Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik ellenzik az oltást,...

Akik ellenzik az oltást, azokat miért bántja, ha "oltásellenesnek" hívják őket?

Figyelt kérdés

(Nem szeretnék magáról a konkrét oltásról vitázni itt, arra sok másik kérdés van már.)


Engem az érdekel, hogy miért bántó oltásellenesnek nevezni azokat, akik ellenzik az oltást? Nem ezt jelenti maga a szó?

Mármint teljesen oké, joguk van elutasítani, mindenkinek a maga döntése. Félreértés ne essék, elfogadom. Ők úgy döntöttek, hogy ellenzik. De akkor mi a gond?

Én pl. elutasítom a dohányzást mert jogom van hozzá, semmi sértőt nem találnék benne, ha "dohányzásellenesnek" neveznének. Vagy én pl. elutasítom a személyautózást, itt is, felőlem hívhat "autóellenesnek" akinek az a kifejezés tetszik. Nem találnám bántónak, hiszen ezeket a dolgokat a saját értékrendem alapján, szabad akaratomból ellenzem.


Miért ne lehetne akkor az oltást elutasítókat oltásellenesnek hívni? Miért sértő?


2021. júl. 2. 12:52
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

#19

Megfogtál, ez egy jó példa! :)

Az én kérdésemre lefordítva viszont inkább: "Ha elutasítok egy férfit mert nem az esetem, akkor sértőnek találom ha férfiellenesnek nevez valaki?" - ezen már elgondolkoznék. De nem vagyok biztos benne, hogy sértőnek gondolnám. Nem tartanám magam férfiellenesnek, de nem is húznám fel magam, ha más ezt mondaná rám.

Lehet, hogy csak engem nem érdekel eléggé mások véleménye. :D

2021. júl. 2. 14:03
 22/42 anonim ***** válasza:
59%

#20

"Ha elutasítok egy férfit mert nem az esetem, akkor sértőnek találom ha férfiellenesnek nevez valaki?"


Komolyan, hogy lehetnek ilyen elmebetegek szabadlábon? Pszichés eset vagy, komolyan. Fura gondolkodásod van, de attól még egyedül vagy ezzel és inkább téves a gondolatmeneted.


Senki nem lesz oltásellenes, csak mert egy nem kötelező oltást nem kér.


Vagy te egy magyart tanító tanár vagy, hogy ennyire lovagolsz a szavak jelentésén és küllemén?

2021. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
Én nem minősítgettem és ócsároltam senkit. Szeretném ugyanezt kérni, köszönöm. :)
2021. júl. 2. 14:08
 24/42 anonim ***** válasza:
51%
Jaj, hát ne szívd már fel magad azon, hogy más másképp értelmezi a jelzőket, amikkel illettelek, no. Nem kell a képmutatás.
2021. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
24%

De sok önérzetes ember van itt 🤣

Azért nem szeretik ezt a jelzőt, mert ez összekapcsolódik egyéb pejoratív jelzőkkel, tulajdonságokkal, mint például a tudatlanság, intelligencia hiány, gondolkodásra való képtelenség, összeesküvés elmélet hívő birka, stb, stb, stb. A valóság fájdalmas tud lenni

2021. júl. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

#24

Az "elmebeteg" betegségre utal, az "oltásellenes" nem. Ez most pont nem értelmezés kérdése...

2021. júl. 2. 14:26
 27/42 anonim ***** válasza:
62%

#26

Hát igen, ha annyit képtelen vagy felfogni, hogy attól nem lesz valaki oltásellenes, ilyen jelzővel se kéne illetni, mert valaki nem él azzal a lehetőséggel, hogy nem kér egy nem kötelező oltást.


Autót vezetni se kötelező, mégse leszek autóellenes, vagy autóvezetés ellenes, csak mert nem vezetek, és csak utasként használom az autót.

2021. júl. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

#27

Én utasként se, pont ezért írtam mint példát.

Kérlek, menj máshova kötekedni, ha nem tudsz értelmesen válaszolni. A Politika topicban tök jó kis flame-ek szoktak menni, ott biztosan szívesen látnak és meg lehet vitatni hogy ki miért "elmebeteg", itt ne ez legyen már.... köszi!

2021. júl. 2. 14:36
 29/42 anonim ***** válasza:
68%
Én nem elmebetegeztem. Bár, kezdesz gyanús lenni. Abszolút nem vagyok összeesküvéselméletes, nem követek konteós oldalakar, nem hiszek a haarp-ban, az illuminatiban, sem a chemtrailben. Csak nem adatok be egy nem megfelelően tesztelt, nem kötelező oltást. A kötelező oltások, mellettük a választhatóan ajánlott, gyermekbénulás, vagy rotavírus elleniek viszont nagyon is kedvemre valóak. Ha szerinted én ezek fényében oltásellenes vagyok, akkor te, ha kéred a jelzőt ha nem, de sötét vagy öcsém, mint az éjszaka.
2021. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

#29

Most rajtam akarjátok leverni, hogy mások bántottak titeket, vagy mi? :D

Csak mert én sehol nem írtam konteókról. Igen, láttam hogy sokan minden be nem oltott embert konteósnak neveznek. Akkor ezt velük rendezzétek le, én nem tudok segíteni ezen a problémán.

2021. júl. 2. 14:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!