Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a motivációja az életre...

Mi a motivációja az életre annak aki buszvezető vagy takarító vagy kukás?

Figyelt kérdés
Az ilyenek miért nem tanultak és képezték magukat hogy valami hasznos és jól fizetett szakmájuk legyen
2022. ápr. 22. 19:02
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyenek miért nem tanultak és képezték magukat hogy valami hasznos és jól fizetett szakmájuk legyen"



Egyrészt nem mindenkinek van lehetősége vagy képessége arra, hogy továbbképezze magát és akkor az oktatási rendszer SZÁMOS ZSÁKUTCÁJÁRÓL még nem is beszélek.


Másrészt a buszvezetés az tipikus szenvedélymunka, nekem is van buszos ismerősöm akkor is csinálná, ha nem fizetnének érte. Amúgy nem keres rosszul a BKV-nál nettó 500 ezer körül szokott kapni (juttatásokat is beleértve), és volt olyan, hogy kétheti táppénzre többre jött ki a bére mintha bent let volna.


A kukásoknál is van biznisz! Hidd el nem keresnek azok szarul!

Amikor henteskedtem a főnök heti 10 ezret fizetett, hogy hétvégén elvigyék a 2db 200 literes kukányi "biológiai hulladékot" ami egész héten képződött, és a külső hűtőbe volt tárolva, hogy ne űzze ki a lakosságot a kerületből...


Takarítót is ismerek nettó 1500 as órabérrel...

Annyira nem szar iroda takarításért, porszívózásért..

2022. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

"Mi a motivációja az életre annak aki buszvezető vagy takarító vagy kukás?

Az ilyenek miért nem tanultak és képezték magukat hogy valami hasznos és jól fizetett szakmájuk legyen"


És mi a motivációja annak, aki mondjuk tanár, tehát tanult és képezte magát, hasznos is a munkája - mégis csak annyit keres, mint egy takarító...?

2022. ápr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
28%
Mi a motivációja egy papnak?
2022. ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

Minden törvényes munka hasznos. Azért fizetnek érte, mert szükség van rá. Ha például senki nem takarítana és senki nem vinné el a szemetet, undorító szemétkupacok és mocsok lenne mindenhol. Ha pedig nem lennének buszsofőrök, nagyon sokan nem tudnának a munkahelyükre vagy iskolába eljutni, így a többi ember nem tudna tanulni, vagy a munkáját elvégezni.


Egyébként a munkán kívül más motivációja is lehet egy embernek az életében, például lehet családja, lehetnek hobbijai, vagy tarthat háziállatokat, stb.


Illetve az is lehet, hogy valaki például takarítóként is szereti a munkáját.

Ezek az emberek is hasznos feladatokat végeznek el, hülye dolog lenézni őket.

2022. ápr. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Takarítóként 400 ezer felett keresek, szabad hétvégékkel, ha dolgoznék szombat, vasárnap akkor 500 is lenne, de inkább több. Igaz nem 8 órás meló, hanem 12 és több helyen, tehát fárasztó nem is kicsit, de szeretem csinálni és nem érdekel ki mit gondol pláne, hogy több pénzt viszek haza, mint akik alól pucolom a sz@rt.
2022. máj. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk egy takarító ,ha nem allami intezmenyben meg xy cegnek dolgozik,hanem maganemebrkenel akkor valoszinu jobban is keres,mint egy atlagos diplomas.

En tanultam x evet,aztan most megint elkezdtem valami mast tanulni. De kozben rajottem egy multinal ,hogy nem a diplomak szama mitt fogok elorebbjutni..

2022. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!