Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar az emberek,...

Csak engem zavar az emberek, a civilizáció végtelen sablonossága?

Figyelt kérdés
Az, hogy az emberek klónok. Hogy az egész civilizált létezés futószalagszerűnek tűnik. Semmi egyedi gondolat, semmi mélység, minimális őszinteség. Az egész világ egy nagy felszínes, húgymeleg valami. Ugyan azok az algoritmusok történnek meg minden nap. Rengeteg embert ismerek, de elenyésző kivételtől eltekintve mind keretek közé vannak szorulva. Mintha az eredő lelkük már rég halott lenne, és csak valamiféle civilizáció által kialakult droid-prototípusként léteznének. Senkivel nem lehet őszintén beszélgetni. Még akkor se, ha mindkét fél akarja. Mert az emberek már magukat se ismerik, így még akkor se őszinték, amikor a szándékaik amúgy tiszták. Úgy érzem, egyedül vagyok emberi, és droidok vesznek körül, a legújabb, "civilizált organizmus 11.3-as patch"-el frissített rendszerrel települve az agyukban. Legyen az ember fiatal, vagy öreg. Egyáltalán nem azt mondom, hogy én vagyok a szent, és mindenki más gonosz rajtam kívül. Csak hogy elképesztően sablonos a világ. De nem csak a divatos emberekre értem mindezt, mert vannak például a lázadók. A különcök. De ők is ugyan úgy droidoknak tűnnek. Mert a maguk fajtákkal ugyan úgy egy követ fújnak, saját identitástudat nélkül. Egy példával élve, mikor iskolás voltam, voltak a rockerek, az emo-sok, meg a diszkósok. Igazából mindegyik csoport tagjai hatalmas egyéniségnek hitték magukat, miközben kaszton belül úgymond ugyan olyan klónok voltak. Mindig ugyan azokat a témákat kell hallgatnom beszélgetések közben, ugyan azok a pletykák, ugyan azok a reakciók, ugyan azok az álmok, ugyan azok a csalódások, ugyan azok a sorsok. Minden műsor, film, minden youtube csatorna, minden reklám ugyan azokra a sablonokra épül. Persze, itt is vannak eltérések, de ráhúzható ezekre is az előbbi példám. Van még olyan, aki hasonlóan látja a környezetét? (ha igen, akkor lehet hogy én is klón vagyok :P bár ha már odáig eljutok hogy ezt felismerem, akkor legalább változtathatok)

2022. ápr. 27. 19:12
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
80%
2022. ápr. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
77%
csatlakozom az előttem szólóhoz. :)
2022. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
83%
Más szemében te is droidnak tűnsz.
2022. ápr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
3-as, szerencsére ez nem így van. Eddigi életemben szinte kivétel nélkül mindenki, akivel valaha összeakadtam az idősíkomban, azt mondták rólam, hogy soha életükben nem találkoztak még olyan életfelfogású emberrel mint én, de még hasonlóval sem. Ezt érthették pozitív, vagy negatív értelemben is. De amúgy nem kell mások megerősítése efelől. Én tudom hogy a napirendem olyan, amit senki az ég világon nem csinál rajtam kívül. És azt is, hogy ösztönből vagyok olyan, amilyen, nem pedig megfelelési kényszerből, vagy lázadásból.
2022. ápr. 27. 19:30
 5/46 anonim ***** válasza:
85%
Hát én nem tudom, lehet, hogy az életben szuperérdekes jelenség vagy, de a kérdésedet csak az első három sorig bírtam olvasni, annyira unalmas volt. Úgyhogy vagy két éned van, vagy fogalmam sincs.
2022. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
83%
És a napfény is a te seggedből jön.
2022. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
81%

Húha! :-DD


Houston, Houston, we have a problem. :-D

2022. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
83%

5


Szinte minden héten feltesz valaki egy ilyen kérdést. Én is unom már.

2022. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Na, linkeljétek be azokat a kérdéseket. Látom itt is összeverődött egy sablon csapat. Mintha 1 felhasználó lenne az összes profil mögött. Pont erről beszéltem. Köszönöm hogy a kérdésem alá még úgymond a példamondatokat is elhelyeztétek ezáltal! Kiváltképp a 6-os tetszett! Pontosan leírtam, többször is, hogy a leggyengébbeknek is tiszta legyen: se nem állítom hogy szent lennék, se nem azt, hogy pozitív. Erre ilyen válasz érkezik. De hát a sablon agyak, mint mondtam, korlátok közt élnek. Köszönöm a példamondatokat még egyszer! Jöhet még több is!
2022. ápr. 27. 19:39
 10/46 anonim ***** válasza:
87%

- Figyelem! Az M7-esen autózók figyelmét szeretnénk felhívni, hogy legyenek óvatosak, mert egy őrült a forgalommal szemben autózik Budapest felé.

Kovács épp az autópályán hallgatja a felhívást, majd felcsattan:

- Hogy-hogy egy? Mind!


------


Nyilván minden válaszoló üdődött és csak te vagy helikopter :D Mitől vagy te akkora egyéniség, meg mi az a brutális életfelfogásod, amitől más vagy?

2022. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!