Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 4-6oson utazók! Kéregetőkről?

4-6oson utazók! Kéregetőkről?

Figyelt kérdés

Egy férfi nagyjából 3 éve járja ezt a vonalat általaban azzal hogy a kislányának gyűjt tejre. Ma találkoztam vele huszadjára, amikor ismét hozzám szólt, és kicsit ráförmedtem hogy 3 éve nem gyült össze rá a 200 forint?

És kicsit rosszul érzem magam emiatt, bűntudatom van. De belefáradtam már. Életerős férfinek tűnik. Miért nem dolgozik? Sajnálom is, de egy idő után idegesítő ez. Nem tudom eltartani egész Budapestet... annyian kérnek. És ha adok is nekik nem elég az 50 forintos... Vélemények? Történetek?


2021. aug. 3. 13:40
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem tudsz, ne adj.

Ennyi.

2021. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
77%

Soha nem adok egy kéregetőnek sem, soha de soha, és ezért nincs is bűntudatom. Bőven az átlag felett adakozom, az pedig állatmenhelyre megy.

Amikor én nem ettem gyerekként hó végén semmi húst, én se álltam ki kéregetni, de tanultam, és keményen dolgoztam, most meg saját nyaralónk van....

Nincs bűntudatom, mert ma, Magyaroszágon olyan nincs, hogy aki nagyon akarna dolgozni, az ne tudna, ezt kár túlmagyarázni. Csak könnyebb kéregetni, és valószínüleg piára meg cigire kell.

Inkább elteszem azt a napi pár száz forintot, amit tőlem lenyúlnának ezek a semmirekellők, és tápot viszek menhelyre.

2021. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
92%
Én nagyon ritkán adok és akkor sem ilyen kéregetőknek.
2021. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
97%

Budapesten mar senkinek nem adok semmit, elegem van beloluk. Ne erezd szarul magad, engem azert is lek...urvaztak mar, amikor adtam 200 forintot, merthogy keves, es azert is, amikor mondtam, hogy bocs nincs aprom.

Anyjukat, azt. Lehet, hogy lenne olyan, akinek tenyleg szuksege van ra, passz, de en mar leszarom, tul sok a rossz tapasztalat.

2021. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
93%
kivétel nélkül az összes kéregetőt el szoktam küldeni. nem a pénzt sajnálom, az éhezők perselyébe például gyakran teszek. hanem az egész tevékenység idegesít. én nem szeretnék különadományban részesíteni valakit azért, mert ráfér az arcára napi x villamosjárat végigkoldulása.
2021. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
68%
Jelentsd fel rendőrségnél nyugodtan! Meg BKK-nál is, biztosan nem jeggyel utazik.
2021. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom köze van a maffiahoz, szóval ha adnal sem segítenél rajta semmit

Ha akarsz, alkoholista hajlektalannak adhatsz BORRAvalot, addig sem kerül kórházba derilalva, mások elol foglalva a helyet.

2021. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
87%

Ne legyen bűntudatod, de ha lehet máskor inkább nézd levegőnek az ilyeneket vagy sétálj arrébb, fene tudja lehet egy bios elvonásban szenvedő drogossal van dolgod aki teljesen megkattant...és mondjuk van egy kés a zsebében.


Tele vannak a hírek ilyen esetekkel, egy hónapra mindig jut egy ilyen.

2021. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
66%
#8 azért nem kell paranoiásnak lenni. ha holnaptól minden koldus minden visszautasításra kést rántana, egy hét múlva nem lenne ember az országban.
2021. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Johetnek meg ment a zold mindenkinek.
2021. aug. 3. 21:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!