Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar az emberek,...

Csak engem zavar az emberek, a civilizáció végtelen sablonossága?

Figyelt kérdés
Az, hogy az emberek klónok. Hogy az egész civilizált létezés futószalagszerűnek tűnik. Semmi egyedi gondolat, semmi mélység, minimális őszinteség. Az egész világ egy nagy felszínes, húgymeleg valami. Ugyan azok az algoritmusok történnek meg minden nap. Rengeteg embert ismerek, de elenyésző kivételtől eltekintve mind keretek közé vannak szorulva. Mintha az eredő lelkük már rég halott lenne, és csak valamiféle civilizáció által kialakult droid-prototípusként léteznének. Senkivel nem lehet őszintén beszélgetni. Még akkor se, ha mindkét fél akarja. Mert az emberek már magukat se ismerik, így még akkor se őszinték, amikor a szándékaik amúgy tiszták. Úgy érzem, egyedül vagyok emberi, és droidok vesznek körül, a legújabb, "civilizált organizmus 11.3-as patch"-el frissített rendszerrel települve az agyukban. Legyen az ember fiatal, vagy öreg. Egyáltalán nem azt mondom, hogy én vagyok a szent, és mindenki más gonosz rajtam kívül. Csak hogy elképesztően sablonos a világ. De nem csak a divatos emberekre értem mindezt, mert vannak például a lázadók. A különcök. De ők is ugyan úgy droidoknak tűnnek. Mert a maguk fajtákkal ugyan úgy egy követ fújnak, saját identitástudat nélkül. Egy példával élve, mikor iskolás voltam, voltak a rockerek, az emo-sok, meg a diszkósok. Igazából mindegyik csoport tagjai hatalmas egyéniségnek hitték magukat, miközben kaszton belül úgymond ugyan olyan klónok voltak. Mindig ugyan azokat a témákat kell hallgatnom beszélgetések közben, ugyan azok a pletykák, ugyan azok a reakciók, ugyan azok az álmok, ugyan azok a csalódások, ugyan azok a sorsok. Minden műsor, film, minden youtube csatorna, minden reklám ugyan azokra a sablonokra épül. Persze, itt is vannak eltérések, de ráhúzható ezekre is az előbbi példám. Van még olyan, aki hasonlóan látja a környezetét? (ha igen, akkor lehet hogy én is klón vagyok :P bár ha már odáig eljutok hogy ezt felismerem, akkor legalább változtathatok)

2022. ápr. 27. 19:12
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
91%
ütődött*
2022. ápr. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
90%

"Mitől vagy te akkora egyéniség, meg mi az a brutális életfelfogásod, amitől más vagy?"


Megnézte a Mátrixot.

2022. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
92%

"Én tudom hogy a napirendem olyan, amit senki az ég világon nem csinál rajtam kívül."


Mint például?

2022. ápr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:

10-es, az a vicces, hogy most azon gondolkodtam, hogy ha nekem szólna ez a kérdés, mit válaszolnék rá, és pont az jutott az eszembe, hogy valami teljesen nem oda illőt :D Már majdnem azt hittem, te is ezt tetted, azzal kicsit megfoghattál volna, de a végére elromlott ez a válasz is... :(

Kérlek, idézd pontosan azt a mondatot, ahol az embereket "ütődöttnek" nevezem? Pontos idézet kell, nem "szövegbe történő szubjektív belelátás", meg ilyesmi, amivel a sablon agyak mindig próbálkoznak, afféle sarokba szorult kitámadásként. Hogy mitől vagyok egyéniség? Erre ugyan hogy lehetne válaszolni? Ahhoz több órát el kéne töltenünk egymás társaságába, hogy átlásd.

2022. ápr. 27. 19:58
 15/46 anonim ***** válasza:
89%
Hát azért nem hiszem hogy több óráig tartana leírni azt, hogy mitől olyan a napirended, amiből azt hiszed, hogy senki más nem csinál olyat... Minden reggel ketaminos spenótot reggelizel, aztán gilisztákat dobálsz 2 órán keresztül egy IFA tetejére?
2022. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
86%

https://www.youtube.com/watch?v=-33gykQRks4

Szeretettel küldöm neked, és a többi 6 milliárd nagy egyéniségnek.

2022. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
15-ös Igazából nem is rossz példák... Hát, mondhatni, hasonlóan elképzelhetetlen dolgokat, csak az a lényeg, hogy még hasznosak is. Minden nap más és más. Azért nem lehet leírni, mert nem csak a konkrét tettek a lényegek, hanem a gondolatok is mögötte, vagy épp a kivitelezés. Egy egyszerű sétálás közben is az embernek lehetnek olyan mozdulatai, melyeket például azért iktat be, hogy több izma megmozduljon, több kalóriát égessen. Nem fogok konkrét példákat leírni, mert ismerem az embereket, és azzal csak visszaélési lehetőséget adnék arra, hogy fröcsögő nyállal nevezhessenek őrültnek, mint ahogy azt látatlanba már meg is tették páran.
2022. ápr. 27. 20:08
 18/46 anonim ***** válasza:
92%

"Csak engem zavar az emberek, a civilizáció végtelen sablonossága?"


Csak téged, mi mind klónok vagyunk.

2022. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
92%

Hát hatalmas nagy egyéniség lehetsz, ha attól fosol, hogy teljesen ismeretlen kb fél tucat ember fog azon fröcsögni, hogy egy másik teljesen ismeretlen ember minden második lépésnél megvakarja a valagát, hogy több izma mozduljon meg :D

Lehet hogy mindenki ekkora atom egyéniség, óóóóriási napi rutinnal, csak senki sem meri megmondani a többieknek?

2022. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
73%

Igazad van, az emberek többsége npc.

Nem formálnak önálló véleményeket, nem gondolkodnak mélyebben szinten kb semmiről, mondhatsz nekik a világon bármit, minden további nélkül el fogják hinni neked, ha beleillik a hasonlóan sekélyes alapokon nyugvó világnézetükbe.


Az emberek többsége igenis hülye, megvezethető, manipulálható klón.

De az is baromi könnyen megvezethető, aki azt hiszi magáról, hogy sokkal különb a többieknél.


Talán akkor ér a legkevesebb csalódás, ha elfogadod a tényt hogy mindenki birka, és ezzel egyidőben magadról is a legrosszabbat feltételezed, minden erőddel törekedve arra, hogy jobb legyél.

2022. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!