Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ekkora ellentét az...

Miért van ekkora ellentét az oltott és oltatlan emberek között, hiszen lényegében mind két tábor pontosan ugyanazt akarja?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy oltottak azért szurkolnak, hogy minél több oltatlan ember legyen nagyon beteg vagy haljon meg és ismerjék végre el az oltatlanok az oltottak igazát. A oltatlanok azért szurkolnak, hogy minél több oltott legyen nagyon beteg és haljon meg, és ismerjék végre el az oltottak az oltatlanok igazát. Mind két tábor azt akarja, hogy pusztuljon ki a másik. Lényegét tekintve ha ilyen hittel és erővel valójában ugyanazért küzdenek, nem lenne egyszerűbb összefogniuk? Csak javaslat.

2021. nov. 9. 12:40
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
51%

"Nem jó, ha az ember beszűkül egy gondolatbuborékba."


Mert nekem attól szűkül az agyam, ha hallgatnom kell a rasszizmust, szexizmust, homofóbiát, abortuszellenességet, vallást, laposföldet, microchipet, egyéb fszságot.

2021. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
55%
Szóval aki más véleményen van, az nálad kapásból azzal egyenlő, hogy az illető rasszista meg szexista meg homofób meg ki tudja még, mi minden, laposföldes chipes. Ok boomer.
2021. nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
51%

Miről beszélsz, ember? Ezek a témák, amikről vita megy. Nyilván, aki nem azt képviseli, amit én, az az ellenkezőjét. Én már vitatkoztam ezekkel az emberekkel, nem fogjuk egymást meggyőzni.


Vagy te mikről vitatkozol?

2021. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
46%
Mert nekem attól szűkül az agyam, ha hallgatnom kell a rasszizmust, szexizmust, homofóbiát, abortuszellenességet, vallást, laposföldet, microchipet, egyéb fszságot. --> Ezeket te írtad. Vita alatt nem csak az aktuális hisztiket lehet érteni, de van olyan egész közeli barátom, aki teljesen más politikai beállítottságú, mégse állt közénk soha a dolog, tudunk kritikusan gondolkodni, jelenségeket más szemszögből megvitatni, stb. Szó nem volt a lapsiföldesekről meg a chipesekről, nem mindenki sík idióta, aki másként gondolkodik bizonyos kérdésekben. A vallásosoktól sem tudom, miért kellene félnem, vagy miért kellene bárkit is meggyőznöm.
2021. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
51%

Én ezekben a témákban vitatkozok. Ez nem aktuális hiszti. Vagy akkor már 20 éve aktuális az életemben. Nem tudok, nem akarok olyan emberrel akár csak beszélni sem, aki kimondja a szemembe, hogy az életem nem ér annyit, mint az esetleges magzaté, ami bennem nőne.


Milyen "jelenségeket" kell megvitatni?

2021. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
46%

Sajnálom, ha téged ilyen ért, engem intelligens emberek vesznek körbe, akiknek eszükbe se jutna ilyen beszólásokkal traktálni másokat. Igen, van aki nem pártolja az abortuszt, de az sem mondana soha senkinek ilyet, és nem ítélkezik hatalmas arccal...


Nem megvitatni "kell", egyszerűen olyan közegből jövök, ahol érték a jó beszélgetés, az érvelés, az építő jellegű vita, én ezektől nem félek, nálunk ez nem támadás (szomorú, hogy sokaknál igen). És igen, lehet tanulni abból a vitából is, ahol a másik teljesen mást gondol, nem kell egymást meggyőzni meg "leuralni".


Vallásról meg annyit: van keresztény, muszlim és zsidó ismerősöm is, mindegyikükkel jóban vagyok, semmi konfliktus nincs egyikükkel sem. Én magam is vallásos vagyok, mégse traktáltam soha senkit, hogy lássa úgy a dolgokat, mint én.

2021. nov. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked. Nekem azért ilyen témájúak a vitáim, mert másban már nem látom értelmét. Úgy érzem, hogy amiket felsoroltam, nagy dolgok, legalábbis nekem fontosak. Azokat nem tudom szó nélkül hagyni.


A tesóm az egyetlen, akivel ha beszélgetek és nem értünk egyet, akkor meghallgatjuk egymást, elgondolkozunk, és nem az a cél, hogy a másikat megalázzam.


A többiekkel... a leuralás tökéletesen körbeírja, ami történik. Mondjuk filmek. Én akciófilmeken kívül mindent megnézek, lehet náci dráma, agyatlan vígjáték, hatalmas eposz, elvont művészfilm, megnézem. De jaj nekem, ha tetszik egy Marvel film, mert az mainstream, az bubblegum, az agyatlanoknak van, csak Fellinit lehet nézni. Vagyis csak azt lehet beismerni nyilvánosan.


Úgyhogy én ezeket feladtam. Fontos kérdésekben hallatom a hangom, egyebekben bólogatok, vagy csendben maradok.

2021. nov. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
37: És mért nem hagyod ott ezt a közeget?
2021. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

37. Nem szabad hagyni, hogy ilyenek miatt alázzanak! Ha tetszik, nézd nyugodtan, ahányszor jólesik! Én az Agymenőket néztem meg vagy százszor, és nem érdekel, kinek mennyire nem tetszik, szerintem aranyos és megunhatatlan.


Nem épp a legerősebb iskolába jártam, de a tanáraim emberiek voltak. Megtanultam nem félni a vitáktól, sőt, tanulni belőlük (igen, ezt csak megfelelően intelligens emberrel lehet), értékelni a másik gondolatait, tanulni belőle, ha úgy adódik. Az emberek többsége sajnos alkalmatlan erre, ezért én úgy vagyok, hogy nem zavar, ha x ember valamit teljesen máshogy lát, mint y, de a leuralást, gúnyolódást, személyeskedést nem viselem el.

2021. nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
nem "Ok boomer", hanem OK BOOSTER XD
2021. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!