Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vidékiek miért utálják a...

A vidékiek miért utálják a Budapestieket?

Figyelt kérdés
A 21. században nem elmaradt gondolkodás ez, hogy valakit elítélnek csak azért, mert fővárosi? Nem mondom hogy mindenhol, mindenki, de sok ilyen esettel találkoztam.

2022. júl. 23. 15:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
37%

20.válaszolónak

Aha mert Budapestiek többen vannak mi?

Egyétek azt az ételt, ami megterem a városban haver!😀

2022. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
52%
A városban nem sok minden terem meg, de import kaját eszem nagyrészt. Olcsóbb. A számok árulkodóak, hiába van a "nem eszik a pesti ha nem szarik a paraszt" mondás, ez már rég nem így van. Az itthoni gazdálkodás nem mérvadó, nem azt eszik Pesten hanem a külföldi árut, mert jobban megéri.
2022. júl. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Amúgy egy főre jutó GDP-vel szokás számolni. Szóval nem azért, mert itt többen vannak. Ezt az ostoba érvet gondolom te sem gondoltad komolyan.
2022. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Ez így van, menj be egy Budapesti boltba. Külön jelzés van a magyar származású árúra, mert olyan ritka
2022. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Én nem irigylem a pestieket, egymás tisztított vizeletét isszák!
2022. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
78%

Vidékiek utálják a budapestieket = mert irigylik őket

Budapestiek utálják a vidékieket = mert lenézik őket


Mindkettő totális tájékozatlanságon alapuló általánosítás.

Az intelligens ember nem ilyen, akármi is az irányítószáma.

2022. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
63%

Az sem mindegy, hogy mit nevezünk vidéknek. A fővároson kívül minden vidék, vagy a kisebb-nagyobb városokon kívüli területek számítanak vidéknek?

26-os! A vidékiek nem irigylik a fővárosiakat, aki utálja őket, az azért van, mert a budapestiek egy része lenézi őket valamiért.

Én pl Bécsben élek, az egy főváros. Engem leenéznek a budapestiek, mert nem budapesti vagyok? Ha Linzben élnék, lenéznének? Vagy ha Szombathelyen?

2022. júl. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó, nem.



A Magyarországi vidékkel az a baj, hogy nagy része nagyon elmaradott Budapesthez képest, és amelyik része nem elmaradott annak is teljesen más a kultúrája, az emberek gondolkodása stb.

2022. júl. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Én azért nem szeretem őket mert olyan krvaokosnak képzelik magukat. Pl letévednek vidékre és elkezdenek olyan dolgokban is okoskodni, amiben nekik semmi belelátásuk, az itteni vidéki meg egész életében azzal foglalkozott. A vidéki sem megy fel a marketingirodába és kezd el papolni hogy mit hogyan kéne, akkor ők se csinálják. Persze nem mind ilyen, de amikor már sokadik fővárositól ezt tapasztaltam, ott elegem lett.
2022. júl. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Nos igen, ez a tájékozatlanság.....mert Budapestet a VII., VIII. kerület alapján kell megítélni, én ezekbe a kerületekbe még átutazóba sem megyek. Talán az I.,II.,III.,V.,XI.,XII.,XIII.,VIV.,XV.,XVI.,XVII.,XVIII., és XXII. kerületek is piszkosak és szemetesek? A saját vizeletünket isszuk? Nyugi nem csak a mi vizeletünk van a Dunában, hanem a Németeké, az Osztrákoké is benne van( special én ásványvizet iszom).😉 A kutyapiszok lefőképp a 6-7-8 kerületekben probléma, nincs zöldövezet. De vidéken is tudok olyan várost amelyik piszkos és tele van csövessel....; Miskolc.
2022. júl. 24. 05:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!