Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a motivációja az életre...

Mi a motivációja az életre annak aki buszvezető vagy takarító vagy kukás?

Figyelt kérdés
Az ilyenek miért nem tanultak és képezték magukat hogy valami hasznos és jól fizetett szakmájuk legyen
2022. ápr. 22. 19:02
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Van akit nem a pénz motívál kérdező, és egyébként igaza van. Te vagy a gáz, h így gondolkodsz.
2022. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy én sokat túrázom, ott vannak emberek akik a hétköznapi életben sima gyári meg építőipari munkások, a természetben viszont 40-50-100 km-eket mennek.
2022. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi a gondod velük? Ezt is kell valakinek csinálnia .
2022. ápr. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
57%
Fogadjunk, hogy egy pénzéhes nő a kérdező, aki azokra irigykedik, akik sok pénz nélkül is megtalálták az életük értelmét. Mit foglalkozol te olyan emberekkel kérdező, akiket lenézel amúgy?
2022. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi a motivációja az életre annak, akinek az életben az egyetlen öröme az, hogy minél több pénzt felhalmozzon, és elköltsön nagyrészt felesleges baromságokra, amiknek nagy részére nem is lenne szüksége?...
2022. ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyenek miért nem tanultak és képezték magukat"

Lehet, hogy nem volt rá lehetőségük (vannak olyanok, akiket pl. kitesznek otthonról 18 évesen, vagy bármi más okból kifolyólag korán kell felnőniük), esetleg nem olyan képességekkel születtek, hogy magasabb szinten tanuljanak. Az is lehet, hogy valaki egészen más, személyes indíttatásból dönt így. Minden embernek van egy története, amit kívülálló nem láthat, nem ismerhet.


"hogy valami hasznos és jól fizetett szakmájuk legyen"

A buszvezető, a kukás és a takarító nem végez hasznos munkát? Egy pillanatra csukd be a szemed, és képzelj el pl. egy két hetes kukássztrájkot. Az igaz, hogy vannak jobban fizetett munkák, de ezek nem mindenkinek elérhetőek, illetve nem mindenkinek vonzóak.

2022. ápr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Speciel ebből a háromból egy se haszontalan, legalábbis pislognál erősen ha az otthoni szemeteddel neked kéne Pusztazámorig elsétálnod ahelyett hogy kiviszed a ház elé a kukába.


Amúgy van egy mérnöki diplomám, de ha lehetne kisegítőként villamost vezetni, akkor szívesen csinálnám mert érdekel.

2022. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Kukásként tudod, hogy mi motivál? Hétfőtől péntekig van munka, csak délelőtt, minden hétvége és délután szabad. El tudom hozni a gyerekem az oviból, a suliból. Ráadásul jobban keresek, mint egy tanár vagy egy mentős. Nem lehet mindenkiből politikus vagy celeb. (Egyáltalán van még különbség?)

Mikor elkezdtem, ráadásul abban a városban, ahol felnőttem, és mindenki ismer, csak arra gondoltam, hogy a számlák legalább ki lesznek fizetve, és csak találok valami jobb munkát.

De igazából nem kell jobb, életem egyik legjobb munkahelye. A kollégák nagyon jófejek, a haverok integetnek, ha látnak a kukásautón, az oviban szuperhős vagyok, főleg ha kukásautóval hozom el a fiamat. Ami óriási bónusz, hogy szemét mindig van, ez tényleg fix munkahely.

Ezerszer jobb, mint vakulásig egy gyárban rohadni három szakban, ahol az összes irodista lekezelő, a műszakvezetők többsége meg egy tanulatlan bunkó barom. Sokszor hétvégén, sőt ünnepnapon is. Köszi, inkább megyek állatkertbe a családdal, és minden este a feleségem mellett alszok.

Van rossz oldala is, nyáron a meleg, télen a hideg, eső egész évben, de egy jó ruha sokat számít.

Néha büdös, koszos és undorító. De sokszor találtam már jó dolgokat, főleg a gazdag negyedben. Van, hogy direkt nekünk teszik félre: régi laptop, szakítás után a nő ékszeresdoboza, mindennel együtt, márkás gyerekruha, játék, antikvitás. Néha van egy kis maszek, akkor ingyen pizza, a cukrászdából sütik, meg persze készpénz.

Ráadásul a cég beruház az oktatásunkba, C jogsit is kifizetik, csak legyen aki vezeti a csúnya, büdös kukásautót.


Pont a héten voltam fogorvosnál, és azon gondolkodtam, hogy mi visz rá valakit erre a pályára? Más büdös szájába nyúlkál, meg nézi, ahogy szenved. Minden nap. Keres annyit, hogy megérje elviselni?

2022. ápr. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, képzeld el, hogy holnaptól nem járnak a buszok, nem takarítják a köztereket, épületeket, és nem viszik el a szemetet. Egy hét elteltével full káoszban élnénk. Ezek a munkák mind hasznosak, és ahogy az előző válaszokban olvashattad, vannak, akik számára élvezhetőek is, plusz rendesen keresni is lehet velük. Sok oka lehet annak, ha valaki ilyen foglalkozást választ.

Az viszont nem vall részedről nagy intelligenciára, hogy lenézed őket. Gondolom, az a fajta vagy, aki elvárja, hogy minden flottul működjön körülötte (szemét legyen elszállítva, közlekedés ne akadozzon stb.) de ha el kell végezni egy apró fizikai munkát, az már gondot okoz.

2022. ápr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Személyes sztori: egyetemen dumáltunk egy évfolyamtársammal, mellettünk mosott fel a takinéni. Egyszer csak felénk fordult, hogy az adott oktató tényleg olyan szemét-e vizsgán. Elkezdtünk beszélgetni, kiderült, hogy a fia elsőéves - neki például az volt a motivációja, hogy mérnök legyen a fiából.


De egy kórházi takarítónak lehet motivációja, hogy az ő kórtermeiben senki ne haljon bele a higiénia hiányából fakadó szövődményekbe.


Az meg, hogy #18 kukásautóval megy a gyerekért az óvodába... hát, szerintem a srác/lány a legmenőbb a csoportban :) De komolyra fordítva, ha nem dolgozna, az tényleg nagyon hiányozna.


És hadd kérdezzek vissza: egy social media manager-t mi motivál? És ha ő egy hétig nem dolgozna, az kinek tűnne fel?

2022. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!