Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nekem van szükségem beszélg...

Ha nekem van szükségem beszélgetésre akkor senki sincs?

Figyelt kérdés
Én meghallgatom az embereket, a gondjukat, bajukat, örömüjet, bánatukat, támogatom őket. Viszont amikor nekem van rossz napom, és nekem volna szükségem beszélgetésre, akkor ezek az emberek lepattintanak. Dolguk van, nem érnek rá stb. Jó esetben beszélnek velem 5 mondatot, hogy majd holnap folytatjuk. A lényeg, hogy rám ezek közül az emberek közül senkinek sincs ideje rám akkor, amikor viszont nekem volna szükségem rájuk. Elég megalázónak tartom. Magát a helyzetet is, mert mit lehetne mindani arra hogy valakik folyton ereztetik ők rohannak, nincs rám idejük. Én pedig kezdem feladni ezeket az embereket, de aztán mintha megéreznék, azonnal kedveskedni kezdenek, érdeklődnek stb. Miért van ez? Mit tehetnék hogy ne így legyen?
2021. aug. 30. 11:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Vagy nem vagy jó barát, vagy uncsi vagy.
2021. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pont hogy jó barát vagyok. Mindenki hozzám fordul. Unalmas pedig szintén nem vagyok.
2021. aug. 30. 11:56
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem hallgasd meg őket. Hagyd ott őket te is :)
2021. aug. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2-es 1-es vagyok, akkor meg szarok.
2021. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez az amire képtelen vagyok. Irónikus de mindig arra gondolok, hogy mi lenne ha en nem számíthatnék a másikra, az hogyan esne. Velem pedig gond nélkül megteszik.
2021. aug. 30. 11:59
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól leszel jó barát, ha mindenkinem meghallgatod a szennyesét. Nem egy lelki szemetes vagy, hogy mindenki rád zúdítsa a baját. Ráadásul ha a barátjuk lennél, akkor végighallgatnának téged is, és érdekelné őket, mi van veled, tehát beszélgetnétek.

Itt két lehetőség van. Vagy elfogadod ezt, és várod a csodát, chat.hu-n kiadva a bánatodat ismeretleneknek (bocsi, nem konkrét..) Vagy megembereled magad, és szólsz nekik, hogy nem így nagyon nem pálya, lekoptatod őket és rendes barátokat keresel :)

2021. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, én is ilyen voltam. :( egy ideig bántott. Aztán rájöttem, hogy ezek nem barátok. Csak kihasználnak. Én pedig erősebb vagyok ettől, mert nekem senki nem segít vagy hallgat meg. Rájöttem, hogy jó hallgatóság vagyok, amivel nincs is semmi baj, ez másokon segít. Hazamegyek, vagy kirándulni a természetbe, ott "kirázom magam" és újult erővel folytatom. ;)
2021. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Tavaly halt meg a legjobb a barátom. Vele nem volt az, hogy nincs egymásra időnk. Mindig, minden esetben számíthattunk egymásra. Amióta ő nincs, folyamatosan szembesülök az emberek kétszínűségével, és ez szomorúvá tesz.
2021. aug. 30. 12:16
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez egy ilyen világ :( ne hagyd, hogy a bánat üljön a szívedre :( az emberek ilyenek. ne hagyd magad.. egyedül is lehet élvezni a felhők vicces formáit, a levelek és virágok tapintását, vagy a víz csobogásának megnyugtató hangját :) Az emberek undorítóan viselkednek (mély tisztelet a kivételeknek!) ezt sajnos el kell fogadni
2021. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A meghalt barátom és köztem olyan mély barátság és emberség volt, hogy engem hívott fel utoljára. Haldokolva. Úgy halt meg, hogy közben telefonon keresztül vele voltam. Elaludt. Végleg.

Tudom hogy soha többet nem lesz az életemben olyan lelki, emberi kapcsolat mint amilyen köztünk volt, de amiket tapasztalok azóta amióta ő nincs, egyszerűen néha azt kérdezem: hogyan képesek emberek egymás szemébe nézni ha álszent módon viselkednek egymással, és kihasználják a másikat, aki jóindulatú, és őszinte. Végtelenül elszomorít hogy nincs értéke az emberségnek, a mély emberi kapcsolatoknak.

2021. aug. 30. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!