Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar az emberek,...

Csak engem zavar az emberek, a civilizáció végtelen sablonossága?

Figyelt kérdés
Az, hogy az emberek klónok. Hogy az egész civilizált létezés futószalagszerűnek tűnik. Semmi egyedi gondolat, semmi mélység, minimális őszinteség. Az egész világ egy nagy felszínes, húgymeleg valami. Ugyan azok az algoritmusok történnek meg minden nap. Rengeteg embert ismerek, de elenyésző kivételtől eltekintve mind keretek közé vannak szorulva. Mintha az eredő lelkük már rég halott lenne, és csak valamiféle civilizáció által kialakult droid-prototípusként léteznének. Senkivel nem lehet őszintén beszélgetni. Még akkor se, ha mindkét fél akarja. Mert az emberek már magukat se ismerik, így még akkor se őszinték, amikor a szándékaik amúgy tiszták. Úgy érzem, egyedül vagyok emberi, és droidok vesznek körül, a legújabb, "civilizált organizmus 11.3-as patch"-el frissített rendszerrel települve az agyukban. Legyen az ember fiatal, vagy öreg. Egyáltalán nem azt mondom, hogy én vagyok a szent, és mindenki más gonosz rajtam kívül. Csak hogy elképesztően sablonos a világ. De nem csak a divatos emberekre értem mindezt, mert vannak például a lázadók. A különcök. De ők is ugyan úgy droidoknak tűnnek. Mert a maguk fajtákkal ugyan úgy egy követ fújnak, saját identitástudat nélkül. Egy példával élve, mikor iskolás voltam, voltak a rockerek, az emo-sok, meg a diszkósok. Igazából mindegyik csoport tagjai hatalmas egyéniségnek hitték magukat, miközben kaszton belül úgymond ugyan olyan klónok voltak. Mindig ugyan azokat a témákat kell hallgatnom beszélgetések közben, ugyan azok a pletykák, ugyan azok a reakciók, ugyan azok az álmok, ugyan azok a csalódások, ugyan azok a sorsok. Minden műsor, film, minden youtube csatorna, minden reklám ugyan azokra a sablonokra épül. Persze, itt is vannak eltérések, de ráhúzható ezekre is az előbbi példám. Van még olyan, aki hasonlóan látja a környezetét? (ha igen, akkor lehet hogy én is klón vagyok :P bár ha már odáig eljutok hogy ezt felismerem, akkor legalább változtathatok)

2022. ápr. 27. 19:12
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi kérdező de ha focirajongó vagy akkor már nem lehetsz egyedi szabadgondolkodó :(
2022. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem attól még hogy valaki nem szeretne a földön fetrengeni, vagy nem tartja ésszerűnek a plafonra rakni a tv-t, vagy nem akar beleizzadni a rendes ruhájába vagy nem utasítana vissza pénzt azért hogy röhögjön magában még nem biztos hogy lelketlen tömegember. De neked szíved joga.
2022. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
40-es, persze azon kívül hogy alapból se gondolod komolyan, ismét elmondom, kb ötvenedszer, hogy nem kell engem ezért se tisztelni, de lenézni se. Mindenkinek úgyis csak a saját véleménye a hiteles magáról. Én csak azt szeretném elérni, hogy az emberek tudatosan éljenek. Mindig kérdezzék meg maguktól: ezt vagy azt magamért csinálom, magamért viselem, magamért mondom, a saját kényelmemet/nyugalmamat szolgálják a tényezők, vagy mások miatt van minden, mások miatt vagyok olyan, amilyen, és ha az ember őszintén elismeri magának a valódi tényeket és okokat, akkor már megtette az első lépést a valódi létezése felé.
2022. ápr. 29. 01:56
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ha én feltenném ezeket a kérdéseket, és magamért tennék mindent, a saját kényelmem/nyugalmam lenne a legfontosabb, a két gyerekem egy nap alatt elpusztulna az árokparton. Talán furcsa és droid dolog, de az emberek nagy része egy bizonyos kor után már nem önmagának él.
2022. ápr. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
És ruhát miért hordasz kérdező? Ugye nem csak azért hogy megfelelj mások elvárásainak? Pedig ha átgondolod nyáron simán lehet meztelenül is lenni.
2022. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:

45-ös, ruhát két dologért hordok: 1: télen megfagynék, mert a civilizáció generációkon keresztül szépen leépítette azt a szintű ellenállást, ami az ősember eredendően birtokolt. 2: Megbüntetnének közszemérem-sértésért.


44-es, nem kell kiforgatni a szavaimat. Nyilvánvalóan ha az ember gyereket vállal, az maximálisan saját döntés. Ha te alárendeled magad valakinek vagy valaminek, akkor vállald érte a felelősséget. Ettől függetlenül persze maximálisan lehet az ember szabad. Attól, hogy felismered, mi az eredő lényed számára kényelmes, mi számára jó, a kettő abszolút megfér egymás mellett. Tehát, attól nem fog éhen halni a gyereked, mert mondjuk seggen csúszkálva szeretsz közlekedni az utcán. Ha neked épp úgy kényelmes. Vagy attól, hogy törzsi táncot lejtesz egymagad a hősök terén egy lila tógában. Szabadnak lenni nem azt jelenti, hogy nagy ívben teszel mindenkire. Sőt, ellenkezőleg. Az elme szabadságához az is kell, hogy soha ne árts senkinek. Vagy jobban fogalmazva: ne legyen soha ártó szándékod. A civilizált gondolkodású emberek úgyis azt fognak belelátni a szándékaid mögé, amit akarnak. Ott tesznek neked keresztbe, ahol tudnak. De ha a te mindig azt adod másoknak, amit magadnak is adnál, vagy épp elfogadnál a túloldalról, akkor tiszta lelkiismerettel élhetsz. Én mondjuk sosem vállalnék gyereket, mert a bolygó már így is haldoklik attól ahogy az évezredek során bántunk vele. Én egyetemes távlatokba gondolkozok, nem az emberiség távlatába. Létrehoztunk életképtelen fajokat csak azért, hogy megehessük őket (tehén, tyúk, bárány, stb). Miközben kipusztítottuk a szárazföldi emlősök természetes populációnak 90%-át, és gyakorlatilag akik még életben vannak, vadak, nagyrészt rezervátumokban. Kinyírtunk több tízezer négyzetkilóméternyi korallzátonyt, azzal együtt a teljes élővilágát. Felfoghatatlanul nagy károkat okozott az emberiség pusztán a vándorlásaival, például olyanokkal, hogy egyik helyről a másikra átvittek akár szándékosan, akár véletlenül rovarokat, növényeket, fajokat. Az argentin hangya például letarolja az egész világot, megváltoztatja a faunát Dél-Európában, és most már Ázsiában is, mert az emberek áthozták mindenféle árúval együtt Dél-Amerikából. De ott a csendes-óceáni szemétsziget, a felmelegedés, stb,stb. Napestig sorolhatnám azon bűnöket, amiket a civilizáció követett el a bolygó és természetes élővilága ellen, de pozitívumot nem igen látok azon kívül, hogy a létező legönzőbben zsigereljük ki a bolygót csak azért, hogy nekünk, embereknek kényelmesebb hétköznapjaink legyenek. Tehát, én ezért nem fogok szaporodni. (Hála istennek! Mondják itt páran majd, gondolom) Magamat nem fogom megölni, se másokat, de még ártani se senkinek, békés vagyok. De tovább nem ások lefelé a romlás üregébe fajom tovább örökítésével. Tudom, én leszek most az emberiség főgonosza. De szerintem egy intelligensnek gondolt faj onnantól számítva lesz valóban intelligens, hogy rájön: a saját túlélésem nem fontosabb 1.000.000.000.000.000.000 másik organizmus túlélésénél. Az nem helyes, hogy amit az evolúció 600 millió év alatt létrehozott, azt egy emberi faj kevesebb mint 2.000 év alatt totál széttrancsírozza. Lehet burokban élni, lehet azt is gondolni "csak az én idősíkomban még éljem túl, a következmények nem számítanak", de ez nem más, mint a civilizált önzőség. Nyilván nem tudunk mit tenni mi, akik már ebbe születtünk bele. Itt szabályok vannak. Nem tudunk kimenni földkunyhóban lakni, ha nem a mi telkünkön van. Ahhoz meg dolgozni kell, civilizált valutát keresni. Nem mehetünk az erdőbe lándzsával vadakra vadászni, mert az is állami tulajdon, akár csak a vizek halai, ezekért mind börtön járna. Muszály civilizált emberként élni, szemetet és meleget termelni, bolygót zsigerelni. De van azért amit megtehet a földgolyóért: például, hogy nem szaporodik még tovább.

2022. ápr. 29. 15:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!