Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki olyan szinten antialkoholi...

Aki olyan szinten antialkoholista, hogy tényleg egy korty sört sem hajlandó inni, ott általában milyen okok állnak emögött?

Figyelt kérdés

Aki valamilyen rendellenesség miatt nem ihat azt most értelemszerűen nem számolva.


Egy ideje viszont már érdekel, hogy mitől lehet az, hogy valaki tényleg egy fél pohár ingyen pezsgőt sem hajlandó legurítani valami eseményen mondjuk.


Olyat is ismerek aki mondjuk családi trauma miatt anitalkesz, mert valakije pont az alkohol miatt halt meg vagy bántalmazott családtagokat bár ezzel sem értek teljesen egyet, hogy emiatt akkor sose igyunk egy csepp alkoholt se. Nekem is egyik nagyapám pont ez a kategória volt sajnos. De én emiatt pont hogy még éreztem is egy kis motivációt, hogy bebizonyítsam lehet kulturált módon is alkoholizálni.


A másik amit hallottam már az az alkohol ízére vonatkozott, hogy azt nem bírják, de most komolyan mennyit lehet érezni abból egy 2-3% os citromos sörnél vagy cidernél?



2021. szept. 7. 17:24
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg minek??
2021. szept. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 Sunshinedoll ***** válasza:
81%

Ismerősi körömből ezeket tudom mondani:

- vallási ok

- régen sokat ivott/bulizott és elege lett belőle

- alkoholista és nem iszik

- nem ízlik neki

2021. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként kérdező, szerintem neked alkohol problémád van, ha még most nem is tudsz róla. Tudod, mire alapozom ezt? Egy olyan embernek, akinek egyáltalán nem számít az alkohol, eszébe sem jut, hogy indokot keressen arra, miért nem akar valaki inni akár csak minimális alkoholt sem. Nekem még sosem jutott eszembe azon tűnődni, hogy egyesek miért nem hajlandóak teát inni. Pedig nincs problémám a teával, csak ritkán iszom, módjával. De eszembe sem jutna senkit rávenni, aki nem teázik, hogy igyon már néha egy csészével. Szóval nálad már most baj van.


Észrevettétek amúgy, hogy az alkohol az egyetlen drog aminél azt kell megindokolnod hogy miért NEM fogyasztod? Ha sosem gyújtasz rá, nem fogják tukmálni. Ha nem kávézol, sokan meglepődnek, de akkor megkínálnak teával. A drogosok meg pláne nem kínálgatják a dolgaikat senkinek, és mindenki tudja hogy ha csak alkalmi heroin használó vagy, az is probléma. De az alkoholról valamiért mindenki azt hiszi hogy az a normális hogy isszuk. Hát nagyon nem.

2021. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
nagyapamnak mindket batyja alkoholista volt, abba is haltak bele, ezert a nagyapam egy kortyot se iszik, meg a fia eskuvojen se koccintott pezsgovel.
2021. szept. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
80%

#23, most hogy ezt mondod, tényleg. Akárhova megyek, és mondom hogy nem iszok, általában meglepődnek, vagy annál inkább tukmálnak, hogy csak egy kicsit... mintha ez ilyen "muszáj" lenne.

Egyébként én nem vagyok annyira antialkoholista, néha egy kicsit iszok (a meggyes sört egyébként megiszom), de nem szeretem.

Egyrészt az íze miatt, tényleg, nem is értem, hogy képesek mások meginni a vodkát, pálinkát, stb... másrészt meg nem esik jól a gyomromnak se. Utána úgy érzem muszáj ennem rá valami normálisat, mert olyan rossz érzésem lesz tőle.

Egyébként ami ízlett alkohol, az a koreai soju volt. Olyan felvizezett édes pálinka, de azt megittam :D

2021. szept. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
76%

Semmilyen alkoholos dolgot nem iszok, bármit próbáltam pocsék íze volt!

A 0%osban hiába nincs, a szagától is rosszul vagyok!

Mikor mennünk kell a párom családjához látogatóba ott is mindig megy a kínálgatás, de nem fogják fel, hogy nem kell, mert már a szaguktól is hánynom kell, annyira szar! De csak egy kicsiiiiit! - Tessékmá' ba#@** egy kis kutyavizeletet inni! Naaa csak egy kicsit! Ugye hogy nem akaródzik! 😏

2021. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
77%
Szinte mindenhova autóval járok, imádok vezetni, a munkám is vezetéssel jár. Ha vezetek, akkor meg nem ihatok. Ez az a kifogás, amit mindenki könnyen elfogad. Azt már nehezebben értik meg, hogy igazán semelyik alkoholos ital sem ízlik, a fejem is fél órán belül kegyetlenül fájni kezd kis mennyiségű alkoholtól is, és alkohol nélkül is ugyanolyan laza és oldott vagyok, mint a társaság piálós tagjai. Fiatalabb koromban is úgy jártam bulizni, hogy egy korty alkoholt sem ittam és sosem hiányzott. Nekem az alkohol ivás kínzás, és nem élvezet. Minek igyam, ha rosszul is esik, és még rosszul is érzem magam tőle? Nem vagyok mazochista.
2021. szept. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Azt tegyük hozzá, az ilyen 0%-os meg 2-3% alkoholtartalmú, ízesített "sörök" marhára nem is sörök, csak egészségtelen üdítőitalok.


Pont mint a kóla és társai.

Azt sem tukmálja senki, hogy "igyál már egy kólát, hát úgy illik".

2021. szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
56%

Ráadásul én a töményeket egyszerűen nem bírom.

Egy gyűszűnyitől is rosszul vagyok, egyszerűen felkavarodik tőle a gyomrom.


Mégis mindenki tukmálja, hogy "jajj igyál már, nem lesz tőle bajod" vagy elméleteket gyártanak, hogy "ez nem olyan, ez JÓFAJTA".


Bár most már rászoktam, hogy annyit mondok "NEM", kellően határozottan, hogy értsenek belőle.

2021. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

#23 Alkoholproblémám? Ez igen bammeg... Erre inkább nem is mondok semmit


Nos az alkohol kis mértékben elvileg jót tesz a keringésnek míg a dohány és más komolyabb drogok csak ártani tudnak.

Alkoholos italból 1000 meg 1 féle íz van míg a kávék íze még ha ott is sok féle van akkor is nagyjából egyforma.


Szerintem az alkoholos italok nagy része az ilyen "acquired taste" tehát a legtöbb ember alapból nem szeretné egyiket se. Gyerekként pl mindnek borzasztó íze van de felnőttként átalakulhat. Faterom is 40 éves koráig nem szeretett semmilyen sört de valahogy aztán mégis megszerette.

De ha valakinek tényleg ennyire rossz bármi alkoholos cucc íze akkor megértem ha sose inna semmi ilyet. A kérdésem inkább ilyen elvi irányú lett volna.


Sok embernél megfigyeltem mondjuk hogy ha valamiből egyszer rosszat tapasztal azt kb örökre elveti. Gombánál meg főzelékeknél is van ilyen hogy


X mondja: Nem szeretem a gombát

Y: Milyen fajta gombát vagy hogy volt elkészítve?

X: Jaa nekem mind1 a gomba az gomba. 1 szer ettem valamit és tök rossz volt.


Mondjuk ott meg az állagával nincsenek sokan kibékülve.

2021. szept. 8. 10:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!