Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megöregedni vagy felnőni...

Megöregedni vagy felnőni nehezebb?

Figyelt kérdés

2021. dec. 14. 09:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Leginkább definíció kérdése minden.


Amennyiben a kifejezések hétköznapi jelentéséből indulunk ki, úgy megöregedni csupán az életkorunk szám értékének növekedését jelenti. Felnőni pedig csupán annyit jelent, hogy az életkorunk szám értéke átlépte a felnőtt korhoz rendelt értéket. Egyes országokban, sőt akár országon belül is jogi helyzetektől függően eltérhet, hogy 14-16-18-21 évről beszélünk.

Ebben a viszony rendszerben felnőni és megöregedni egyformán könnyű, csak várnod kell és megtörténik, tenned sem kell érte semmit.


Ha az életkortól elvonatkoztatva mindkét tulajdonságnak szellemi fejlettségben mérhető különbséget tulajdonítunk, akkor érdekesebbé válik a kérdés.


Felnőni jelentheti a gyermeki naivitásból felnőtt érettséggel, felelősségteljességgel gondolkodást is. Persze épp úgy jelentheti azt is, hogy a gyermeki tisztaságot elveszítve megromlanak az értékeink és érdek vezéreltebbé válunk.


Megöregedés alatt értelmezhetünk akár a fiatalabb felnőtteknél bölcsebbé válást épp úgy, mint akár idősebb kori megkeseredést, kiábrándulást is.


Hogy mi mennyire nehéz, az is szubjektív. Főleg mivel az idő mindent más értelmezési tartományba helyez. Ráadásul önmagában az idő múlása nem mond semmit arról, hogy ki milyen élmények, körülmények, élethelyzetek és hatások közepette megy keresztül ezeken a változásokon.

2021. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%
Fiatal vagyok de nem tudom elképzelni hogy megöregedni ne lenne egy sokkal ijesztőbb folyamat mint felnőni. A felnőtté válás az egy izgalmas időszak még ha nehéz is, annyi minden előtted van, sokat várhatsz még az élettől, jó esetben a csúcsodon vagy fizikailag és szellemileg, az öregedés meg olyan hogy túl vagy már életed legnagyobb dolgain, a tested már fizikailag egyre kevesebbet bír, egyre több nyavalyád lesz, egyszerűen eljárt feletted az idő, az emberek akikkel fiatalkorotok óta ismertétek egymást elkezdenek meghalni, és neked is meg kell békélned hogy talán te leszel a következő. Nekem ez sokkal megterhelőbbnek hangzik lelkileg.
2021. dec. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Felnőni
2021. dec. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#12

Viszont ha fiatal felnőtt korodban nem teszed oda magad, nem tanulsz eleget (esetleg ne adj isten, nem vagyok elég okos) és beleragadsz valami rosszul fizető munkakörbe vagy bármilyen módon félrecsúszik már fiatalkorodban az életed (alkoholista, drogos leszel stb), akkor az sokkal nagyobb teher szerintem, mint hogy várnod kell azt, hogy meghalsz. Igen, meghalhatsz és akkor legalább már nem szenvedsz tovább. Ha 30 vagy, nyakadon egy-két-három gyerek, nincs képesítésed, mert ellébecoltad a 20-as éveid elejét és 150-ért robotolsz egy gyárban, az sokkal nagyobb sz/pás, mintha gyerek, hitel és egyéb anyagi természetű dolgok nélkül 70 évesen arra vársz, hogy pár év múlva úgyis vége.

De hát nyilván pro és kontra, én fiatal vagyok és sokkal jobban megrémít, hogy bármikor kettétörhet az életem, pl szenvedek egy balesetet, lebénulok és tudom, hogy még sok évtizedig nyomorékként kell vegetálnom. Na, ez keményebb, minthogy meghalok 5-6 év múlva, mert már öreg vagyok.

2021. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mindegyik kikerülhetetlenül megtörténik az emberrel. Nem tudsz ellenük semmit te.
2022. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!