Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem adtam pénzt egy kéregető...

Nem adtam pénzt egy kéregető néninek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma megállított egy idős jól szituált nénj, hogy adjak neki egy jegyre valót, mert a személyi igazolvány másolatot nem fogadják el. Sajnos nagyon rossz lelki állapotban voltam, ezért csak 100 forintot adtam amit éppen találtam a zsebembe. Oda adtam, majd utánam szólt, hogy ez neki kevés, rakjam el nyugodtan. Elsiettem onnan, természetesen nem vettem vissza. Nagyon bánt, hogy nem adtam oda a 400Ft jegyre valót. Vissza is sétáltam oda, de már nem találtam ott. Hogyan lépjek ezen túl?

2021. aug. 23. 15:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%

Hallod! Szard le a nénit. Kapott tőled pénzt, ennyi. Te megtetted amit megtudtál, nem neked kell szeretetszolgálatot játszanod mert ők balfaszok voltak.


A másik meg az hogy ez az egész történet átverés szagú. Igen a csövesek is szoktak pofátlanok lenni hogy adjál légyszi 200 forintot ilyenre-olyanra de ha valaki már 400-500, vagy ennél többet kér azok sarlatánok.

Nagyon figyelni kell manapság, ne legyetek naívak mert ezek a tetvek a ti jóhiszeműségeitekből élnek.

Ha van egy rossz érzésed hogy ha valami nem legit akkor valószínűleg nem az.

2021. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%

Na ez a vedd vissza kevés ez ... visszavettem volna, máskülönben a kidobott százas miatt lenne inkább lelkiismeret furdalásom.

Normális ember ilyen helyzetben kérni is szégyellne, nemhogy azt mondani hogy kevés.

2021. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Azt mondta, "ez nekem kevés, magának meg hiányozna, forduljon vissza, és vegye el". Szinte állandóan ez van, ha adok. Multkor egy bácsinak adtam 250-et, annyit is kért. Mikor oda adtam azt mondja, hogy "350-et mondtam"... Rohadt elegem van, hogy minden egyes kib@szott napon megtalál valaki, és ha adok is keveslik.
2021. aug. 23. 16:26
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is adtam már kéregetőnek, és már annyira kreatívak, mindent kitalálnak, na és erőszakosak is. Az hogy jól szituált, az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy rászorul a pénzre. A néni pénz nélkül indult el otthonról? Nálam is mindig keveselni szokták, amennyit adni akarok, és mikor előszedem az aprót, akkor azt mondják, ezt a százast, vagy kétszázast is adjam oda. Valaki meg biciklivel volt, és 500-at kért, de azt mondta, hogy ő nem szokott kéregetni. Ma már nem adok senkinek, és nincs lelkiismeret furdalásom. Nem vagyok én jótékonysági intézmény, keressenek más balekot, aki ad nekik pénzt.
2021. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj. Hát tudod, kit nézzenek bohócnak.

Ha empatikus magyarázatot akarsz adni, mondd meg, hogy nincs nálad készpénz, csak kártya.

2021. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%
Vedd alapul, hogy A, neked ki fog segíteni hasonló helyzetben? B, nem bizti, hogy nem akart átverni a néni; C, a néninek más lehetősége is lett volna.
2021. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem a múlt héten a westendben akart egy középkorú nő lelejmolni de szerintem nem 200 forinttal. Elkezdte a monológját (én meg amúgy rohantam), hogy megégett a keze tavaly, bekerült a Honvédkórházba, humán területen dolgozott és elvesztette a munkáját. Na itt mondtam neki, hogy hagyja abba, nincs időm ezt végighallgatni. De azért is ráztam le, mert számomra sántított az egész sztori. A nő nagyon-nagyon jól öltözött volt, a rövid haja teljesen frissen divatosan volt levágva, mint aki akkor jött a fodrásztól, a karja egy kis helyen be volt tekerve gézzel. Lehet, hogy nem, de én úgy gondoltam, hogy kamu a sztori.
2021. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
95%
Ne legyen lelkifurkád,nagyon sok a piás öreg néni. Én is adtam egyszer egynek, jólöltözött volt, tiszta. Nem is gondoltam volna róla. Egy másik nő látta az esetet, ő mondta, hogy ismeri, és iszákos szegény. Én már nem nagyon adok senkinek pénzt, ha kaját kér van, hogy veszek neki kenyeret meg felvágottat, de pénzt nem adok,
2021. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

Fura hogy az emberben hogy kihalt az empátia mások felé. Az aki azt írja, hogy nem adott volna, meg hasonló, azok fel vannak pontozva, míg aki segítségnyújtásra buzdít azok le vannak pontozva. Karma...

Nyilván nem lehet mindig mindenkinek segíteni, de egy idős asszony nem hiszem hogy átverésekkel egészítené ki a nyugdíját. Vagy hogy ha valaki segítségre szorul ,az ne adhatna magára frizura ügyben.

400 ft- nem nagy összeg- talán az ember ennyivel könnyebbé teheti valaki pocsék napját.

2021. aug. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

19-es: ott szar a logikád hogy a kéregető nem követelhet. Azt senki sem mondta hogy nem tarhálhat le több embert hogy meglegyen az a 400 forint a jegyre. Miért egy embernek kell kifizetnie zsebből a teljes összeget?

Koldusok nem követelőzhetnek.

Ha okosabb lett volna akkor megtartotta volna azt a 100-ast és még kért volna más járókelőktől is

2021. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!