Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A középkorú nők (45+, de...

A középkorú nők (45+, de inkább 50+) túlnyomó része miért a rövid haj mellett dönt?

Figyelt kérdés
Mármint miért számít cikinek, ha egy idősebb nőnek hosszú haja van, akár ősz, akár nem? Ahol lakok alig látni hosszúhajú idősebb nőket, de ők is kontyban hordják. Ma már cikinek számít ez a nők körében, és inkább rövidre vágatják? Pedig a férfiaknak jobban bejönne a hosszú haj, ez egészen biztos. Az hogy "kényelmesebb viselet" az nem indok. A huszon, harminc évesek nem vágatják le csak azért mert "kényelmesebb", pedig köztük is sokan dolgoznak és családjuk van. Az indok az lehet (minden sértődés nélkül), hogy egy bizonyos kor után már úgy érzik a nők, hogy nem kell adniuk magukra? A megfelelési kényszer, ami pár évtizedig bennük volt, ösztönösen kihal egy idő után?

2021. júl. 23. 17:10
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
44%

Bevallom, lusta voltam elolvasni az előttem lévő válaszokat, így könnyen lehet, hogy ugyanazt le fogom írni, amit más is. Sebaj.

Szóval szerintem azért, mert praktikusabb. Egyrészt a hosszú haj könnyebben lelapul, hiszen nagyobb a súlya. És ebben a korban SEM áll jól senkinek, mert olyan, mintha ritka lenne a hajkorona. Másrészt egy picit könnyebb ápolni a rövidet. Harmadrészt gyorsabb a hajmosás, szárítás, fésülés.

Ez csak pár dolog, nem sorolom tovább.

2021. júl. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
49%

Ha hosszún élettelen, röviden is élettelen lesz. Másrészt röviden miért lenne szebb, ápoltabb a haj? Ha hullik, ritka, az a rövid frizura mellett is látszani fog.

Én 47 vagyok, eszembe sincs levágatni.ha esetleg erre vetemednék, akkor sem lenne vállig érőnél rövidebb. Vannak ilyen középhosszu hajból szexi frizurák is, akár ősz színnel is, de az öcsifrizura egy nőn mindennél szörnyűbb, még ha idős is.

2021. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
32%

"ismeretlen férfiak véleményét olyan magasról kell leszarni ahogy csak tudják"


"Az meg senkit nem érdekel, hogy Random Jóska mit gondol a hosszú hajról."


A megsavanyodott "nők" véleménye, ezeknek már tényleg kár a levegő is.....

2021. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
49%
23: hallottuk hölgyeim, ha nem görcsölsz minden nap azon hogy elég jól nézel-e ki random Pisti#4532 számára akkor dögölj meg. További intelligens tanácsokért kövest az insta oldalunkat!
2021. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
64%

Hadd döntse már el egy nő saját maga, hogy neki mi kényelmes és milyen külsővel érzi jól magát a maga bőrében...nem a középkorban élünk, kedves kérdező 🙏🙃


Senkit nem érdekel, hogy neked hogyan tetszik egy nő külseje...nem neked akar megfelelni egyik sem.


Mi nők MAGUNKnak öltözünk elsősorban, nem másoknak megfeleni akarva...



1-ső válaszoló

2021. júl. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
73%
Világéletemben utáltam a rövid hajat, nem is állt jól soha, mert nagyon hullámos, már-már göndör hajam van, röviden sehogy sem áll. Anyám állandóan levágatta. Úgy kamaszkorom derekán öntudatra ébredtem, és nem engedtem többet rövidre vágatni. Sajnos dauerral sikerült tönkrevágni, száraz és sprőd lett, aztán a terhességek alatt a hormonok miatt hullott, vékonyodott. Speciel pont 50+ évesen értem el, hogy rendbejöjjön végre, most már majdnem hátközépig ér, de általában lófarokban hordom, főleg nyáron a hőségben. 2,5 éve nem volt festve sem (anyagi oko miatt), őszülgetek, de nem durván, ráadásul az alap hajszínem is viszonylag világos, ezért nem annyira látszik. Festetni azért még fogom, amint lesz lehetőségem rá. A hossza az marad, tuti nem lesz soha rövid.
2021. júl. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
43%

Már nem élnek annyira,több idejük megy el kötelességekre.

Mivel ebben az országban nem tudják sokan,hogy választás kérdése hogy milyen életet él az ember így sokan beleesnek ebbe.

Már közük nincs ahhoz,hogy nőiesek legyenek.

Nem is érdekli már sokminden őket,sokszor maguknak sem tetszenek.

Sokan megkülönböztető jelzésként használják,hogy én több/más vagyok mert már semmi különbséget nem látnak maguk és mások között.

2021. júl. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
53%

10 éves koromig hosszú hajam volt, akkor fellázadtam. Azóta sem vagyok hajlandó megnöveszteni.

(Lehet, hogy 10 éves koromban lettem középkorú?)


Kérdező, amúgy próbáld ki nyugodtan a hosszú hajat. Laza két év, amíg megnöveszted, az bőven elég arra, hogy rájöjj, miért lesz valakinek ebből elege.

2021. júl. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
22%

27 vagyok, azt hittem xarrá leszek oltva...

Na de hozzá tenném,hogy már gyakran tényleg belexarnak az egészbe és levágatják.

Aki megbánja 1

Aki megbánja de nem valljba be,mert egyszerűbb megmagyarázni hogy miért nem bánta meg. Nem meghallani,mert az könnyebb. 2

Aki nem bánja meg.

2-esből van a legtöbb.

Néha csodálkoznak,ha fiúnak nézik őket egy pillanatra ha olyan ruha van rajtuk amiből nehéz leszűrni hogy fiú-e vagy lány meg ez a rövid haj is...

Piszkosul nem nőies a rövid haj,sokaknak jól áll de ez 10000 nőből max 10.

Azoknak valóban jól áll... De akkor is 100x jobban állna nekik a hosszabb haj.

Az a baj,hogy már 100 piercing nélkül nem tűnsz ki a tömegből. Az összes szabadságharcos,ha ezek az opciók nem lennének akkor beleőrülnének.

Megfigyelhető,hogy akinek egy ilyen dolog tetszik az holnap már megint valami új dologgal rukkol elő. Teletetoválja a karját,stb.

Azt már elfelejti,hogy a tetkóknak jelentése van de megvillantja a hátán az egyetemista leányzó a pillangót...

Aztán levágatja a tökét.

2021. júl. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
48%

#25 mindent elmondott.


Kedves kérdező. Ezek szerint nekem aki a huszas éveibe járó nő vagyok, meg kéne növesztenem a hajamat mert sok pasinak az tetszik?

Hát köszi de nem. (nem felvágásból) de így is elég sok pasi érdeklődik irántam úgy hogy nem hosszú a hajam. És tudod mit? Ha olyanok akarnák hogy hosszú hajam legyen és olyanok keresnének mint te akkor inkább lennék egyedül és mégrövidebb hajjal

2021. júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!