Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki olyan szinten antialkoholi...

Aki olyan szinten antialkoholista, hogy tényleg egy korty sört sem hajlandó inni, ott általában milyen okok állnak emögött?

Figyelt kérdés

Aki valamilyen rendellenesség miatt nem ihat azt most értelemszerűen nem számolva.


Egy ideje viszont már érdekel, hogy mitől lehet az, hogy valaki tényleg egy fél pohár ingyen pezsgőt sem hajlandó legurítani valami eseményen mondjuk.


Olyat is ismerek aki mondjuk családi trauma miatt anitalkesz, mert valakije pont az alkohol miatt halt meg vagy bántalmazott családtagokat bár ezzel sem értek teljesen egyet, hogy emiatt akkor sose igyunk egy csepp alkoholt se. Nekem is egyik nagyapám pont ez a kategória volt sajnos. De én emiatt pont hogy még éreztem is egy kis motivációt, hogy bebizonyítsam lehet kulturált módon is alkoholizálni.


A másik amit hallottam már az az alkohol ízére vonatkozott, hogy azt nem bírják, de most komolyan mennyit lehet érezni abból egy 2-3% os citromos sörnél vagy cidernél?



2021. szept. 7. 17:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
A fegyvereim. MINDIG hordok, és van több is odahaza. Nem akarom bukni a pia miatt az engedélyt.
2021. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell emögött okokat keresni. nem tetszik az ze, a hatása, a következménye pl.
2021. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%

Én régebben azért nem ittam, mert apám egy részeg sofőr miatt szenvedett autóbalesetet. Aztán később exem sem ivott, így azért nem ittam.

Idén megtörtem az antialkoholizmust és ittam egy feles pohárral, hát kiderült,hogy allergiás vagyok az alkoholra, olyannyira, hogy anafilaxiás sokkot kaptam.

2021. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Apám, nagyapám alkoholista volt, de a súlyosabb fajtából.Volt mikor engem hívtak hogy vigyem haza, mert valamelyik árokban feküdt, összeokádva magát.

Még a szagát is megutáltam ezért nem szeretek semmi olyan helyre menni, ahol alkoholt fogyasztanak.

2021. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Én pl éveken át komoly alkohol gondokkal küzdöttem, nagy nehezen sikerült letennem.


Én ebből kifolyólag nem iszok semmiből egy kortyot sem!

2021. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Sosem ivott?

Ha régen igen, akkor lehet elvonón volt és nem akar visszaesni.

Lehet olyan gyógyszert szed, amire egyáltalán nem ihat.

2021. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%

Azért nem iszok, mert nics rá szükségem.

Régebben alkalmanként ittam, voltam másnapos is. Nem hiányzik se a letompultság érzése, se a másnapi dehidratáció, fejfájás, stb.

2021. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
66%

Nekem apám soha életében nem ivott alkoholt, de komolyan, sosem láttam alkoholt inni semmilyen összejövetelen, ha kínálta valaki sörrel azt se fogadta el sosem, hiába erőlködtek. Nála az az oka, hogy a nagyapám (apám apja) alkoholista volt, verte őket és tönkretette az életüket. Úgyhogy apám ezért nem iszik, plusz minden nap vezet is.

Én nem vagyok ilyen antialkoholista, de sört és pezsgőt semmilyen körülmények között sem vagyok hajlandó inni, mert hányingerem van a keserű izüktől.

2021. szept. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%

Nálam ez tényleg az íze miatt van, de nem konkrétan az alkohol íze miatt, egyik alkoholos ital sem ízlik. Alapból nem szeretem a szénsavas dolgokat, úgyhogy sör, pezsgő ezzel már ki is esik. Az olyan női italoknak nevezett koktélok, likőrök nekem túl édesek (amúgy nő vagyok), a borok általában túl savasak... Valahogy minden általam kóstolt italban van valami, ami nem tetszik.

Persze nem vagyok elvakult, simán elhiszem, hogy lenne valami, ami ízlik, de ezért nem vagyok hajlandó végigkóstolni a világ összes alkoholát. Ifjúkoromban kísérleteztem sokmindennel, de ma már nem is érdekel.

2021. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
82%

1. nem szeretem

2. nincs szükségem a lazító hatására, anélkül is jó fej vagyok

3. tele van alkoholistákkal a családom

4. akik ráadásul rosszul is bírják, és hamar elpatkolnak

De a 3.-4. csak gondolom, hogy az oka, tudatosan az első kettő miatt nem iszom.

2021. szept. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!