Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, ha megmondom a kozmetikus...

Gáz, ha megmondom a kozmetikusomnak, hogy nem akarok beszélgetni vele?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy miért kell minden fodrásznak, meg kozmetikusnak végig hallgatnom minden kínját. Most engem mit érdekel, hogy ő mit vett a barátainak karácsonyra, meg mikor vette azt meg, amikor nem is ismerem? Illetve miért nem esik le nekik, hogy nincs kedvem beszélgetni, amikor nem is reagálok szinte semmire?
2022. jan. 10. 10:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
86%

#14


a fodrász, kozmetikus, masszőr szolgáltatásként hajvágást, bőrszépítést, izomlazítást vállal, és semmi többet. az, hogy valamiért kialakult, hogy egyik se tudja befogni a lepcses pofáját, és totálisan érdektelen dolgokról mesél egy vadidegennek, és percenként feltesz egy gyakorlatilag autista szintű kérdést is, amire választ vár, az már az adott fodrász, kozmetikus, masszőr agykapacitásást minősíti, hogy nemhogy nem érzik, ha valaki nem akar velük diskurálni, de nem is érdekli őket, gyakorlatilag akkor is mondják tovább, amikor a vendég már fizetett, és elment.


lángelme szintű meglátásaid alapján akkor standard kéne legyen, amikor az ember felszáll a buszra, hogy néha kicsit melléül a buszvezető haverkodni, trécselni?

csak akkor veheted át a futártól a rendelt csomagot, ha előtte elmesélheti neked, hogy miért kellett másik albérletbe költöznie


te normális vagy?

ugyan hadd döntse már el mindenki, hogy kivel akar diskurálni, és azt is, hogy akar-e egyáltalán diskurálni.


azt tényleg már csak zárójelben, tesó, hogy bizodalmam egy fodrász felé nem attól lesz, hogy a kiskutyájának a két hete tartó hasmenéséről értekezik, hanem esetleg attól, hogy egy normális frizurát tud vágni.

2022. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz. Én is rengeteg pletykas kozmetikussal, de főleg fodrásszal találkoztam, amit gyűlölök. Kozmetikushoz amúgy is relaxalni megyek, bármilyen téma zavarna. Szerencsére én már találtam ilyet, de a fodrász a mai napig talány, kihez menjek. Mind egyből tudni akar mindent is. A magánéletem az enyém, és ha már esetleg x éve járok hozzá, talán kerülünk olyan viszonyba, de nekem az a tapasztalatom, hogy a többsége már azt is tudni akarja az elején, mennyi a fizetésem, hol lakok (nem helyszín, hanem ha albérlet, az mennyi, hogy engedheted meg magadnak, ha saját, akkor mennyi hitele van, vagy kitől kaptad, ha baba után fél évvel még nem dolgozol, akkor de jó neked, eltartanak. Stb stb.)

Én nagyon értékelnék egy fodrászt, aki kussban van, vagy maximum csak az időjárásról beszélgetünk, azt is röviden.

A másik amit gyűlölök, hogy nagyon sokan nem képesek tartani az időpontot. Ha én fél ötre megyek, akkor ne ötkor álljon nekem. 5 perc még belefér, illetve szőkőévenként egyszer az is ha valami csúszás van, de rendszeresen nem! Mégis mind arra hivatkozik, hogy hát késett x meg y is. Ha én fodrász vagyok, akkor x meg y aznap nem vagat hajat, mert a többi vendéggel bszok ki ezzel. Így megtanulják hogy legközelebb ne késsenek, ha meg mégis akkor szia van nekik.

Nyelvtanár vagyok egyébként, a magánóraimon nekem is ez a szabály. Ki amennyit késik, annyival kevesebb ideje van.

2022. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen egyetértek. Hasonló beállítottságú vagyok én is. Nem szeretem a késést, egyszerűen így neveltek, hogy tiszteletlenség a másikkal szemben. Persze nem arra gondolok, hogy egy baleset, vagy valami ilyesmi miatt nem késhet az ember lánya. Viszont tudjuk, hogy vannak olyan emberek, akiket rohadtul nem zavar, ha ő késik el, és az sem, ha más késik, és rendszert csinál ebből.
2022. jan. 17. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!