Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkoholista vagyok, de nem...

Alkoholista vagyok, de nem akarok inni többé. Hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék leszokni a piáról, orvosi segítség nélkül? Napi rendszerességgel iszom kb. fél liter vodkát. 30 vagyok és már 3 éve ez megy. Van még ebből kiút? Aki alkoholista volt, hogyan csinálta? 30/f
2021. dec. 5. 02:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
18%
Sose ittam . De szerintem,ha egy palinkas poharnyivalkevesebbel csokkented minden masodik nap,elobb utobb elfogy az adag!!
2021. dec. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
66%

Ezt nem lehet csökkenteni. Úgy, mint a cigit egyből kell letenni.

Ha most van otthon pia azonnal dobd ki mindet, vagy add oda valakinek! Ne legyen pia a házban, és semmi ne is legyen ami erre emlékeztet, se üveg, se sörös korsó, se felespohàr, semmi! Megfogod és ezeket elsüllyeszted a pincébe, garázsba, vagy kidobod. Innentől pedig ne menj ki a házból egy pár napig. Legyen otthon kajàd, és foglald el magad. Borzasztó elvonási tüneteid lesznek! Remegés, ingerlékenység, levertség, stb. Ne törődj vele! Ha nagyon kivagy, akkor beszélj egy barátoddal/csalàdtagoddal, hívj fel valakit, ha végképp nincs kit hívni, akkor hívd a lelki segélyt, hidd el segítenek!

Foglald el magad, nézz filmet (de olyat amiben nem isznak egy kortyot sem, szóval a legjobb a mesenézés), játsz a gépen, vagy hasonlók. Az első pár nap szörnyű lesz! Ha jobban vagy utána kimehetsz sétàlni mondjuk, de a kísértést a lehető legkisebbre kell csökkenteni, ne állj meg egy dohányboltnàl se, ne menj a multi piàs soràra, stb. Helyette igyál sok-sok vizet, az jót tesz. Szörnyű gondolatok fognak kísérni, de tereld el ezeket azzal, hogy ha sikerül leszoknod, akkor sokat teszel az egészségedért, tovább fogsz élni, és új kapuk nyílnak ki előtted.

Ha nem sikerül így, akkor mindenképp keress fel szakorvost, az alkoholfüggőség komoly dolog, biztos terápiát csak egy szakember tud nyújtani.

Nagy kitartás, és sok erő fog kelleni, de megéri!

2021. dec. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó úton vagy, mert belátod a betegséged, és van elhatározásod is. Ez már fél gyógyulásnak számít!


Vannak anonim alkoholista klubok, kérj ott segítséget. Ott sok bátorítást és megértést kapsz hasznos tanácsok mellett.

[link]


Ha nagyon súlyos a helyzet, tényleg lehet, hogy nem tudod elvonó vagy orvos nélkül megoldani, és ha most el is szántad magad rá, lehet, hogy visszaesel, stb. és a kudarcélmény miatt még nehezebben fogsz neki ismét.


Fontos, hogy keress elfoglaltságot, ami kitölti az idődet, eltereli a figyelmed, sport (akármilyen szinten is) esetleg segít egy bokszzsák, amin levezetheted a feszültséged, és/vagy valami alkotás


Fontos, hogy építs ki valami rendszerességet az életedben, a mindennapjaidban.


Fogyassz sok mézet, az segít lebontani az alkoholt. [link]


Minél több segítséged van, (és minél többet tudsz elfogadni) annál nagyobb az esélyed! Ezért ne szégyellj segítséget kérni, elfogadni. Ne szégyelld hogy alkoholbeteg vagy, hanem azt hangsúlyozd, hogy le akarsz szokni, küzdeni akarsz ellene.


Keress a neten sok tanácsra, mert van bőven! Persze nem mind jó, de azért kiszűrhető, hogy melyik a hiteles.

[link]


Keress célokat, amiért érdemes egészségesen élni. Ami motivál arra, hogy kitarts!

Mert az, hogy ne igyál, az még önmagában édeskevés. Meg akarod menteni a házasságodat, vagy barátnőt, gyereket akarsz? Az mondjuk már valami. Akkor erre gondolj rengeteget!


De miért nem akarsz igénybe venni orvosi segítséget? Mitől tartasz? Lehet, hogy nem minden orvosi módszer egyforma, nem tudom, talán van, ami neked is beválna, ill. jó lenne.

2021. dec. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Addiktológus segítségével szokj le, keress addiktológust vagy e betegséggel foglalkozó alapítványt.
2021. dec. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
És jót tenne egy pszichológus segítsége is, mert az alkoholizmus mindig menekülés valami elől: munkahelyi kudarc, stressz, párkapcsolat vagy annak hiánya stb.
2021. dec. 5. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szakember nem vagyok, de elképzelhető, hogy ha (ekkora mennyiség napi szintű fogyasztása esetén mint amit leírtál) ha hirtelen hagyod abba, olyan elvonási tüneteid lehetnek, amelyek rendkívül súlyosak lehetnek.

Szerintem csak szakember (addiktológus, ezzel foglalkozó orvos stb) tanácsára tegyél bármi ilyesmit.

2021. dec. 5. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is. Az viszont eszembe jutott, hogy ha valaki más kontrollálja az elérhető napi adag mennyiségét. pl fél liter vodkát és az előírt módon ő adja a csökkentett mennyiséget, akkor az segítene.
2021. dec. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, egyre roszabb nekem.


Sörz ³s pálinkát iszok,

2021. dec. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Valaki egy hasonló kérdésre ezt válaszolta, és egyetértek vele:

"Szia!



Párom alkoholista, így sokat beszélek az addiktológussal, akihez jár.



A legnagyobb előrelépés az egészben, hogy te rájöttél, hogy le akarod tenni. Ez az a lépés, ameddig sokan nem jutnak el. (Így a párom sem.)



Én ugyan a magam részéről "kívülálló" vagyok, de szerintem a teljes életmódváltás segítene rajtad.


Az addiktológián kell kezdeni, ott írnak fel megfelelő gyógyszert (antidepi, antipszicho, szorongásoldó), amivel át lehet vészelni a nehéz napokat, és a sóvárgást is csökkentik.



Ha ki tudnál szakadni abból a környezetből, amiben most alkoholistaként vagy, az tudna meggyógyítani hosszútávon. Tehát egy teljesen új alapokra épített józan életre kell berendezkedned.



Nagyon sok kitartást és jó egészséget kívánok hozzá :)"

2021. dec. 5. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Igen, azt nekem válaszolták, én kérdeztem.


Sajnos nekem nemsikerül..

2021. dec. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!