Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ellenzik az oltást,...

Akik ellenzik az oltást, azokat miért bántja, ha "oltásellenesnek" hívják őket?

Figyelt kérdés

(Nem szeretnék magáról a konkrét oltásról vitázni itt, arra sok másik kérdés van már.)


Engem az érdekel, hogy miért bántó oltásellenesnek nevezni azokat, akik ellenzik az oltást? Nem ezt jelenti maga a szó?

Mármint teljesen oké, joguk van elutasítani, mindenkinek a maga döntése. Félreértés ne essék, elfogadom. Ők úgy döntöttek, hogy ellenzik. De akkor mi a gond?

Én pl. elutasítom a dohányzást mert jogom van hozzá, semmi sértőt nem találnék benne, ha "dohányzásellenesnek" neveznének. Vagy én pl. elutasítom a személyautózást, itt is, felőlem hívhat "autóellenesnek" akinek az a kifejezés tetszik. Nem találnám bántónak, hiszen ezeket a dolgokat a saját értékrendem alapján, szabad akaratomból ellenzem.


Miért ne lehetne akkor az oltást elutasítókat oltásellenesnek hívni? Miért sértő?


2021. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
42%
De te mi alapján nevezel valakit oltásellenesnek? Gyerünk, válaszolj!
2021. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
50%

Te is pontosan ezt csinálod! :D

Mindenkit egy kalap alá veszel, és itt vergődsz oldalakon keresztül, hogy de akkor is minden covidoltásellenes egy az egyben oltásellenes. :D Vicces vagy! :D

2021. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

#31

Fent és a válaszaimban már előre válaszoltam: ellenzi az oltást, nálam ez ugyanazt jelenti, csak rövidebb kifejezés.


#32

Hol csináltam? Hol ócsároltam bárkit, vagy tettem személyeskedő megjegyzéseket? Idéznéd?

2021. júl. 2. 14:54
 34/42 anonim ***** válasza:
78%

#33

De milyen oltást ellenez? Kötelezőt vagy nem kötelezőt?


Most hagyjuk a covidot. Covid előtt is volt élet. Ha valaki nem kért a szezonális influenza elleni oltásból, de minden kötelező oltással be van oltva, akkor az a szemedben oltásellenes?

2021. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

#34

Igen. (Már leírtam, de újra leírom, még mielőtt: és ez nem feltétlenül baj.)

2021. júl. 2. 14:58
 36/42 anonim ***** válasza:
52%

#35 Viszont akkor nem gondolkodsz jól és kevered a fogalmakat. Ugyanis az oltásellenesség nem ez. Ha feliratkoznék egy oltás ellenes csoportba és leírnám, hogy nemcsak hogy én be vagyok oltva a kötelezőkkel, hanem még a gyerekemet is örömmel beoltattam és szerintem ez jó dolog, akkor kidobnának mert nem vagyok oltásellenes.

Amíg csak az influenza ellen nem voltam beoltva sem voltam oltás ellenes, csak a te fejedben, mert nem tudod értelmezni a fogalmakat. Most meg hirtelen oltás ellenes lettem. Nyilván nem akarok közösséget vállalni azokkal, akik attól paráznak, hogy Bill Gates chipet ültet beléd és hasonlók. Csak ezzel az oltással voltak fenntartásaim (és az influenza oltással, nem is adattam be soha, nem is voltam influenzás soha).

2021. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
71%

#35

Kérdező, az a te nagy bajod, hogy mindent összemosol egy kalap alá.


Akkor, a te észjárásod szerint, ha egy nő csalódik egy férfiban, akkor minden férfi egy szemét?


Miért általánosítasz, miért nem vagy hajlandó megérteni, hogy tévesen használod a fogalmakat. Nem a környezetének megfelelően alkalmazod.

Az oltásellenest azokra mondják, akik a kötelező oltások ellen vannak.

De ma nagyon divat lett azokra rányomni, akik csak a covid ellenit nem kérik, miközben a többi oltással semmi bajuk sincs.

2021. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon nehéz veled beszélgetni kérdező és nincs is értelme mert egy magyarázatot se vagy hajlandó elfogadni.
2021. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%
Éppen ezért a válaszodért vagyok teljes meggyőződéssel amellett - személyeskedés alert -, hogy egy egysíkú, korlátolt birka vagy. És, csak, hogy bsszam a kis agyad, valószínűleg anyád is. De veled vitatkozni a továbbiakban olyan, mint galambbal sakkozni, ugye...
2021. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
75%

#33

Úgy tűnik, te nem tudod értelmezni, amit mi írunk neked.

Ugyanis én sem írtam neked sehol (#32), hogy ócsárolnál, vagy személyeskednél. A vergődést arra értem, hogy minden válaszra ugyanazt és ugyanazt írod, egyszerűen nem is akarod megérteni, hogy nincs igazad. De azért minden oldalon van két válaszod a kérdésed alatt. Mintha csak kötekednél.

Különben meg ezeket írod, amely állítások kicsit ellentmondásosak, máskülönben a válaszadók közül senki nem ért egyet.

"Szerintem aki elutasít egy ajánlott oltást, az oltásellenes"

"Lehet, hogy csak engem nem érdekel eléggé mások véleménye."

"Most rajtam akarjátok leverni, hogy mások bántottak titeket, vagy mi?"


Őszintén! Minek tetted fel a kérdést?

2021. júl. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!