Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha ekkora tartozása lenne a...

Ha ekkora tartozása lenne a párotoknak akkor szakítanátok vele?

Figyelt kérdés

Először is volt egy nyolcszázezres tartozása önkormányzati adóból. Ezt pár hónap után a kapcsolatunkban tudtam meg, amikor láttam egy levelet. Majd pár hete kiderült, hogy a lakbér hónapok óta nem lett kifizetve, mert visszapattant a számlájára. Eddig ebből semmit sem vett észre, hanem bátran költötte a pénzét. (Ő fizeti a számlákat, míg a bevásárlások 90%-át én állom.)

Jelenleg összesen kb másfél millió tartozása van.

Nagyon szeretem őt, de ennyit soha nem fogunk bírni kifizetni soha. Most emiatt jobban teszem, ha keressek új lakást és szakítok vele?



2022. jan. 6. 10:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ő tartozása, neki kéne megoldania. Mondjuk mindkettő rendezése elég sürgős, az önkorié, azért mert ketyeg rá a kamat, főleg ha követeléskezelőhöz került, a másik hogy lakbér esetén kiraknak a lakásból, plusz, ha volt rendes szerződés, akkor fizetési meghagyást tehet a tulaj.

Mondjuk egy összeköltözésnél nem árt kiteríteni pénzügyileg a lapjainkat, szóval nem biztos hogy megtartanám ezt az embert. Nem azért, mert tartozása van, hanem mert nem szólt róla.

2022. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Az én páromnak is volt régről tartozása, csak részben tehetett róla.Visszafizette, helyretette az életét.Én támogattam ebben, de ő fizette ki.
2022. jan. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ki lehet fizeti akár részletekben is.


Meg kell egyezni azzal, akinek tartozik, küldeni egy levelet, hogy havonta mennyit tudna törleszteni.


Ezután fizesse rendesen.


Én n3azért szakítanék vele, mert tartozása van, hanem mert hazudott

2022. jan. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Vagy, kértek segítséget egy pénzügyi tanácsadótól. Másfél millió nem a világ vége. Le kell ülni megbeszélni vele, hogy itt van, ennyi a tartozás, hogyan lehetne ezt törleszteni, mennyit kell félretenni havonta, hogy megoldódjon és hogyan lehetne elkerülni azt, hogy megismétlődjön. Ő segíthet abban is, hogy optimálisan költsétek a pénzeteket. Pl. mivel lehet spórolni.


Pl. kérhetitek a rélszetekben való törlesztését vagy bementek egy bankba, ahol a párod felveszi a kölcsönt amiből kifizeti a tartozását és X év alatt visszafizeti a banknak, így csak egy helyre lesz tartozása.


Egyébként az önkormányzatoknál tipikusan kérhető részletekben való rendezés. A lakbérnél neccesebb. Ott a tulajjal kell megbeszélni. Nem ti lesztek az első de az utolsó pár sem, akiknek tartozása van.

2022. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem a tartozás miatt érzem hogy gáz ez a helyzet,hanem az miatt, ahogy kezeli ezt a dolgot.

Nem vette észre,hogy nincs fizetve a lakbér?

Hogy?

Hogy nem lehet ilyet észrevenni?

Mindemellett bátran költi a pénzét, ahelyett hogy a másik tartozást törlesztené.

A másik pedig egy adótartozás...amit úgy tudtál meg hogy véletlenül.

Lesz ott még más csontváz is a szekrényben.

Szerelem ide vagy oda, nekem ott hal meg egy kapcsolat, amikor úgy érzem,hogy a másik érzelmileg vagy anyagilag bizonytalan helyzetbe hoz.

Ha azon kell tipródni,hogy vajon mi lesz a következő lépése, akkor onnan lépnem kell.

Az érzelmi bizonytalanság a hétköznapokban és a munkában is romboló hatással van rám.

Az anyagi biztonság,amit magamnak megteremtek (és itt nem kell nagy dolgokra gondolni,csak épp arra,hogy nyugodtan tudjak aludni) az pedig a másik olyan tényező az életemben,amit ha úgy látom,hogy valaki a felelőtlenségével veszélyeztet,akkor lehet ott bármiféle szerelem,ezek már csak szavak.

Nekem ez a hátra se nézek,úgy húzok onnan.

2022. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Jártam én is így, hitel hitel hátán, évek múlva derült ki, hogy folyton erre-arra pénzt kért tőlem. Ő se tudja, hova és mennyivel tartozik, elhagytam.
2022. jan. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van, itt nem önmagában a tartozás a fő gond, hanem a párod hozzáállása. Ha ez nem változik, akkor ilyen emberrel nem érdemes, igazából nem is lehet jövőt tervezni. Meg lehet próbálni segítséget kérni, értem itt a tanácsadókat, akár a párodnak valamiféle terápiát, de ha ilyenekre nem hajlandó vagy nem válik be, akkor hosszú távon valószínű, jobban jársz, ha nem maradsz mellette. Ha valaki veszélyezteti a te anyagi biztonságodat is - és arrafelé tart a helyzet - akkor a szerelem sem fog megmaradni a végtelenségig.
2022. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltem olyan férfival, aki hangoztatta, milyen anyagiasak a nők, aztán kiderült, hogy sosem volt munkahelye, és ismerkedéskor a nőknek ez nem tetszett, nem örültek, hogy csak alkalmi munkázott kevés pénzért, és nem akartak beállni az eltartásába, így lettek "anyagias nők".
2022. jan. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy miből lett a tartozása, és mit tesz azért, hogy visszafizesse. Ha ő ilyen, és mindig voltak/lesznek tartozásai, akkor nem tudnék vele lenni. Nekem fontos, hogy rendezettek legyenek az anyagi ügyeim. Nem vagyok anyagias. Nem várok el többet, mint amit én is teljesítek. Nekem soha nem volt semmi zavaros ügyem és nem is titkoltam el semmit a párom elől, ami ilyen jelentős. Ezt várom el a másik féltől is.
2022. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
És te bevetted, hogy nem vette észre, hogy nem ment el a pénz? Azért egy tulaj se nyel le több havi tartozást. Szerintem ki se akarta fizetni.
2022. jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!