Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha ekkora tartozása lenne a...

Ha ekkora tartozása lenne a párotoknak akkor szakítanátok vele?

Figyelt kérdés

Először is volt egy nyolcszázezres tartozása önkormányzati adóból. Ezt pár hónap után a kapcsolatunkban tudtam meg, amikor láttam egy levelet. Majd pár hete kiderült, hogy a lakbér hónapok óta nem lett kifizetve, mert visszapattant a számlájára. Eddig ebből semmit sem vett észre, hanem bátran költötte a pénzét. (Ő fizeti a számlákat, míg a bevásárlások 90%-át én állom.)

Jelenleg összesen kb másfél millió tartozása van.

Nagyon szeretem őt, de ennyit soha nem fogunk bírni kifizetni soha. Most emiatt jobban teszem, ha keressek új lakást és szakítok vele?



2022. jan. 6. 10:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem maga a tartozás összege a lényeg, hanem ez: "Eddig ebből semmit sem vett észre, hanem bátran költötte a pénzét. "


Ilyet el nem tudok képzelni..... Hogy valaki ennyire ne legyen tisztában a pénzügyi dolgaival...

Ez később hatalmas problémákat jelenthet.

2022. jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
óóó, most olvasom, hogy már az #5 is leírta. :)
2022. jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk azok akik itt azt javasolják, hogy rögtön el kell hagyni tipikusan azok a nők, akik ha ők hibáznak, mindenhol azt hangoztatják, hogy megérdemelnek még egy esélyt meg mindenki hibázhat, attól még nem kell őt megítélni... szóval mi lenne ha mondjuk az itt okoskodók helyett leülnél és megbeszélnéd vele is, hogy legalább megismerd az ő nézőpontját? Lehet, hogy nem szándékosan csinálta. Vagy önamgától nem tudja megoldani, mert senkitől sem tanulta meg, hogy miként kell az ilyen helyzeteket kezelni. Egy tartozás könnyen összejön. Nekem pl. 4 hónapig nem vette le a közös költségre, fűtésre a pénzt a bank a számlámról. Észre sem vettem. A ház sem szólt, hogy "figyeljetek, a közös képviselő elherdálta a vagyont és zárolták a számlákat, ne utaljatok rá". A bank sem küldött értesítést, hogy visszapattannának az utalások. Egyszerűen nem veszed észre, főleg ha korábban egyszer beállítottad az állandó utalásokat és amúgy is naponta kapsz SMS-t a banktól minden tranzakció után. Nem fogod már pontosan követni, hogy épp mit vontak le. Tudod, hogy a boltban voltál, erről jött SMS és kész. Szóval mi lenne ha inkább vele beszélnéd meg? Sok felnőtt embert soha az életben nem tanítottak meg arra, hogy a pénzel hogyan kell bánni és erről nem ők tehetnek. Lehet, hogy csak segíteni kell neki abban, hogy jobban odafigyeljen rá és mire költse el a pénzét. Nem írtad, hogy nem dolgozik vagy segélyekből élne. Akkor meg miért kell egyből a világ legnagyobb csalójának bélyegezni? Sok nő itt csak ventilál mert az ő kapcsolatukban is ugyan ez a helyzet de nem tesznek ellene semmi érdemlegeset.
2022. jan. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

13: sezrintem egyedül a 6-os írt elhagyásról - de a saját esetét említette.


Amúgy szerintem sokkal tudatosabban kell kezelni az embernek a pénzügyeit, ez online napi fél perc - nem lehet "nem vettem észre" .



"Sok felnőtt embert soha az életben nem tanítottak meg arra, hogy a pénzel hogyan kell bánni és erről nem ők tehetnek"


De arról már tehet, hogy felnőtt létére nem is akarja ezt megtanulni...

2022. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
800E onkormanyzati hogy jott ossze?80 eves?
2022. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ezen én is töprengtem,hogy miből lett annyi?

Nálunk 7000 az éves kommunális adó,plusz a kocsira fizetek 15öt évente.

Építmény, telek után gondolom az albérlet miatt nincs adófizetési kötelezettsége.

Iparűzési adó cégeknek van,vagy földterület bérbeadás után kell még az önkormányzat felé fizetni.

Gondolom ezek sem valószínűek.

Érdekelne mivel magyarázható meg ez az összeg.

2022. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
52%
Gyereket ne vállaljatok meg legyen félretett pénzed, amiről nem tud. Segíthetsz neki a visszafizetésben, de ne úgy, hogy közben ő meg költekezik.
2022. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan emberek, akik nem értenek a pénzhez, meg elég felelőtlenek. Őket is lehet szeretni, de akkor legalább te maradj józan. Ne hagyd magad kihasználni, oldja meg ő a gondját.
2022. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
40%
Ilyennel alapból össze sem állok. Nem szeretem a pénzügyileg beteg nőket. Le húz a saját szintjére.
2022. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Másfél millió?

Nem akarok nagyképűnek tűnni, de nekem több diákhitelem volt és azt is eltakarítottam fél év alatt.


Ugyanakkor nem gondolom, hogy partnerként a te felelősséged az ő hitelével szórakozni.


Azzal szakítanék, aki nem tud felnőttként felelősséget vállalni a tartozásaiért, nem azzal, akinek van valamekkora.

2022. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!