Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A túlsúlyosak emberek egy...

A túlsúlyosak emberek egy része miért beszél negatívan a vékonyabb, szálkásabb férfiakról?

Figyelt kérdés

Vékony, de szálkásan izmos férfi vagyok. Itthon edzek, és elég sokat biciklizek is.


Nemrég mondtam egy idősebb, túlsúlyos férfiismerősömnek, hogy szeretnék izmot növelni, ezért jobban odafigyelek a fehérjebevitelre.

Erre azt mondta, hogy ne, mert nem természetes, ha vki izmos. Kicsit felkaptam a vizet, és megkérdeztem tőle, hogy „miért, a 30 kg súlyfelesleg az az?:)”. Nem válaszolt érdemben.


Többször mondtak már olyat másik is, hogy a férfi 100 kg-nál kezdődik, meg természetes, hogy 40 év felett elhíznak a férfiak.

Tényleg nem tudom, ezt miért csinálják. Valóban így gondolják-e, mert ebben nőttek fel, vagy egyszerűen irigykednek.



2021. júl. 30. 07:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

5/10

„Régen tényleg nem voltak ilyen felfújt izmos emberek,”

soha nem értettem, h ha vki nem ért vmihez, miért mond véleményt a témában. olyan nincs FELFÚJT, illetve az átlag gyúrós szintjén biztosan nem. aki ilyet ír, arról rögtön tudják a hozzáértők , h laikus.

igazából nem tartozik a témához, úgyhogy meg sem kérdezem, h te most a nem funkcionális izomzatra gondolsz, esetleg a szteoridokra.


„És amit elmondtál, az alapján a dagadt kollégád sem téged szólt le”


nem kollégám, és arra célzott, h ha egy fokkal izmosabb lennék, az már nem lenne természetes, ami nem kicsit vicces egy olyan embertől, aki cirka 30 túlsúlyt cipel egészségi problémái vannak emiatt.


„Az összes ilyen sztár kemény munkával készül a szuperhős szerepre”

:D


te aztán összemosol mindent mindennel. szted csak kigyúrt „felfújt” 2 ajtós szekrények vannak?

szted más sportot űzők nem erősítenek és nem figyelnek oda mondjuk a fehérbevitelre?


„te meg le dagadt diszóztad. Gratula.”


ilyet sehol nem írtam.


1/10


nem buddhista :D

tudom, írtam is, h tisztában vagyok vele, h nem minden túlsúlyos ilyen, de férfiaktól ritkán szoktam ilyet tapasztalni.

általában túlsúlyos nők szoktak reagálni a kinézetemre: vagy kötekednek, vagy flörtölni akarnak/bámulnak

2021. júl. 30. 14:56
 12/24 anonim ***** válasza:
37%

Na tessék, jössz itt a szakértő dumáddal. Én kérek elnézést, hogy laikusként válaszoltam. Legközelebb írd ki, hogy csak gyúrósok válaszoljanak mert a kövéreket akarod szidni. :-)Ha figyelmesen olvastál volna, akkor láttad volna hogy nem a kétajtós szekrényekről beszélek. A mozi szuperhősökről írtam. Egy amerika kapitány vagy Chris Pratt sem úgy néznek ki már a forgatás után sem, mint a filmeken. De mindegy is. A lényeg röviden: a kollégád szerint jól nézel ki így, ahogy vagy, erre te beszólsz neki. Valóban nem azt mondtad, hogy dagadt disznó, de a beszólásod UGYANOLYAN bunkó volt. Az is érdekes továbbá, miért a harminc kiló túlsúlyt cipelő kollégáddal tárgyalod meg a testépítős terveidet. Ez tipik olyan, mint amikor a modellcsaj a kövér barátnőnek kesereg, hogy ő milyen kövér.

Hiába próbálod itt úgy kihozni hogy a kövér emberek milyen szemetek, valójában a kollégád szerint jól nézel kis és rendben vagy, az itteni hozzászólók is pozitív dolgokat mondtak.

2021. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, sajnos nekem is ismerős ez az érzés, amit az ismerősöd érez, viszont én semmi szín alatt nem mutatnám ki, mert nem vagyok mérgező.


Kb. 8 kiló fölöslegem van (26/F, 170 cm, 75 kg), ez tényleg maximum 8-10 kiló, nem úgy, mint ahogy sokan csinálják, hogy 30-40 kiló fölöslegre is azt mondják, hogy "van rajtam 10 kiló plusz", meg a másik kedvencem, hogy "pocakos vagyok". :D Pocakos én vagyok, ők azon már régen túl vannak. Ezt csak azért írtam le, mert nagyon sokan szépítenek a valóságon, ezért tűnik soknak kimondva 10 kiló fölösleg, pedig valójában nem az, csak a +30 kilós emberek kisajátították maguknak ezt a kifejezést, ugyanúgy, ahogy a pocakos szót is helytelenül használják.


De engem már ez is frusztrál. Beteges, de a 18 év körüli fiúkra irigykedem, hogy tökéletesen laposak, nekem meg már vannak minimális domborulataim. Ha meglátok egy ilyet az utcán, határozottan rosszabb kedvem lesz. Teszek ellene, de eddig nem sok sikerrel. Így is önbizalomhiányos vagyok, ha 100+ kg lennék, nem tudom, mihez kezdenék.


Lehet testképzavarom van, mert a környezetemtől állandóan pozitív visszajelzéseket kapok a külsőmre.


Ez az én történetem, de én is észrevettem, hogy a kövérebb emberek szerint általában mindenki anorexiás, aki 140 kg alatt van, pláne a kövér nők gondolják így.

2021. júl. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
13-as akkor mi lenne a helyes kifejezés szerinted mondjuk rám? 153 kg, 170 cm magas férfi. Én azt mondom magamra hogy pocakos vagyok, mert szó szerint egy pocak lóg elöl :D de szerinted ez nem megfelelő kifejezés?
2021. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

12/13


minden rosszindulat nélkül tanácsolom, h gyakorold az értő olvasást:


1, nem kollégám

2, nem szóltam be neki, csak visszakérdeztem

3, nem azt kifogásoltam, h laikusként válaszoltál a kérdésemre (ami amúgy inkább pszichológia, társadalmi jellegű), hanem h belementél a testépítés témába laikusként


„Ha figyelmesen olvastál volna, akkor láttad volna hogy nem a kétajtós szekrényekről beszélek”


figyelmesen olvasok, te nem tudsz értelmezni. Chris Pratt egy színész, és ugyanolyan szélsőség, mint mondjuk egy 2 ajtós szekrény, ergo totál feleslegesen hoztad fel.


„ Az is érdekes továbbá, miért a harminc kiló túlsúlyt cipelő kollégáddal tárgyalod meg a testépítős terveidet. Ez tipik olyan, mint amikor a modellcsaj a kövér barátnőnek kesereg, hogy ő milyen kövér.”


nem is a kérdéshez tartozik, közöd sincs hozzá, és igazából a kutyát nem érdekli, h mi erről a véleményed.

de látom, még mindig nem sikerült megértened az egészet, mert megint testépítő tervről írsz, édes istenem.


többet ne írj, légy szíves, köszi.


13/14

engem különösebben nem érdekel mások kinézete, amíg nem tesznek rám megjegyzést és nincsenek egészségi problémái.


neki már cukorbetegsége is van…többek között. de egyszerűen nem tudok hatni rá, mert nem hajlandó változtatni az étrendjén.


„Lehet testképzavarom van, mert a környezetemtől állandóan pozitív visszajelzéseket kapok a külsőmre.”


mondjuk sztem az a léyneges, h milyen kinézetű emberek dicsérnek, mert ha túlsúlyosak, akkor ugye..hát..


„Teszek ellene, de eddig nem sok sikerrel”


igazából kalóriadeficitben mindenki le tud fogyni, miket próbáltál eddig?

egyébként 170/75 nem vészes.

2021. júl. 30. 16:55
 16/24 anonim ***** válasza:
44%
Basszus, te már gyúrás nélkül is elérted a negatív IQ szintet. :-) Durva.
2021. júl. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
9%
Irigység mi más. A 16os pedig tuti dagadék. :D
2021. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen csak irigyek.
2021. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

14.


Kórosan elhízott a helyes kifejezés.

2021. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
De a kórosan elhízottak is pocakosok. Olyan ez mint a bogár meg a rovar. Minden kórosan elhízott pocakos, de nem minden pocakos kórosan elhízott.
2021. júl. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!