Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ellenzik az oltást,...

Akik ellenzik az oltást, azokat miért bántja, ha "oltásellenesnek" hívják őket?

Figyelt kérdés

(Nem szeretnék magáról a konkrét oltásról vitázni itt, arra sok másik kérdés van már.)


Engem az érdekel, hogy miért bántó oltásellenesnek nevezni azokat, akik ellenzik az oltást? Nem ezt jelenti maga a szó?

Mármint teljesen oké, joguk van elutasítani, mindenkinek a maga döntése. Félreértés ne essék, elfogadom. Ők úgy döntöttek, hogy ellenzik. De akkor mi a gond?

Én pl. elutasítom a dohányzást mert jogom van hozzá, semmi sértőt nem találnék benne, ha "dohányzásellenesnek" neveznének. Vagy én pl. elutasítom a személyautózást, itt is, felőlem hívhat "autóellenesnek" akinek az a kifejezés tetszik. Nem találnám bántónak, hiszen ezeket a dolgokat a saját értékrendem alapján, szabad akaratomból ellenzem.


Miért ne lehetne akkor az oltást elutasítókat oltásellenesnek hívni? Miért sértő?


2021. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5
 41/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kevés normális választ, akik érveltek is! Értelek és van igazság abban amit írtatok.

A birkázáshoz (pláne újabban édesanyám birkázásához) nincs türelmem a továbbiakban.

Kellemes hétvégét nektek.

2021. júl. 2. 15:06
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, vannak valódi oltásellenesek, akik azokat sem adatják be, amik kötelező, sőt, akár más gyógyszereket sem szednek, és a gyerekeiknek sem adják. Ez a réteg Magyarországon nem jellemző, esetleg egy szűk réteg, akik ilyenek, de van olyan hely a Földön, ahol többen vannak, és ez problémát is okoz ottani egészségügyi szempontból.

Szerintem a covidot szarul kezelték Magyarországon, és túlságosan belefolyt a politika. Nem tagadom a covidot, de amennyire én láttam, tapasztaltam, nem volt olyan egyértelmű, hogy kire kockázatos, kire kevésbé, az én ismerősi körömben elég vegyes volt a súlyosabb, enyhébb és tünetmentes emberek eloszlása mind életmód, mind egészségi állapot, mind életkor tekintetében. Én azért adattam be az egyik oltást, amelyikben meg tudtam bízni, mert nem akartam a véletlenre bízni, hogy beleessek a kevésbé szerencsés csoportba, ha elkapom, nem tudom, hogy átestem-e rajta, egyszer teszteltek szemműtét miatt, akkor negatív volt az eredményem.

De megértem azokat is, akik kivárnak az oltásokkal, vagy nem érzik kockázatosnak, mert az ő ismerősi körükben nem tapasztalták azt, amit én.

2021. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!