Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A középkorú nők (45+, de...

A középkorú nők (45+, de inkább 50+) túlnyomó része miért a rövid haj mellett dönt?

Figyelt kérdés
Mármint miért számít cikinek, ha egy idősebb nőnek hosszú haja van, akár ősz, akár nem? Ahol lakok alig látni hosszúhajú idősebb nőket, de ők is kontyban hordják. Ma már cikinek számít ez a nők körében, és inkább rövidre vágatják? Pedig a férfiaknak jobban bejönne a hosszú haj, ez egészen biztos. Az hogy "kényelmesebb viselet" az nem indok. A huszon, harminc évesek nem vágatják le csak azért mert "kényelmesebb", pedig köztük is sokan dolgoznak és családjuk van. Az indok az lehet (minden sértődés nélkül), hogy egy bizonyos kor után már úgy érzik a nők, hogy nem kell adniuk magukra? A megfelelési kényszer, ami pár évtizedig bennük volt, ösztönösen kihal egy idő után?

2021. júl. 23. 17:10
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
42%
Csakhogy ez volt a kérdés, mi meg megosztottuk a meglátásainkat. Ha neked nincs, akkor menjél másik kérdés alá LOL
2021. júl. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
35%

Tisztelt kérdező!


Kicsit érdekes kijelentések hangoztak el a kérdésedben. Sajnos sok helyen nem igaz amit leírtál a kérdésedben.


Nemrég múltam el 30 és 1 éve mikor megszületett a kislányom akkor még hosszú volt a hajam nagyjából a medence csontomig ért.

Iszonyatosan el kezdett hullani és nem akartam úgy kinézni mint egy megkopasztott tyúk hogy hosszú a hajam debmégis 1-2 szál van csak. És nem mellesleg a kislányom még tépte is és mindig belekapaszkodott.

Nem szerettem volna rövid hajat de nem érdekelt már ezen a ponton. Elmentem, levágattam és még szerintem egy ideig maradnifog ilyen.

Semmi semblett más attól hogy rövid hajam van. Ugyanúgy nő vagyok, nőies stb...

És még hogy a hosszú haj a nőies csak. Akkor itt most mutatok pár képet jó?

(az egyik képen az én hajam is lesz)


[link]


[link]


És hogy egy ilyen hajba mi nem nőies azt el se tudom képzelni

Mivel nekem is ilyen van és tudok hozzá azonosulni


[link]

2021. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
29%

52.

A két nő akinek látszik az arca, nem a hajától nőies, hanem szexisek csak úgy és ez átjön a fotón is.

Ráadásul az egyik szupermodell.

A harmadiknak nem látszik az arca, de így ránézésre egy öregedő nőre tippelnék.

Nem releváns igazából egyik fotó sem.

Az első kettő stílusa egyáltalán nem elterjedt itthon.

Sajnos a kisgyerekes anyukák többsége, ápolatlan, csapzott, zsíros hajú, hajhossztól függetlenül. :(

2021. júl. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
55%

Visszatérve az eredeti kérdéshez:

Nem mindenkire, de a többségre igaz, hogy a változókorba érve romlani kezd a haj minősége. Innentől pedig egészséges, jól mutató hosszú haj nem jöhet szóba, muszáj lesz megrövidíteni.

Ugyanakkor a fodrászok, tisztelet a kivételnek, valamiért nem képesek ennek a korosztálynak jó rövid frizurát vágni. Az eredmény pedig az lesz, amiről többen is panaszkodtak előttem.

2021. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván aki modell arcu szépség az még kopasz fejjel is az pláne ilyen dekoltált ruhaban. szerintem baromira nem ezekrol volt szo, meg nem a bubi meg kleopatra meg pixie hajrol hanem az idősebb kori szimpla rövid hajakról amik semmi fazon

nem hogy tupirozottak hanem csak a le van vágva hogy ne legyen vele gond, es nem is az egyenes amibol ilyet lehetne mint a kepen de amugy engem nem zavar, szoval nem panasz csak egy magyar? jelenseg amin elgondolkodtunk miert van, es hogy 20 ev mulva vajon en is kisertest erzek e majd vagy most visszajon a kontyos idoszak pl?

2021. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim válasza:
27%
Én például az esküvőm óta rövid hajú vagyok. Nálunk ez szokás a családban.
2021. júl. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
54%
Falvakban ez a szokás igen.
2021. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
46%
Mert mar kopaszodnak alug van hajuk. Es azt hiszik a rovid fiatalos vagany
2022. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 Bellatrix:3 ***** válasza:

Ez a nő pl 63 és tök szexi a hosszú őszes hajával!

[link]

2022. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!