Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar az emberek,...

Csak engem zavar az emberek, a civilizáció végtelen sablonossága?

Figyelt kérdés
Az, hogy az emberek klónok. Hogy az egész civilizált létezés futószalagszerűnek tűnik. Semmi egyedi gondolat, semmi mélység, minimális őszinteség. Az egész világ egy nagy felszínes, húgymeleg valami. Ugyan azok az algoritmusok történnek meg minden nap. Rengeteg embert ismerek, de elenyésző kivételtől eltekintve mind keretek közé vannak szorulva. Mintha az eredő lelkük már rég halott lenne, és csak valamiféle civilizáció által kialakult droid-prototípusként léteznének. Senkivel nem lehet őszintén beszélgetni. Még akkor se, ha mindkét fél akarja. Mert az emberek már magukat se ismerik, így még akkor se őszinték, amikor a szándékaik amúgy tiszták. Úgy érzem, egyedül vagyok emberi, és droidok vesznek körül, a legújabb, "civilizált organizmus 11.3-as patch"-el frissített rendszerrel települve az agyukban. Legyen az ember fiatal, vagy öreg. Egyáltalán nem azt mondom, hogy én vagyok a szent, és mindenki más gonosz rajtam kívül. Csak hogy elképesztően sablonos a világ. De nem csak a divatos emberekre értem mindezt, mert vannak például a lázadók. A különcök. De ők is ugyan úgy droidoknak tűnnek. Mert a maguk fajtákkal ugyan úgy egy követ fújnak, saját identitástudat nélkül. Egy példával élve, mikor iskolás voltam, voltak a rockerek, az emo-sok, meg a diszkósok. Igazából mindegyik csoport tagjai hatalmas egyéniségnek hitték magukat, miközben kaszton belül úgymond ugyan olyan klónok voltak. Mindig ugyan azokat a témákat kell hallgatnom beszélgetések közben, ugyan azok a pletykák, ugyan azok a reakciók, ugyan azok az álmok, ugyan azok a csalódások, ugyan azok a sorsok. Minden műsor, film, minden youtube csatorna, minden reklám ugyan azokra a sablonokra épül. Persze, itt is vannak eltérések, de ráhúzható ezekre is az előbbi példám. Van még olyan, aki hasonlóan látja a környezetét? (ha igen, akkor lehet hogy én is klón vagyok :P bár ha már odáig eljutok hogy ezt felismerem, akkor legalább változtathatok)

2022. ápr. 27. 19:12
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
83%
Kinyitottál életedben egyetlen pszichológia könyvet is, vagy csak eldöntötted hogy ez így van?
2022. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Látom itt aztán csépelhetem a billentyűzetet, egyszerűen nem fogják fel az emberek, hogy nem érzem magam többnek, csak MÁSNAK. Mit olyan nehéz ebben felfogni? De komolyan?


Na jó, leírok pár dolgot, ami miatt más vagyok: Előre leszögezem: számomra nagyon fontos a testmozgás, és a test pozíciója, hogy egészségesnek érezzem magam a hétköznapokban, és ezért sokat teszek. Például, az én egyik TV-m a házban plafonon van. Sokkal, de sokkal kényelmesebb úgy TV-zni, hogy az ember hanyatt fekszik, és úgy látja a TV-t. A gerincnek is jót tesz, hogy az ember nem görnyedt nyakkal nézi, tapasztalatból mondom. Általában kocogva közlekedek mindenhova, ha nem vagyok épp lesérülve. Boltba, munkahelyre, temetésre, teljesen mindegy. Még ünneplőbe is, táskával is. Kalóriát éget, fitten tart, és a kezdeti nehézségek után (például ruhába izzadás, fáradtság) ezek mind eltűnnek. Mikor kimegyek focimeccsre, álló helyre, a kedvenc játékosaimmal együtt sprintelek, csak én helyben. Mikor ők rúgnak, én is rúgok a levegőbe. Így sokkal inkább át tudom élni a meccset, sokkal nagyobb a katarzis is gól, vagy győzelem esetén. Ha valahol vitát látok, ahol 1 ember van 10 ellen, én rögtön az 1 ember mellé állok. Ösztönből. Akkor is, ha fogalmam sincs a vitájukról. Egyszerűen nem tudok annál szánalmasabb dolgot elképzelni, mikor emberek összefognak 1 valaki ellen. Inkább beállok az 1 mellé, hogy ne csak egyedül legyen összerugdosva úgymond. Ne kérdezzétek, miért, ez tipikusan egy olyan vonásom, ami ösztönből jön, és nem tudok ellene mit tenni. Szeretek meditálni a mosógép társaságába. Néha csak nézem a centrifuga pörgését, néha nekidőlök, és úgy elmélyedek. Szeretem, ahogy rázza a hátamat. Családi összejöveteleken én mindig lefekszek a földre, és onnan beszélgetek a többiekkel. Mert úgy kényelmes. Legyen kerti parti, vagy benti esemény. Szeretek visszautasítani olyan dolgokat, például pénzt, amire mások azonnal lecsapnának. Mert számomra a tudat, hogy "indokolatlan dolgot tettem", sokkal pezsdítőbb, mint maga a vagyon birtoklása. Stb. stb. Sorolhatnám még napestig, de úgyis tudom, mert ismerem a klón agyakat, hogy ez a kis monológ csak felhívás lesz keringőre, hogy had érkezzenek a: "hülye vagy, nem különleges", vagy "köszönjük emese, most menj szépen fejjel lefelé szarni WC-re, ha ettől többnek hiszed magad"-szerű cinikus klón vélemények. Tessék csak, tessék!

2022. ápr. 28. 14:13
 33/46 anonim ***** válasza:
87%
Nem te vagy véletlenül a Schobert Norbi? :D Csak mert annak a mániája az állandó testmozgás, meg az is mindenbe belepofázik, ha nem ért hozzá akkor is, és természetesen - szerinte - mindig neki van igaza.
2022. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Hát néhány dolgod kifejezetten hibbantnak tűnik, de egyébként egyik sem túl különleges, vagy egyedi.

Én pl. sokszor úgy nézek filmet vagy valamilyen videót, hogy közben oda-vissza sétálgatok a szobában (főleg akkor szoktam ezt, ha tudom magamról, hogy aznap nem mozogtam semmit).

Más nem a mosógép centrifugáját bámulja, hanem a lobogó tüzet nézi a kandallóban, vagy a halak az akváriumban, vagy nézi ablakból a tájat.

Az is ösztönös viselkedés, hogy az ember egy konfliktusban a gyengébb mellé áll. Ugyanezt lehet megfigyelni foci kapcsán is - ha már feljött a téma. Ha két csapat játszik és te semleges néző vagy, akkor szinte biztosan a gyengébb csapatnak fogsz szurkolni.

2022. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, a plafonra szerelt monitoron már én is gondolkodtam, csak félnék hogy rámpottyan :D
2022. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha vita van én amellé állnék amelyikkel jobban egyetértek, vagy ha egyikkel sem akkor a saját véleményemet képviselném. Szerintem ez az ösztönös viselkedés a droid amit te mondtál.
2022. ápr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
34-es, akkor majd figyeld meg a valóságban, hogy működnek a dolgok. Ahhoz, hogy valaki a gyengébb mellé álljon a valóságban, kell egy bátorság és egy ösztön, amit az ember persze könnyen állít magáról, például meccsen a gyengébbnek drukkolni evidensnek tűnik, mert ott nincs tét. De mikor például az iskolában, vagy a munkahelyen kiközösítenek valakit, ezt őszinte és többszörös tapasztalatból mondom, ha jön egy új kolléga vagy diák, inkább fog a többi 10-hez csapódni, és adott esetben látatlanban is elfogadni az ő igazukat, mint őszintén megismerni azt az 1-et. De ha ti azt mondjátok magatokról, hogy 10 vs 1-es szituációba pártatlanul az 1 mellé állnátok, és tényleg mellé állnátok nem csak látatlanban ezt gondoljátok magatokról, akkor őszintén gratulálok, mert az egy különleges vonás.
2022. ápr. 28. 15:09
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Különleges vagy nem különleges, ez teljesen mindegy.


Ettől most te nem vagy sablonos? Hogy van egy olyan tulajdonságod, ami mondjuk 4-ből csak 1 embernek van meg?

Szerintem nincs olyan ember a világon, akinek le lenne több tucat olyan dolga, ami a többségre nem jellemző.

2022. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
38-as, akkor simán csak gyávák. Nem merik felvállalni magukat. Például lefogadom, hogy az emberek 90%-ának jól esne kint egy csapatépítő kerti partin lefeküdnie a földre. Mivel az ősemberek sugallmai ma is élnek bennünk, a természet, a fű érintése stimuláló. Már annak, aki még nem ölte meg az ösztöneit. De nem, kerti partikon senki nem fetreng a földön, mert az nem "szokás". Strandon persze igen, mert az ott "szokás". Ugyan így, az ember, ha kimegy kocogni, csakis tökéletes futó felszerelésben, holott az évek alatt én már rájöttem, tökmindegy mibe fut az ember. Minimális eltérés van ruha és ruha, cipő is cipő közt. Persze azért ne magassarkúba meg kisestélyibe fusson az ember, de egy sima utcai felszerelés tökéletes. Persze, ilyet nem mer egy átlag ember megtenni. Mert "jaj, mit gondolnak rólam az emberek, hogy az utcán futok sima ruhába? Hogy meghibbantam tán?" Mindegy, ez csak egy apró példa, hogy az emberek a szokásaikat szépen apránként ahhoz igazítják, amit szerintük a társadalom nem néz rossz szemmel, ami a civilizált protokollnak megfelel, és egyszerűen félnek ezzel szembemenni még akkor is, ha amúgy a saját kényelmük és sugallmuk megindokolná. Így vállnak apránként az emberek klónná, hogy az ilyen kötelezően magukra erőltetett szokásaik rabjává válnak lépésenként, és mint mondtam, idővel el is felejtik, hogy ezt vagy azt a szokást csak a társadalom kedvéért kezdték el, (például nők a sminkelést, férfiak megrendíthetetlen macsó szerepét), és azt fogják gondolni magukról, ők mindig is ilyenek voltak, méghozzá maguktól, pedig csak a társadalom vezette őket ahhoz a szerephez. De ez mindenhol megfigyelhető. Ha van egy jófiú, aki bekerül egy rossz társaságba, egy idő után eltanulja a rosszat. De a rossz fiú is megtanulja a jót, ha olyan társaságba keveredik. Ami azt jelenti, hogy valójában soha nem volt valós személyiségük, csak a körülményekhez idomultak. Na, és ezt a körülményekhez való öntudatlan idomulást nevezem én elklónosodásnak.
2022. ápr. 28. 15:38
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit, Kérdező? Én elismerem az egyéniségedet. Fantasztikus vagy és különleges, mi, átlag földi halandók (droidok, klónok) a lábad nyomáig sem érünk fel. Megtiszteltetés, hogy egyáltalán a Gyakorira kiírtad a kérdést, és ezáltal részesülhettünk fényeg egy picinyke sugarából. Kérlek, taníts még, Mester!

Remélem, most sikerült örömet szereznem.

2022. ápr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!