Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy diplomával rendelkező...

Egy diplomával rendelkező ember, elszokta képzelni az életét diploma nélkül, melósként egy építkezésen vagy közmunkán az árkot kaszálva?

Figyelt kérdés

Mint egy szakmunkás vagy érettségivel rendelkező.

Elképzeli magát egy diplomával jól menő munkával, öltönnyel, finom parfümökkel. És nagyon jó fizetéssel, Műszakok nélkül, ebédszünettel.



Mint tudjuk, ha nem a szülők érvelése akkor a gyerek nagy valószínűséggel nem megy felsőoktatásba, és nem szerez diplomát.


Ha megkérdeznél egy 18 éves érettségizőt, hova megy tovább és miért mi okból akkor aki Felsőoktatásba megy, azt mondaná anyuék akárták, hogy jó életem legyen.



2021. okt. 20. 18:20
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam kétkezi munkát is, most a diplomámnak megfelelő munkát végzek.
2021. okt. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
63%
Miért érzem úgy, hogy OP abban a tévhitben él, hogy akinek nincs diplomája, az egy hülye csicska?
2021. okt. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
95%

Nem, mert ezek legbelül összeteszik a kezüket hogy nem ők vannak annak a dolgozónak a helyében.

Én szakmunkás vagyok, de nem az általad írt dolgokat képzelem el, hanem leginkább a drogtermesztést, kereskedelmet, terjesztést, fegyverbirtoklást. Ebbe van nagy pénz, nem az alkalmazotti létbe.


Maradjunk annyiban hogy akinek jó esze van az mindig is komolyabb végzettséget szerzett, nincs is ezzel baj, orvosokat tisztelem mondjuk.

Vannak olyanok akiknek nem fekszik a diploma, főiskola és csinál egy vállalkozást, vagy sima szakmát tanul, fodrász, tetováló, attól függ mihez ért.

2021. okt. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Engem szüleim nem noszogattak, hogy menjek egyetemre. A suli mindig is könnyű volt, meg egyetem után magamtól tanultam programozni is. Szóval ha nem lenne diplomám, akkor is megtanultam volna programozni és diploma nélkül dolgoznék valami hasonló helyen, mint most. Szóval nincs olyan, hogy azon gondolkodom, hogy milyen életem lenne közmunkásként, mert néhány hónap tanulás után találnék normális munkát.


Illetve az elképzeléseid elég furák a diplomás életről. Bankban dolgozom, de egy kollégával se találkoztam aki parfümöt használna és öltönyt is nagyon ritkán hord valaki. Én ráadásul pólóba járok, mert kényelmeseb, mint egy ing.

A jó fizetés, műszak nélkül és ebéd szünettel az stimmel.

2021. okt. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

Oh te kis naív...

-vannak szép öltönyeim

-vannak "finom" parfümjeim

-a kormány által emlegetett átlagbér másfélszeresét keresem nettóban, csak a főtevékenységemből.

-nem műszakoztam 15éve

-és természetesen ebédelni is szoktam


Ami nincs:

-diploma

-érettségi

-nyelvvizsga

Ami van:

-2 jó szakma

-folyékony,tárgyalóképes nyeltudás németül és oroszul.

Ja igen és a lányomat sem nyomom, hogy mindenáron diploma. Foglalkozzon azzal amit szeret, viszont azzal magas szinten.

2021. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
34%
Igen, borzasztó érzés lenne. Mármint, diákként toltam több műszakos fizikai melókat, de akkor is az mozgatott, hogy ez csak átmeneti. Ha nem lenne más, mert mondjuk lelépnek a klienseim, összedől a másik cégem is, kiraknak az egyetemről ahol tanítok, stb akkor persze csinálnám amit lehet, de pokolian érezném magam. Megszokja az ember a jót. Én sokkal jobban becsülöm azokat akik 200 nettóért 5-kor kelnek és egész nap pörögnek, miközben más a 200 nettót naponta megkeresi úgy hogy 10-kor kel, egy órát pötyög a gépen, ebédel valakivel, tart egy meetinget délután, aztán lehúzza a rolót aznapra. És akkor ez még egy átlagnál keményebb nap volt. Mindenkinek javaslom, hogy tanuljon, ismerkedjen, nyisson, utazzon, mert ez az út felfelé.
2021. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
69%

Diplomás vagyok, voltak diplomás és nem diplomás állásaim is, jelenleg saját vállalkozásom van. A továbbtanulás sosem volt kérdés a számomra. Soha nem az volt a mérvadó, hogy mások (szüleim) szerint mit kellene csinálnom és hogyan kellene élnem. Saját igényem volt, hogy diplomát szerezzek, egyébként az osztályunkból is mindenki továbbtanult.

Fizikai munkát sosem végeznék. Nem azért, mert lenézem azt, aki ilyet csinál, hanem mert fizikailag nem vagyok rá alkalmas. Nem tudok álldogálni, talpalni, 1 nap után kirúgnának.

2021. okt. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%

"Én sokkal jobban becsülöm azokat akik 200 nettóért 5-kor kelnek és egész nap pörögnek, miközben más a 200 nettót naponta megkeresi úgy hogy 10-kor kel, egy órát pötyög a gépen, ebédel valakivel, tart egy meetinget délután, aztán lehúzza a rolót aznapra."


És miért is jár több becsület az előbbinek? :D Mitől különb?

Más munkarend, más jellegű munkát végeznek, és?

2021. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
14%
#8 Nyilvánvalóan az egyik sokkal több és nehezebb munkát végez, ezt megfejteni nem rakéta tudomány.
2021. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
33%

#8


Mert tized annyiért tízszer szarabb melót végez, és mégis van ereje kikelni az ágyból reggel. Én ezt becsülöm.

2021. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!