Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szegénységben élő magyaroknak...

Szegénységben élő magyaroknak is ugyanúgy adományozol, mint az ukrán menekülteknek?

Figyelt kérdés

2022. márc. 6. 12:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
27%

Viccesek a válaszadók akik magyarázkodnak. :D A többség a szegény emberekre rá de bagózik soha. Itt nem azokra kell gondolni, akik nem akarnak dolgozni. Hanem pl akik valamilyen tragédia miatt maradtak munka vagy lakás nélkül. De most mindenki előlépett szent adakozóként. :) Amúgy meg a szomszédukkal nem állnak szóba, vagy az utcán nem segítenek akkor se ha bajban van a másik. Tapasztaltam...


#10: A menekült románok ugyanúgy átjöttek 10 gyerekkel.Hm?

2022. márc. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
91%

Adakozom mindenkinek, akinek csak tudok. Maradék ételeimet mindig odaadom hajléktalanoknak, ha pedig valami pékáru vagy konzerv nem fogy el akkor ételmentő szekrényekbe viszem el.

Ha hajléktalant látok akkor szoktam venni neki egy szendvicset vagy valamit egy közeli üzletből, esetleg pénzt adok neki.

Minden év elején tánogatok egy kiválasztott szervezetet is, hétvégente pedig amikor időm engedi akkor egy kutyamenhelyre megyek ki önkénteskedni. Sajnos mivel panelba lakunk a férjemmel így nem lehet kutyánk, így ekkor élem ki a velük való idő igényemet. Az ukrán menekülteknek összeállítottam egy kis csomagot tisztálkodási szerekkel és tartós kajával.

Nekem mindig is alap volt az adományozás, kicsi koromtól kezdve ezt láttam a szüleimtől. Voltunk mi is rossz helyzetben anno, akkor rengeteg segítséget kaptunk, így most hogy már rendeződött az életem én segítek másoknak

2022. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%
Szegényeknek nem adakozni kell, hanem munkahelyet teremteni. Pénzt osztani annak, aki nem tud vele bánni és nem akar megdolgozni érte, fölösleges.
2022. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
#10, #12: Le a kalappal előttetek!!!
2022. márc. 6. 13:33
 15/33 anonim ***** válasza:
32%
Is-is, de a magyaroknál nincs keserű szájíz.
2022. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
88%
Senkinek nem adakozom, nem rosszindulatból vagy hasonló, hanem mert nekem nincs ár keret.
2022. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
92%

Senkinek nem adakozok, de ha tenném, akokr inkább annak, aki kb 24 óra leforgása alatt lett nincstelen, és kell az életéért menekülnie.


Annak, aki TUDNA dolgozni, de várja a segílyt, hát köszi, az egyáltalán nem érdekel.

2022. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
31%

"Maradék ételeimet mindig odaadom hajléktalanoknak ... Ha hajléktalant látok akkor szoktam venni neki egy szendvicset vagy valamit egy közeli üzletből, esetleg pénzt adok neki."

Ezt időben is meg pénzben is egy vagyon lenne Budapesten művelni hosszabb távon...


"ha pedig valami pékáru vagy konzerv nem fogy el akkor ételmentő szekrényekbe viszem el"

Ilyen szekrényekből viszont nem értem, hogy miért nincs sokkal több a fővárosban.

2022. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
57%

Igen.

A háborúból az életüket mentőknek első körben nagyobb segítség kell.


Ők nem megszálló migráns, 20-30 éves, képzett harcos férfiak, akik kővel, füstbombával, drótvágóval, tehát fegyveresen “kérnek bebocsátást”.


A kárpátaljai magyarok nemcsak az orosz támadás elől menekülnek, hanem a sovén fasiszta ukrán különítményesek elől is, akiknek most éppen a honi liberálisok is kiszolgáltatják őket, rájuk uszítják az ukrán nácikat.

Magyarország nemcsak a kárpátaljai magyarokat, hanem az ukrán nemzetiségű háborús menekülteket is ugyanúgy fogadja.


Ukrajna magyarországi nagykövete ezt azzal köszönte meg, hogy Magyarországra szeretné kiterjeszteni a háborút.

Ukrajna kormánya az USA komprádor kormánya, magyarul helytartója. Az USA-orosz háború folyik Ukrajna birtoklásáért.


A honi szegényebb réteg lakik, munkája is van, ha akarja, szociális támogatást kap, alsnxi jogon egészségügyi ellátást. A hajléktalanok segítő hálózata, a családvédelmoi hálózat is működik.

Semmiféleképpen sem hasonlítható ahhoz, hogy a családod, gyerekrid életét mentve ott hagyod a lakásod, házad, folded, munkád, az egész életed minden eredményét, és földönfutóvá válva az életedért, életükért menekülsz.

A kettőt összekapcsolni butaság, vagy gonoszság.

2022. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

18!

Budapesten művelem ezt és nem akkora dolog. Nyilván nem az összes hajléktalannak adakozok akivel csak szembetalálkozok az utcán, de heti 4-5x biztosan.

Szendvicsek nem olyan drágák, úgyhogy erre nem sajnálom a pénzt, ha pedig pénzt kérnek akkor csak aprót adok. Szívesebben adok nekik ételt, az legalább egy értelmes dolog, nehogy alkoholra költsék vagy ilyesmi.

Nyilván mindenki a saját korlátain belül adakozik, nekem ez az ami még belefér

2022. márc. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!