Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A túlsúlyosak emberek egy...

A túlsúlyosak emberek egy része miért beszél negatívan a vékonyabb, szálkásabb férfiakról?

Figyelt kérdés

Vékony, de szálkásan izmos férfi vagyok. Itthon edzek, és elég sokat biciklizek is.


Nemrég mondtam egy idősebb, túlsúlyos férfiismerősömnek, hogy szeretnék izmot növelni, ezért jobban odafigyelek a fehérjebevitelre.

Erre azt mondta, hogy ne, mert nem természetes, ha vki izmos. Kicsit felkaptam a vizet, és megkérdeztem tőle, hogy „miért, a 30 kg súlyfelesleg az az?:)”. Nem válaszolt érdemben.


Többször mondtak már olyat másik is, hogy a férfi 100 kg-nál kezdődik, meg természetes, hogy 40 év felett elhíznak a férfiak.

Tényleg nem tudom, ezt miért csinálják. Valóban így gondolják-e, mert ebben nőttek fel, vagy egyszerűen irigykednek.



2021. júl. 30. 07:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
130 kiló és 170 cm vagy, soha az életbe nem mondtam ilyet, sőt tisztelem annak a kitartását aki szeret sportolni. Szóval itt egy dagadt aki pont nem ilyen. De amúgy az izom a természetes, régen alig voltak kövérek, európai kultúrában, mondjuk ázsiában meg ez megszokott, nem lehet, hogy Buddhista az ismerősöd? :D
2021. júl. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Vagyok*
2021. júl. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is elhíztam sajnos nagyon, mondjuk az sem mentség igazából, hogy majdnem egy évig nem lehetett sújt emelgetnem, meg hónapokig nem tudtam rendesen sokszor gyalogolni sem*. Szégyellem is ezért elég erősen magamat (magam miatt, rossz a közérzetem), mert régebben terembe jártam kondizni, meg mozogtam rendesen. Akkor tudtam tartani a 185/100-at. Most vagyok köbö 125 Kg.

Ráadásul eléggé érzelmes/érzékeny lelkivilággal rendelkezem plusz lassú az anyagcserém is. (Lelki eredetű falás, utána meg lelkiismeret furdalás hegyek :D :( )


SOHA nem mondtam ilyet, amit a kezdő kérdésben feszegetsz! Akkor sem amikor régebben túlsúlyos voltam eléggé. Nagyon is tiszteltem és inkább jó példaként lebegett a szemem előtt ha más jól/egészségesen nézett ki.

Azok akik ilyet mondanak neked, azok maximum frusztráltak rossz értelemben. Én amolyan "jó értelemben" vagyok frusztrált, már kis ideje el is kezdtem újra a biciklizést, meg gyalogolást, többi jön utána. :)


*Időről-időre elöjön az ami gyerekkorom óta üldöz (nekem sajnos pócolni kell alapból a fejemet, nem vagyok képes egyenesen feküdni, mert jön a szédülés, hányinger alapól), valamikor 2-3 évig tünetmentes vagyok, aztán jönnek a Meniére szerű rohamok (hányásig fajuló borzasztó erős szédülés, csak egy hülye hasra helyezkedve jó). Ezeket megelégeltem és benne vagyok egy hosszas vizsgálódásban most. Most megint "ok" minden, lehet mozogni. :)

2021. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
3: *súlyt *ilyen hülye "hasas" pózban jó max.
2021. júl. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%
Mondjuk szerintem a te testalkatod a természetes nem a ráépített izom. Régen tényleg nem voltak ilyen felfújt izmos emberek, annyit izmosodtak, amennyit munkától tudtak, hús szinte csak hét végén ettek. Hogy ez jó-e nem tudom, de szerintem a mindennapos húsevés meg erőltetett protein fogyasztás káros. Viszont ez csak az én véleményem. És amit elmondtál, az alapján a dagadt kollégád sem téged szólt le, hanem a felesleges izomépítésre gondolt. Ami már csak azért sem természetes, mert ha az lenne, meg lehetne tartani, de nem lehet. Az összes ilyen sztár kemény munkával készül a szuperhős szerepre, aztán már 1-2 héten belül eltűnik a nagyja. Tehát a testépítés, ha olyan formában űzöd, egy veszett nagy pénznyelő, főleg egy vékony alkatú férfinak. És felesleges is. Tkp mindezt a kollégádtól azt is jelentheti, hogy most így nézel ki jól, te meg le dagadt diszóztad. Gratula.
2021. júl. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert irigyek.
2021. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem reprezentatív, de csatlakoznék az előző kommentelőkhöz, mint elhízott férfi (153 kg, 170 cm). Több túlsúlyos és elhízott ismerősöm, barátom van és egyikünk sem gondolt ilyesmit soha. Igazából még az egész mentalitással sem találkoztam amiről írsz. Az irigység mindig erős motiváció lehet a rosszindulatra, de abban is lehet valami, hogy csak félreértetted amit mondott.
2021. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Önigazolás. Az emberek általában nem érzik jól magukat, ha valami hiányosságuk tudatosul, úgyhogy inkább megpróbálják pozitívnak beállítani. Fogsz még vele találkozni eleget az életben, más téren is.
2021. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is szimpla irigység. Ha látja egy ember, hogy lehetséges, azzal végülis saját magát minősíti saját maga előtt. Ezért keres valami indokot, amivel igazolni tudja hogy ő miért nem csinálja.
2021. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
Mert náluk van a hatalom, a kajahatalom, és inkább támadnak, minthogy őt támadják a súlya miatt.
2021. júl. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!