Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szegénységben élő magyaroknak...

Szegénységben élő magyaroknak is ugyanúgy adományozol, mint az ukrán menekülteknek?

Figyelt kérdés

2022. márc. 6. 12:52
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
32%

"Szegényeknek nem adakozni kell, hanem munkahelyet teremteni. Pénzt osztani annak, aki nem tud vele bánni és nem akar megdolgozni érte, fölösleges."


De nem mindegy, milyen munkahelyet... Aki életében nem dolgozott még alja munkahelyen, az el nem tudja képzelni ezt. Én inkább éhen halok és leszek kéregető, mint három műszakban robotoló sormunkás. Számomra könnyebb egy kicsit megérteni, miért kéregetnek egyesek. Arra meg ki sem térek, hogy a 65 év feletti, nyugdíjas bácsikának milyen munkát akarsz adni?


Mielőtt választ írnál, tanulok jelenleg, de ezt is nehéz nagyon csinálni. Megértem, hogy valaki nem akar sokat tanulni.

2022. márc. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
93%
Adakozni inkább (lenyomozható) alapítványoknak szoktam, és olyan konkrét célokra, amikkel egyetértek. Csak úgy, hogy én most ennek vagy annak a családnak adakozom pénzt, nem szoktam - egyrészt sztem van okosabb módja is a segítségnek (pl. az első ukrán menekültáradat idején pl. munkahelyi kezdeményezésre küldtünk a határra vagy a nagyobb menekültpontokra éppen, amire szükségük volt akkor, pl. bébiételt, tampont, konzervkaját stb.; szegény magyar családoknak meg inkább ruhát szoktam), másrészt meg azért a magyar rászoruló családok jó része vastagon tehet arról, amilyen helyzetben van (1 közmunkás fizetésre megszülik az 5. kölköt is pl.) - ilyen viszonylatban inkább segítek olyannak, akin látom, hogy tényleg azért van szüksége segítségre, mert menekülnie kellett, és tényleg próbál egy normális életet kialakítani egy új helyen.
2022. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
64%

"a 65 év feletti, nyugdíjas bácsikának milyen munkát akarsz adni?"

Pl. telefonon ügyfeleket tájékoztatósat vagy számítógépes adatbeviteli munkát.

2022. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!