Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A középkorú nők (45+, de...

A középkorú nők (45+, de inkább 50+) túlnyomó része miért a rövid haj mellett dönt?

Figyelt kérdés
Mármint miért számít cikinek, ha egy idősebb nőnek hosszú haja van, akár ősz, akár nem? Ahol lakok alig látni hosszúhajú idősebb nőket, de ők is kontyban hordják. Ma már cikinek számít ez a nők körében, és inkább rövidre vágatják? Pedig a férfiaknak jobban bejönne a hosszú haj, ez egészen biztos. Az hogy "kényelmesebb viselet" az nem indok. A huszon, harminc évesek nem vágatják le csak azért mert "kényelmesebb", pedig köztük is sokan dolgoznak és családjuk van. Az indok az lehet (minden sértődés nélkül), hogy egy bizonyos kor után már úgy érzik a nők, hogy nem kell adniuk magukra? A megfelelési kényszer, ami pár évtizedig bennük volt, ösztönösen kihal egy idő után?

2021. júl. 23. 17:10
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
62%
40: a szépen rendben tartott rövid frizura mióta igénytelenség? 🤦
2021. júl. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
31%

A rövid "frizuráról" írt.

A xart is lehet locsolni,hogy ne száradjon ki.

2021. júl. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
44%
,,Nekem nem tetszik" ≠ igénytelen szar
2021. júl. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
63%

Ezek pl hol öregesek?


[link]


[link]



Tök vagányak. A rövid haj nem egyenlő a szocifrizurával.

És mégis mit csináljon az a nő, aki kopaszodik? Ilyen frizurákkal simán lehet egy darabig takargatni és pótlást is egyszerűbb a későbbiekben készíttetni - és még olcsóbb is.

2021. júl. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
34%

Először is a magyar középkorú nők és öregasszonyok nagy része nem vagány frizurával hasít, hanem férfifrizurát vágat magának. Ráadásul már a harmincas korosztályban megfigyelhető ez a jelenség a házas nők körében.

Másodszor, ritka aki kopaszodik a férfifrizurások közül. A legtöbben nem kopaszodnak.

Egyszer menjetek ki az utcára és számoljátok meg, mennyinek van férfihaja és közülük hány százalék kopaszodik.

Az igénytelenséget úgy értem, hogy persze mosdik meg minden de nem hajlandó a nőiességébe fektetni. Ez önmagával szembeni igénytelenseg, mert emberként ugyan korrekt, de mint nő, nem fektet magába. Személy szerint szomorúnak tartom ezt.

2021. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
58%
Miért szomorú az, hogy nekik talán mást jelent a nőiesség mint neked?
2021. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
53%

44. Ez okés. Rengeteg nő van nyugati országokban, aki így néz ki.

De hol van ez a fiatalos stílus ma Magyarországon 50+ nőknél?

Írtam itt korábban a hormonális változásokat, hogy mennyire nem tesz jót a hajnak.

És ezekről a képekről eszembe jutott az átlag magyar 40-50+ nő. Tehát az átlag: elhízott, nem ad az öltözködésére, ápolatlan (előtted áll a sorban és bűzlik a zsírtól a haja), beletörődik a sorsába, beleöregszik a korába.

Ez állat igénytelenség! És nem csak pénz kérdése, mert több tízmilliós luxusautókból is, ilyen színvonalú, nőnek nem nevezhető nőstények szállnak ki.

Van egy réteg, aki fitt, fiatalos, rövid ősz hajjal is letagadhat egy tizest, de ez itthon elenyésző.

Azt hiszed, ha ilyet látsz, hogy turista nyugatról. :D

2021. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%
47: ez az átlag magyar társadalom 40+ osan. Ez van.
2021. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
35%

Na kimentem nektek kicsit az utcára, megszámoltam 11, különböző életkorú férfifrizurás nőt, és ennyiből 1-nek azaz egynek volt ritkásabb a haja, de neki se vészesen.

46-nak mondanám, hogy szerintem a külső meg a belső összefügg. Ha valaki nő létére zsákruhákat húz magára, férfifrizurát hord, formátlanra hízik, az önmagát mint egy funkciót látja, ellátja a feladatát, de nem tiszteli a testét, nem tiszteli magában azt, hogy nő, amit kifelé is megmutatna, kisugározna. És ez szerintem szomorú, mert veszteség önmaga felé. Lehet, hogy fantasztikus lecsót főz és őszerinte ebben kiélte a női létét, de akkor is elveszít egy nagyon szép részt önmagából, amivel sokaknak örömet szerezne, ha másnak nem, a társának.

2021. júl. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
48%
Szörnyű, hogy mindig mások akarják megmondani, hogy hogyan kéne kinézni és mitől nő a nő. Ez mindenkinek a maga dolga, hogy hogyan érzi jól magát. Nekem sem tetszik a férfiak felnyírt frizurája, de mégis mi közöm hozzá. Max annyi, hogy olyan pasival élek, akinek nekem tetsző haja van. Az sem tetszik, hogy az idősödő férfiak elhagyják magukat, pedig nekem tetszenek a sportos őszülő férfiak, aztán mégis a többségük löttyedt, kövér, és igénytelenül öltözködik. Na bumm, ez van, legeltetem a szemem a kevés kivételen, de mellette nem csesztetem a többieket sem itt, sem máshol. Az ő dolguk, az ő életük, nem az én vizuális élvezetemért vannak.
2021. júl. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!