Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar az emberek,...

Csak engem zavar az emberek, a civilizáció végtelen sablonossága?

Figyelt kérdés
Az, hogy az emberek klónok. Hogy az egész civilizált létezés futószalagszerűnek tűnik. Semmi egyedi gondolat, semmi mélység, minimális őszinteség. Az egész világ egy nagy felszínes, húgymeleg valami. Ugyan azok az algoritmusok történnek meg minden nap. Rengeteg embert ismerek, de elenyésző kivételtől eltekintve mind keretek közé vannak szorulva. Mintha az eredő lelkük már rég halott lenne, és csak valamiféle civilizáció által kialakult droid-prototípusként léteznének. Senkivel nem lehet őszintén beszélgetni. Még akkor se, ha mindkét fél akarja. Mert az emberek már magukat se ismerik, így még akkor se őszinték, amikor a szándékaik amúgy tiszták. Úgy érzem, egyedül vagyok emberi, és droidok vesznek körül, a legújabb, "civilizált organizmus 11.3-as patch"-el frissített rendszerrel települve az agyukban. Legyen az ember fiatal, vagy öreg. Egyáltalán nem azt mondom, hogy én vagyok a szent, és mindenki más gonosz rajtam kívül. Csak hogy elképesztően sablonos a világ. De nem csak a divatos emberekre értem mindezt, mert vannak például a lázadók. A különcök. De ők is ugyan úgy droidoknak tűnnek. Mert a maguk fajtákkal ugyan úgy egy követ fújnak, saját identitástudat nélkül. Egy példával élve, mikor iskolás voltam, voltak a rockerek, az emo-sok, meg a diszkósok. Igazából mindegyik csoport tagjai hatalmas egyéniségnek hitték magukat, miközben kaszton belül úgymond ugyan olyan klónok voltak. Mindig ugyan azokat a témákat kell hallgatnom beszélgetések közben, ugyan azok a pletykák, ugyan azok a reakciók, ugyan azok az álmok, ugyan azok a csalódások, ugyan azok a sorsok. Minden műsor, film, minden youtube csatorna, minden reklám ugyan azokra a sablonokra épül. Persze, itt is vannak eltérések, de ráhúzható ezekre is az előbbi példám. Van még olyan, aki hasonlóan látja a környezetét? (ha igen, akkor lehet hogy én is klón vagyok :P bár ha már odáig eljutok hogy ezt felismerem, akkor legalább változtathatok)

2022. ápr. 27. 19:12
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
89%
Figyi, egyébként mi volt a célod ezzel a kérdéssel? Hogy a sok droid klón leboruljon a hatalmas egyéniséged előtt?
2022. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
19-es, pontosan az ilyen cinikus válaszolók miatt felesleges bármit írnom. Meggyőzni a te fajtádat nem lehet. Soha a büdös életbe nem ismernéd be, hogy én mondjuk különleges vagyok. Rengeteg hasonló emberrel van tapasztalatom. Nem tudom, te vagy a többi "anonim" válaszoló, de ha igen,akkor szerintem felesleges a további szócséplés.
2022. ápr. 27. 23:37
 23/46 A kérdező kommentje:
21-es elképesztően meglepő lesz a válasz: tapasztalat gyűjtésre szolgált a kérdés
2022. ápr. 27. 23:42
 24/46 anonim ***** válasza:
83%

"19-es, pontosan az ilyen cinikus válaszolók miatt felesleges bármit írnom. Meggyőzni a te fajtádat nem lehet. Soha a büdös életbe nem ismernéd be, hogy én mondjuk különleges vagyok. Rengeteg hasonló emberrel van tapasztalatom. Nem tudom, te vagy a többi "anonim" válaszoló, de ha igen,akkor szerintem felesleges a további szócséplés."


Néma gyereknek anyja sem érti a szavát.

Egyébként meg minden ember különleges, akár hiszed, akár nem. Még az együtt nevelkedett, egypetéjű ikrek is óriási mértékben különböznek belsőleg és külsőleg is.

2022. ápr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

24-es, ha viszont belül minden ember különleges, akkor a diagnózisom még rosszabb: mert az azt jelenti, hogy az emberek 90%-a egy gyenge, sablonos, unalmas és fárasztó SZEREPET játszik. Magukra erőszakolják, mint valami biztonságot jelentő ködmönt. Félnek felvállalni önmagukat, félnek felvállalni a valós énjük véleményét (bár továbbra is tartom hogy legtöbben már elfelejtették), és a tömeg után húznak. A tömegpszichózis befolyásoltsága alatt állnak, és úgy vannak vele, hogy ha sokan hisznek valamiben, az biztos igaz, így inkább ők is abban hisznek, még ha legbelül nem is értenek egyet vele, mert az a könnyebb út. Ez így még elkeserítőbb. Bár ezt úgyis tudtuk. Az egzisztenciális félelem, na ez az igazi gyávaság.


Valaki említette a Mátrixot. Nos, soha nem láttam. Csak azt a belassított lövedék slow motion jelenetet, azt is csak azért, mert rengetegen lekopizták. Fogalmam sincs miről szól.

2022. ápr. 28. 00:14
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

4 De akkor ezek szerint te is egy napirendet, azaz "algoritmust" követsz nem? Akkor te is droid vagy.

Egyébként nekem felkeltette a kíváncsiságom. Miért mondják ezt, miért különleges a napirended és miért érzed különlegesnek magad?

2022. ápr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
8%
Egyébként minden ember tudatalatti programokon fut, te is. Ez ellen nem tudsz tenni, a legtöbb amit tehetsz hogy felismered ezt és átprogramozod magad. Amíg ezt nem ismered fel te is ugyanúgy csak "droid" vagy aki azt hiszi nem droid mint mindenki más. Én is droid vagyok csak felismertem. Ha esetleg neked merőben mások a programjaid attól még ugyanúgy programozva vagy.
2022. ápr. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

"24-es, ha viszont belül minden ember különleges, akkor a diagnózisom még rosszabb: mert az azt jelenti, hogy az emberek 90%-a egy gyenge, sablonos, unalmas és fárasztó SZEREPET játszik."


De már miért játszana szerepet? :D Hiába kérjük, hogy fetjsd már ki a dolgot, te még a napi rutinodat sem vagy hajlandó elárulni.

A hétköznapi szükségleteit nyilván mindenki hasonló módon oldja meg, mert mégis hogy máshogy tenné? Elfogyott otthon a sajt és sajtot akarsz enni? Elmész a boltba és veszel. Nincs tiszta pohár amiből tudnál inni? Elmosogatsz. Szeretnél nem büdösen járni-kelni a világban? Megfürdesz. A hétköznapi tevékenységek jó részét praktikus okokból hasonlóan oldjuk meg.

A sajtevést meg lehetne úgy is oldani, hogy nekiállsz pasztőrözetlen, tőgymeleg tejből sajtot készíteni, de nem igazán praktikus és az emberek többsége nem a sajtkészítésben kíván kiteljesedni. Ugyanez igaz a többi példára is. Nem lesz attól sablonos valaki, mert az élethez feltétlenül szükséges dolgokat a lehetőségeihez mérten hatékonyan akarja letudni.

2022. ápr. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk nekem a kérdező az, aki rohadt unalmas, beképzelt kis fogyi :)


Utálom az ilyen uncsi, magát többre tartó embereket, fogadni mernék, hogy a szánalmas kis napirendet smafu az enyémhez vagy akár bármelyik kommentelőhöz képest.


Sablonos, elmélkedős mondatok, nulla tartalom…

2022. ápr. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Engem a mindenki mást droidozó felvilágosultak zavarnak.
2022. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!