Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, ha megmondom a kozmetikus...

Gáz, ha megmondom a kozmetikusomnak, hogy nem akarok beszélgetni vele?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért kell minden fodrásznak, meg kozmetikusnak végig hallgatnom minden kínját. Most engem mit érdekel, hogy ő mit vett a barátainak karácsonyra, meg mikor vette azt meg, amikor nem is ismerem? Illetve miért nem esik le nekik, hogy nincs kedvem beszélgetni, amikor nem is reagálok szinte semmire?
2022. jan. 10. 10:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem gáz. Az a gáz, hogy ő nem veszi észre, hogy neked ehhez nincs kedved. Finoman próbáld meg vele ezt közölni.
2022. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Az a gáz, mikor az embereknek magyarázkodni kell, hogy élsz, aztán ők élnek vissza a bizalmaddal. Nem szép dolog az ilyen.
2022. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem meg gáz, mert ezzel egy bizalmas kapcsolatot próbál felépíteni feléd. Még pedig azért hogy tudd, nem kell szégyenkezned előtte.
2022. jan. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%
Veled van a baj. Tudod, nem kötelező igénybe venni egy szolgáltatást. A kozmetikus, fodrász pont egy olyan szolgáltatás, ahol a szolgáltatóval úgymond köteles vagy beszélgetni, mert ez egyfajta, ahogy a 3. válaszoló is írta, bizalmi kapcsolat. Belehalsz, ha kommunikálsz vele, míg ott vagy? Ha fáj, akkor menj egy búvalb..szott, nulla kommunikációs emberhez, aki csak elvégzi a munkáját, de nem szól hozzád.
2022. jan. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%
Korod, nemed kérdező?
2022. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
4. Szerintem a kérdező csak egy minimális szakmai kommunikációt el a kozmetikusától. Ami tudjuk hogy nem működik, hiszen anyukám is jókat szokott beszélgetni a fodrászával.
2022. jan. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
el=várna el
2022. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
10%

#6

Az ilyeneknek sajnos nem esik le, hogy nekik kéne alkalmazkodni a szolgáltatóhoz és nem pedig fordítva. Úgy tűnik egyeseknek nehezére esik a másik végig hallgatása és a kommunikáció. Csak tudnám, hogy az ilyen akkor minek vesz igénybe ilyen szolgáltatást, ahol a beszélgetés alap dolog.

2022. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

Sok embernek aki a szépségiparban dolgozik, beszédkényszere van.

De szerintem ez abból is adódik, hogy sokan csak azért mennek fodrászhoz/műkörmöshöz vagy kozmetikushoz, mert azt hiszik, hogy "ingyen" psgichológus. Ezért már hozzászoktak ahhoz, hogy beszélgetni kell a vendéggel.


Én lassan 10 éve járok ugyanoda, nekem is szokott panaszkodni a fodrászom, hogy van akinek a legbensőségesebb magánügyeit is tudja és sokaknak a nemi életével is tisztában van, pedig nem érdekli. :D


Meg gondolom az is közrejátszik, hogy eleve szeret emberekkel foglalkozni/beszélgetni, ezért választotta ezt a szakmát.


Én sem szeretem ha valaki túlzásbaviszi a mesélést, de havi 1 alkalommal kibírom azt az 1-2 órát, ha mellette nagyon jó abban amit csinál és nem a munka rovására megy.

2022. jan. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
8! Nem teljesen van igazad, mert a szolgáltató él az ügyfélből. Ha az ügyfélnek nem tetszik a sok rizsa, akkor keres mást. Kicsit fordítva ülsz a lovon...
2022. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!