Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy diplomával rendelkező...

Egy diplomával rendelkező ember, elszokta képzelni az életét diploma nélkül, melósként egy építkezésen vagy közmunkán az árkot kaszálva?

Figyelt kérdés

Mint egy szakmunkás vagy érettségivel rendelkező.

Elképzeli magát egy diplomával jól menő munkával, öltönnyel, finom parfümökkel. És nagyon jó fizetéssel, Műszakok nélkül, ebédszünettel.



Mint tudjuk, ha nem a szülők érvelése akkor a gyerek nagy valószínűséggel nem megy felsőoktatásba, és nem szerez diplomát.


Ha megkérdeznél egy 18 éves érettségizőt, hova megy tovább és miért mi okból akkor aki Felsőoktatásba megy, azt mondaná anyuék akárták, hogy jó életem legyen.



2021. okt. 20. 18:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

19

A kettő hol zárja ki egymást? A környezet meghatározó, de nem az emberek véleménye, hanem amit látsz, hogy milyen sors vár rád, ha ezt vagy azt választod.


Vannak ezek a vicces rajzok, statisztikának hívják őket. Az egyik pont arról, szól, hogy a diplomás átlagfizu a legmagasabb a többi képzési szint közül és a diplomás munkanélküliség a legalacsonyabb... Ennyi rokkant, de ennek ellenére nélkülöző, gyakran megélhetéséért küzdő ember között ki az a hülye, aki nem azt nézi, hogyan tudná azt elkerülni, hogy ő is ilyen legyen? Ja, tudom, te.

2021. okt. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Lásd:mindenki prédikál a kamionsofőrökről meg a burkolókról, arra a pályára mégsem mennek emberek ennek ellenére sem. Pedig mostanában mindenkit arról győzködnek, hogy legyen szaki, legyen vállalkozó... Még az akadémikusokat is. Úgy látszik, ez mégsem így működik.
2021. okt. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

#22

Nekem van nemzetközi kamionos és burkoló haverom is, tényleg nem keresnek rosszul, viszont BŐVEN van oka hogy miért nem népszerűek ezek a munkák, iszonyat szívás van velük. Mindketten úgy vannak vele hogy pár évig csinálják hogy legyen egy kis pénzük belőle, aztán abbahagyják amint tehetik. Csak az árnyoldalát nem szokás emlegetni, csak azt hogy HaTmILLiÓt KeReSeK hEtEnTe. :D

(Ugyanígy mellettük több, más kétkezi szakmában dolgozó ismerősöm is váltani szeretne. Nem túl vonzó kilátás 50 éves korra lerokkanni.)

2021. okt. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem a kérdező még életében nem látott diplomásokat... Több multinál is dolgoztam, kb a programozáson kívül az irodai diplomás munkák 90%-a betanított droid munka, amit bárki el tudna végezni egy alap excel meg outlook és angol tudással. A gyári munkához tudnám hasonlítani, csak annyi a különbség a 2 között, hogy az egyik szellemi a másik meg fizikai betanított munka. A fejeseken kívül(értsd CEO, vezérigazgató) senki nem jár öltönybe, te szerintem ezt a drága öltönyös parfümös irodai munkát kevered az MLM szagú biztosítós Sales-es srácokkal, akik mindennap ugyanabban az érettségis öltönyben sózzák rá az emberekre a biztosításokat jutalékos fizetésért, tehát a hónapok nagy részében kereken 0 forintot keresnek.!

Több diplomás vezető programozó ismerősöm van, mindegyik 12 órázik, annyit stresszeli őket a vezetőség meg az alkalmazottaik tudatlansága, hogy szinte mindegyiknek egészségügyi problémája van már 30-35 évesen (gyomorégés, migrén, vérnyomásproblémák). Ja persze néha felvehetnek öltönyt, ha éppen jön a nagyfőnökség látogatóba és segget kell nyalni, hú de jó.

Ellenben a szakmunkás ismerőseim ugyanannyit vagy mégtöbbet keresnek, mint ezek a vezető programozók, kb 0 felelősséggel, sokak max 8 általánossal, szakma nélkül.

Ha neked ez akkora presztízs, hogy simán börtönbe b*sznak, ha te vagy az alkalmazottaid elrontotok valamit,simán 12 órázol heti 5x, de cserébe fél évente 1x öltönybe lehetsz meg klímás irodában, akkor hajrá. Csak ne felejtsd el, hogy kb félanalfabétaként szakmunkával ugyanannyit (inkább többet) kereshetsz, nem kell stresszelned, senkinek nem kell nyalnod (már a megrendelőnek sem, akkora a szakemberhiány), nem kell évekig tanulnod és mégcsak semmi felelősség sincs rajtad (max újracsinálod).


Látszik, hogy max 18 éves vagy és semmi élettapasztalad sincs, vagy eddig eltartott a férjed ezért nem is ismered a világot.


Majd koppansz, amikor a maximum 3-400 ezres diplomás irodai fizetésedet (mínusz a diákhitel persze) kifizeted egy burkolónak/ácsnak/kőművesnek/asztalosnak 3-4 napi munkáért...

2021. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bánod,a "másik oldalról" válaszolnék,segédmunkát végzek,egy érettségim van.Dolgoztam félig irodai közegben is,hát eleinte irigyeltem a nálam feljebb lévőket(igaz,nem mind voltak diplomások)aztán rájöttem,hogy annyira nincs értelme,mert mindennek megvan a maga hátránya is.Lehet,hogy egész évben nem fognak lapátot a kezükbe és nem hajnalban kelnek,de sokszor folyamatosan tele vannak munkával,több mindenre kell figyelniük mint nekem,szabadságot is nehezebb megoldaniuk,én többször tudok pont délben leülni enni mint ők,és sokszor rosszabb az a káosz,amiben a többi vezetővel együtt dolgoznak.Ahhoz képest az langyos víz,amikor néha engem b..gat a főnök.

Persze,a fizetésük szimpatikusabb,és az,hogy nem melós ruhában pakolnak vagy söprögetnek,de ezért megdolgoztak szellemi szinten,és ezt elismerem.

2021. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
22%

25-ös vagyok, nem a másik oldalról válaszolsz,mert én is az építőiparban dolgozom irodából menekülve.

Pont azt írtad le, hogy mennyivel jobb neked munkásként, mint nekik az irodában, tehát egyetértettél velem.

Megy a lepontozgatás meg sokan jönnek azzal, hogy mennyivel lerobbantabb egy építőipari munkás 50 évesen, mint egy irodai. Sok munkahelyen dolgoztam már, az egész családom az építőiparban dolgozik és több irodai sérves embert ismerek, mint fizikai munkást...

Ha annyira lerobbantak, akkor hogy bírnak 50-60 évesen is egész nap emelgetni, pörögni, szemben azokkal, akik az irodában vezető pozíciókban már 50 évesen kapják sorban a szívrohamokat stb? Bizonyított tény , hogy full egészségtelen napi 8-12 órákat ücsörögni egy helyben, rengeteg betegséget okozhat. Meg lehet nézni egy 50-60 éves fizikai munkás kondiját szemben egy 25 éves irodaival, nagyságrendekkel jobb, az biztos.

2021. okt. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

#26

Én ellenkezőképp tapasztalom, sok a fizikai melós az ismerőseim között, mindnek van valami komoly egészségügyi baja 50 évesen. :(

Aki szakmunkás az a hátát, ízületeit fájlalja nagyon, van aki protézisműtétre vár konkrétan.. aki meg gyári betanított munkás, annak az ácsorgás/totyogás készíti ki a lábát és a derekát.

Az irodai dolgozó ismerőseim közül csak azoknak van hasonló gondja, akik SEMMIT nem mozognak a munka mellett.

2021. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

"maximum 3-400 ezres"


2,5 év tapasztalattal 700 bruttót kerestem, te miről beszélsz?

2021. okt. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Az egészséget nem lehet pénzért megvenni. De úgy látszik, könnyebb megfizetni azt, hogy más beletegye a munkába. Én inkább azt fizetem.
2021. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
#21 okoska és azokról a rajzokról hallottál már, amik azt mutatják meg, hogy a diplomások gyerekei is diplomások lesznek és a nem diplomásaké meg nem. ennyire okos szabad választás. büszke lehetsz magadra.
2021. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!