám bántónak, hiszen ezeket a dolgokat a saját értékrendem alapján, szabad akaratomból ellenzem.


Miért ne lehetne akkor az oltást elutasítókat oltásellenesnek hívni? Miért sértő?


2021. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
74%

Még mindig nem érted.

Az oltásellenes az, aki a kötelezőket sem adatja be.


Aki csak a covid elleni vakcina ellen van, nem oltásellenes, mert a kötelezőket mind beadatta.


Én sem adattam be, mert én covid-hiszti ellenes vagyok. Értsd amit akarsz alatta.

2021. júl. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

#11

Értem, csak nem értek egyet. :D

Szerintem aki elutasít egy ajánlott oltást, az oltásellenes. Annyi, hogy jelen helyzetben van hozzá joga és a saját döntése amivel nincs baj, a kötelező oltások esetében pedig törvényt szeg vele és komoly baj.

Erre írtam, hogy kb. nyelvi különbség.

2021. júl. 2. 13:30
 13/42 anonim ***** válasza:
32%
Én nem utasítanám el, ha olyan oltásról lenne szó, ami megfelelően, hosszú távon is tesztelve lenne. Tiszta partizánnak érzem magam mindjárt.
2021. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, látom, nagyon sok időd és energiád van.

Oké, akkor nevezz mindenkit oltásellenesnek, aki nem kéri a jelenlegi oltást, attól függetlenül, hogy minden más kötelező oltással be van oltva és nem ellenezi ezeket. Pl. ha valaki egyes külföldi országokba szeretne utazni, először be kell oltatnia bizonyos oltásokkal magát, különben be se engedik oda.


Attól miért lenne valaki oltásellenes, mert pl. az influenza elleni oltást se kéri. Akkor a lakosság kb háromnegyede oltásellenes, mert a legtöbben nem adatják be az influenza elleni oltást. :D

2021. júl. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
66%

:D

Felhoztad példának a dohányzásellenességet. Megkérdezem: a szivarkát is utálod? Meg az e-cigit? És a pipát?

Ha mindet utálod, dohányzásellenes vagy. De mi van akkor, ha csak a sima cigit utálod, de az e-cigit nem? Akkor is dohányzásellenes vagy?


Alkohol ellenes ugyanez. A röviditalt és a sört utálod, de a bort alkalmanként megiszod. Akkor te most alkohol ellenes vagy?

2021. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

#15

A vízipipát és a pipát elviselem, és pontosan, ennek tudatában sem zavar, ha dohányzásellenesnek neveznek, nem érzem bántónak. Miért kellene bántónak éreznem? Pont ezért írtam a példát.

(Az alkoholos példára nem tudok érdemben reagálni, nincs az alkoholos italoknak olyan csoportja amit kiemelten szeretnék vagy kiemelten utálnék. Szóval azt nem tudom, hogy egyetértenék-e.. De bántónak, sértőnek nem tartanám, ha alkoholellenesnek neveznének.)

2021. júl. 2. 13:43
 17/42 anonim ***** válasza:
83%
Gondolj csak, amit akarsz. Nekem is vannak gondolataim a hozzád hasonlóan gondolkodókról. Lehet, hogy te meg azokat találnád sértőnek.
2021. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

#16

"hozzád hasonlóan gondolkodókról"

Mármint akik másképp értelmeznek kifejezéseket, mint te?

2021. júl. 2. 13:55
 19/42 anonim ***** válasza:
89%
Ha elutasítok egy férfit mert nem az esetem, férfiellenes leszek?
2021. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
85%
Ez nem értelmezés kérdése. Ha nagyon oltásellenesként akarsz hivatkozni arra, akkor tedd meg, hogy már csak a korrektség jegyében is, de elébiggyeszted, hogy "covid oltásellenes", vagy valami pontosítást. Mert akkor ugye így pontos csak, hiszen nem utasaítja el a többségünk a bcg, és egyéb, életmentő oltásokat. Az, hogy te direktben akarod degradálni azokat, akik nem veszik fel a pfizert, kicsinyes és nevetséges. És még csak a jelző is pontatlan. Aki meg képtelen direkt provokáció nélkül kifejezni magát, az vagy tudatlan, vagy csak egy gyökér.
2021. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!