Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alkoholista vagyok, de nem...

Alkoholista vagyok, de nem akarok inni többé. Hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék leszokni a piáról, orvosi segítség nélkül? Napi rendszerességgel iszom kb. fél liter vodkát. 30 vagyok és már 3 éve ez megy. Van még ebből kiút? Aki alkoholista volt, hogyan csinálta? 30/f
2021. dec. 5. 02:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Keress orvost, vagy kezdetnek legalább pszichológust mindenképp. Az okát kell megkeresni és megszüntetni.

Az alkoholizmus minden esetben a szorongás, trauma eredménye. Ezeket meg kell tanulni kezelni.

2021. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Valóban orvos és sok más segítségre van szükséged, nélküle nem nagyon megy.

Az a kérdés, hogy mennyire akarod, mennyire vagy elszánt, és milyen áldozatokra vagy kész ezért megtenni.

Ha a megoldás nem tetszik, akkor nem oldod meg, ami rendben, csak akkor ne álltasd magad, hogy a világ összefogott ellened!

Tudd, hogy a te döntésed: le akarsz szokni, vagy nem.


Felajánlottam már, hogy írd ki az okát, vagy akár írd meg privátban, hogy miért nem szeretnél orvoshoz fordulni, mitől félsz, milyen fenntartásaid, rossz tapasztalataid vannak, hátha van más megoldás, de nem éltél a lehetőséggel, így nem tudunk másfajta tanácsot adni.


Felteheted még sokszor a kérdést itt, vagy máshol, akkor is ez lesz a helyzet. Persze ihatsz még rá néhány hónapot, évet, akkor is ez lesz a helyzet, csak elveszett idő, egészségromlás...


A felelősség ettől még a tied, és lehet, hogy a család visszavárja azt a férfit, akit az alkohol elvett. Szerintem remek karácsonyi ajándék lenne annak bejelentése, hogy le akarsz szokni, és ezért mindenre hajlandó vagy, és kitartasz, csak segítséget kérsz, és csak annyit kérsz még, hogy bocsássanak meg.

2021. dec. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Ha nem tartjátok személyesen a kapcsolatot, akkor levélben.
2021. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Én is alkesz vagyok
2021. dec. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Én alkoholista vagyok, de már két éve nem iszom. (Az az ember, aki alkoholista, mindig is alkoholista marad.) Kórházban szoktam le. Elég sokat ittam a vége felé, töményből nekem is lecsúszott fél-egy üveg naponta. (Ráadásul egy-két óra leforgása alatt.)


Amit át kell gondolni, hogy tényleg abba akarod-e hagyni az ivást. Van-e bármi, ami visszatart. Van-e olyan dolog benne, amit szeretsz. Ha csak rossz dolog van benne, akkor viszonylag fájdalommentes lesz a leszokás. Nekem pl. semmilyen rossz nem történt, egy hónap alatt teljesen tiszta voltam. Nem voltam rosszul egyáltalán, nem is kívántam az alkoholt. Ha jól emlékszem, első hétvégén nem mehettem haza, de a többi hétvégén már igen.


És hát igen, az egy hónap után még négy hónapot töltöttem egy vidéki kórház pszichiátriai rehab osztályán. Valószínűleg enélkül a négy hónap nélkül nem tudtam volna leszokni.

2021. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Én most is részeg vagyok tegnaptól
2021. dec. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
76%
A kérdező időről időre kiírja a kérdést, de nem reagál a válaszokra érdemben. Ezek szerint nem foglalkoztatja eléggé, még nem erős az elhatározás. Még csak ábrándozik. Az önmagában még nem sokat ér. Talán majd egyszer, ha már jobban tarthatatlan lesz a helyzete, akkor rákényszerül.
2021. dec. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm Dömösre ment elvonóra, a párja is ott lehetett vele, és sikeres volt.

[link]

2021. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

2022 március


Kérdező hogy vagy, sikerült valamerre változtatni?

2022. márc. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!