Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszihopata? Szociopata? Vagy...

Pszihopata? Szociopata? Vagy csak simán agresszív? Normális ez?

Figyelt kérdés

Ez a gondolat már több hónapja benne van a fejemben, egy ideig próbáltam nem beismerni, nem erre gondolni, vagy hazudni önmagamnak erről. De attól tartok, hogy a barátnőm pszihopata.


A történet a következő;

Idén lettem gimis, és új osztály, új emberek. Kialakult egy baráti társaságom másik 4 emberrel. Pár hónappal később, összevesztem velük, kivéve egyikőjükkel. Őt most az egyszerűség kedvéért hívjuk Alexának.


Szóval, kb 3 hónapon keresztül az osztályból nem voltak más barátaim, csak Alexa. És, ekkor kezdtek furcsa dolgok történni. Alexának mindig is sötét humora volt, de úgy gondoltam, hogy ez normális egy bizonyos szintig. Aztán, már nem is tudom, mikor kezdődött, de egyre inkább elkezdett ütögetni. Ököllel a vállamba, vagy csak simán tarkón csapott. Gondoltam, ez is normális, valakinek csak ilyen a természete, nem? Azt tudni kell Alexáról, hogy elég igénytelen ember. Nem hoz magával sokszor tesicuccot, a tanítási órákon mindig hiányzik valami könyve, és még ételt, kulacsot, és pénzt sem hord magával, csak nagyon ritkán. Nálam mindig van kaja, vagy pénz hogy tudjak magamnak venni valamit a büfében, és Alexa ezt fokozatosan ki is használta... "Vegyél nekem egy pogit, csak 200 Ft, holnap visszaadom", először csak ennyi volt (és amúgy mai napig nem visszaadott tartozásai) később pedig már ez volt; "Na, adj a szendvicsedből egy kicsit, éhes vagyok" és amikor azt mondtam hogy nem, hiszen akkor tényleg nagyon éhes voltam, akkor csak egyszerűen kitépte a kezemből a szendvicsem felét. És ezt nem egyszer, nem kétszer, hanem minimum 7-szer eljátszotta, de nem csak velem, hanem egy másik barátnőmmel is.


És ez egyre csak durvult, egyre agresszívabb velem, ha valami rosszat mondok, ami neki nem tetszik, akkor megüt, vagy csak simán azt mondja hogy "hülye vagy" egy nagyon lealacsonyító hangsúllyal. Talán ez így nem tűnik annyira durvának, de sokszor hallani azt hogy ilyen meg olyan rossz vagy, ráadásul olyantól, akiben bízol, az aztán nagyon tud fájni...


Mostanában sokszor mondja azt is, hogy "Megöllek" vagy hogy "Eltöröm a nyakad egy székkel".


Sokat beszél a halálról, arról hogy meg akar ölni valakit, vagy hogy meg akarja ölni magát.


Sokszor mondja azt is, hogy utálja a családját, legszívesebben megölné őket.


Azt is mondta egyszer nekem, hogy ő nem igazán kötődik senkihez, és ha nem beszélnénk több hónapon keresztül, akkor nem is hiányoznék neki. De nem csak én, senki sem.


Régebben még úgymond vágta is magát, ráadásul a szemem előtt. Volt hogy egy ollóval, egy körzővel, vagy egy fém kupakkal. Tudja, hogy nem bírom a vért ennek ellenére mindig a képembe tolta a vérző kezét, közben meg azt mondta, hogy szereti a vér látványát.



Emellett viszont ő volt az egyetlen ember, aki mellettem maradt, amikor mindenki már ott hagyott. Benne bízhattam, és egy ideig úgy gondoltam rá, hogy ő a legjobb barátom.



Mostmár más baráti köröm van, én, Alexa, és még két másik barátnőm tartozunk bele. A barátnőimet nem bántja soha, csak az egyiknek a kajáját vette el állandóan.


Közben ezeket a dolgokat, amiket leírtam próbálja poénnak beállítani, és úgy tenni, mintha normális lenne az, amit ő csinál. Ki tudja, lehet hogy azt gondolja, hogy ez normális..?


Mostanában sokat sírtam emiatt, mert nem értem, hogy mivel érdemeltem ki ezt az egészet. Nagyon rosszat tesz az önbizalmamnak is ez az egész. Ha megüt, soha nem mutatom ki, hogy fáj, de legbelül sírok. Ha beszól, mostanában visszaszólok, hogy védekezzek, de valójában ez is nagyon fáj...

Ránézésre tök jól megvagyunk így, és jó vele beszélgetni, de aztán előjön ez az oldala...


A barátságunk egyértelműen toxikus, de vajon hogyan léphetnék ki belőle? Közös a baráti társaságunk, egy osztályba járok vele, és a legtöbb órán is mellette ülök.



Beszéljek esetleg vele?

Csak az a baj, hogy félek tőle. Ő sokkal erősebb nálam, és ki tudja mennyire bánthatna, vagy megverhetne...


A szüleimmel beszéljek? Vagy az osztályfőnökkel? Vagy a baráti társaságom többi tagjaival? Vagy hagyjam az egészet, és csak távolodjak el tőle szépen csendben? Mit tegyek? Ha veled is történt hasonló eset, azt leírnád?


Köszönöm ha elolvastad



2022. máj. 9. 21:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a ti problémátok, és nem is vagytok szakemberek. Ahogy írtad, nem tudjátok, hogyan kell, és nincs is benne tapasztalatotok. Nagy valószínűséggel ha hárman jól odaállnátok, hogy a szemébe mondjátok (ugyan mit, hogy szociopata vagy, és ne legyél az?!), milyen eredményre számítotok?!


Ne vegyetek a nyakatokba olyan felelősséget, terhet, ami nem rátok tartozik, hanem pedagógusra, szülőkre, pszichológusra.


Amit tehettek, és érdemes tenni, hogy felhívjátok valamelyik tanár figyelmét, esetleg az iskolapszichológusét. Bár bizonyíték nélkül tényleg elég necces az, hogy a tanárok becitálnák a szülőket, és bevállalnak egy konfliktust, amit nyilván a gyerek letagad, de talán a jelekre jobban odafigyelnek, és esetleg úgy.


Az iskolapszichológussal is meg lehet próbálkozni, hárman bementek, neki elmondjátok, őt is köti a titoktartás, vagyis nem mondja el, hogy ti "árultátok be" és megmondja, hogy mit érdemes tennetek ebben a helyzetben.


Szóval szóljatok a felnőtteknek, és bízzátok rájuk a megoldást.


Alexa - ha szociopata - történetesen nincs lelkiismerete, tehát leszarja, ha nem jön be nektek, viszont bosszúálló, ezért sem érdemes szemtől szembe közölni vele bármit is. Az is lehet, hogy elszigetelődik, és máshol vezeti le az agresszióját, tehát nem meggyógyul, csak máshol "valósítja meg önmagát". Az se jobb, max. nektek kényelmesebb.

2022. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Hát, az utóbbi időben egyébként próbálunk egy kicsit távolabb kerülni tőle, de azért elég nehéz.


Azt is rossz látni, hogy ha nem minket, akkor más naiv, kedves, jóindulatú embereket használ ki.


Már gondolkodtam rajta, hogy ezt a szüleimnek hogyan mondjam el, de nem szeretném, ha miattam aggódnának, vagy balhét csinálnának így év végére.


Lehet, hogy meg kellene várni a következő tanévet, és nyáron úgy sem nagyon fogunk találkozi, szóval végül is, lesz időnk eltávolodni egymástól.


Hogyha jövőre is folytatja ezt, akkor az első dolgunk lesz szólni egy tanárnak.


Köszi a tanácsot, 21-es.

2022. jún. 8. 18:20
 23/27 anonim ***** válasza:
51%

Mit hezitálsz ennyit-? Még Te sajnálid, hogy nem tehet róla,jaj szegèny Alexa hogy eljár a keze a tarkódon, és a többi?

Hu de megrángatnám,meg leüvöltenèm a fejét...ekkora idióta vadbarmot, milyen nő lesz ez késöbb,ha már most ekkora kretén, azt ilyen fog szaporodni....

N35

2022. júl. 22. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
51%

Mármint a bnőd Alexára irtam.Ritka undoritó kis dög

És am olyan tényleg mint a cigók.

2022. júl. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Néha legszívesebben én is ráordítottam volna. De megütni soha nem tudnám...
2022. júl. 22. 22:11
 26/27 anonim ***** válasza:

Dehát ütögetett

..jó,én sem ütném meg,max a kezét megfogtam volna erősen...csak annyira felmérgelt ez a sztori ,hogy lehet ilyen agressziv az a làny olyannal aki kedves vele meg megértő....hàt ,asszem még erösödnöd kell mentálisan,hogy ezt ne engedd, én nagyon gyenge voltam ovis korom óta....csak ha vmi nem tetszik akkor már megtudom védeni magam mert sok a szemét ember

....

2022. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy napokban történt eset jutott most az eszembe.

Három tini, két lány, és egy srác felszállt a villamosra, és a hangadó csaj kikezdett egy idegen lánnyal: leült vele szembe és az ölébe tette a lábát. A másik lány is játszani kezdett: az idegen lány ruháját beletörölte az első lány cipőjébe. Az idegen lány ekkor felállt, és el akart menni, de ekkor valami történt, ami nem egészen világos, a srác is felpattant, és erőből megütötte a lányt. Az otthagyta őket, és leszállt, hárman meg utánuk és folytatták.


Annyi látszódott még, hogy a hangadó csaj a srácnak, mint a csicskásának odaadta a táskáját, hogy vigye, az meg a másik csajnak, és így mentek a menekülő lány után.


Nos, elég hamar elkapta őket a rendőrség, és garázdaságért, könnyű testi sértésért meg nem tudom, miért eljárást indítottak ellenük. Most talán már nem lesz olyan nagy a szájuk. Talán. De az is lehet, hogy csak a farkastörvényt tanulják meg jobban.


A lényeg, hogy az ilyen alakoktól jobb inkább elszigetelődni.


A srác nyilván csak azért ütött, mert imponálni akart, de hát remélhetőleg egy ideig nem látják egymást.

2022. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!