Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, ha megmondom a kozmetikus...

Gáz, ha megmondom a kozmetikusomnak, hogy nem akarok beszélgetni vele?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért kell minden fodrásznak, meg kozmetikusnak végig hallgatnom minden kínját. Most engem mit érdekel, hogy ő mit vett a barátainak karácsonyra, meg mikor vette azt meg, amikor nem is ismerem? Illetve miért nem esik le nekik, hogy nincs kedvem beszélgetni, amikor nem is reagálok szinte semmire?
2022. jan. 10. 10:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
53%
8. Én úgy gondolom hogy ez azért van, mert a technika fejlődésével, egyre antiszociálisabbá válunk. Tehát régebben azért voltál "kénytelen" beszélgetni, mert másra nem nagyon volt lehetőséged.
2022. jan. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
5%

#10

Az ilyen ne is menjen emberek közé, aki képtelen 1-2 órát beszélgetni valakivel, aki éppen rajta végez szépítészeti dolgot, vagy csak végig hallgatni. Akinek ez megterhelő, az így járt. A fodrászok, kozmetikusok jól megélnek. Az, hogy elveszítenek 1-2 ilyen antiszociális ügyfelet, az nem fogja őket a földhöz vágni.

2022. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy ne szólaljon meg, de egészségügyben dolgozom, és van, hogy a végén ott tartunk, hogy olyanokat kérnek, hogy kérjek nekik időpontot meg ilyenek, olyan helyekre ahol nem is mozgok. Nem vagyok ember gyűlölő, de egyszerűen nem bírok annyit beszélni, amennyit beszélni akarnak. Van olyan fodrász szerencsémre, aki normális, beszélünk a hajápolásról, meg ami oda kapcsolódik. Nem értem...
2022. jan. 10. 11:17
 14/23 anonim ***** válasza:
6%

#11

Az az adott embert minősíti, ha az élőkommunikációra antiszociálissá válik, miközben a telefont nem lehet levakarni a kezéről.

2022. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Amúgy nem értem ezt sem, hogy miért KELLENE vele beszélgetnem csak mert rajtam dolgozik. Kifizetem tudtommal. Én sem várom el bent a munkahelyemen, hogy beszélgessen velem valaki csak mert megmentettem az életét, vagy tisztába raktam, és megetetem. Ha látom rajta, hogy nem akar ebédelés közben beszélni nem beszélek. Ha látom, hogy igen, akkor beszéljünk.
2022. jan. 10. 11:20
 16/23 anonim ***** válasza:
67%
13. Ja, az megint más ha egy fodrász/kozmetikus a kuncsaftja munkahelyi dolgaival él vissza. Ez már szerintem is gáz!
2022. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, az emberek próbálnak barátságosak és kedvesek lenni. És mivel a fodrászat, kozmetika egy szolgáltató szféra, a kommunikáció ide beletartozik. Neki is gyorsabban telik a munkaideje, ha nem fapofával kell elvégeznie a munkáját, hanem vidáman, beszélgetősen.
2022. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, kérdező. Engem is fárasztanak az ilyen típusú beszélgetések. Beszélgetni szeretek, de nem mindenről és nem mindenkivel. Mint ahogy zenét hallgatni is szeretek, de nagyon nem mindegy, hogy mit.
2022. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ, milyen hangnemben mondod. Ha érezhető belőle az az ingerült, pökhendi, "ki vagy fizetve, pofa be" hozzáállás, ahogy itt írsz róla, az gáz, igen. Inkább kereshetnél olyan kozmetikust, akit "szerencsédre normális" embernek tudsz tekinteni.
2022. jan. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A fodrásznál semmi gondom sincs azzal, hogy beszélgetünk. Én egyébként szívesen meghallgatok másokat de ott mindig valami jó kis csevegés alakul ki belőle.

A kozmetikusnál nem csak a kezelések a lényeg hanem, hogy pihentető is legyen. Halk zene, nagyon jól el lehet lazulni. A kozmetikus csak halkan szól hozzám, hogy éppen mi következik. Van, hogy nem is tudnék beszélni egy-egy kezelés alatt mert nem lehet.

Ő meg profi, tudja a dolgát. Utána megbeszéljük a következő időpontokat, nála belefér simán egy tea vagy kávé utána.


Ugyanez a csend van egy masszázsnál egy-két instrukciót leszámítva. Ellazulok, amikor végez megkínálom valamivel (mindig házhoz jön) és ilyenkor lehet beszélgetni. A körmösnél már más a helyzet, hiszen sokkal tovább vagyok ott, megbeszélünk dolgokat, nem ülünk némán egymással szemben de ő ott akkor is dolgozik.

Azon én is ki lennék akadva ha közben edzéstervvel, étkezési tanácsokkal vagy bármi munkámmal kapcsolatos dologgal nyaggatnának.


Kérdező, szerintem nyugodtan elmondhatod mit szeretnél ha végképp nem akarsz beszélgetni aztán kiderül, hogy fogadja. Nálunk senki sem csinálna ebből problémát.

2022. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!