Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak egyre többen...

Miért vannak egyre többen azok a fiatalok, akik gyűlölik a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nem egyszerűen arról van szó, hogy nem akarnak gyereket, hanem szó szerint utálják őket. És ezt az utálatot azokra is kiterjesztik, akik gyermekkel képzelik el az életüket. Degradáló kifejezéseket használnak a gyerekekre, terhességre, szülésre, családra, betegesen süt belőlük a gyűlölet.

De miért éreznek és viselkednek így?



2022. szept. 16. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 A kérdező kommentje:

17, a kérdező nem állította, hogy a többség utálja a gyerekeket.

A kérdező azt állította, hogy egyre többen vannak, akik utálják őket.

2022. szept. 16. 22:03
 22/73 A kérdező kommentje:
18, a továbbiakban kímélj meg a hozzászólásaidtól.
2022. szept. 16. 22:10
 23/73 A kérdező kommentje:
20, mi ebben az általánosítás??
2022. szept. 16. 22:12
 24/73 anonim ***** válasza:
62%

hipervandor

mai gyerekek iszonyú szemtelenek

Tiltás

2022. szeptember 16. 21:26

Előzmény:

A kérdésre írt válaszod: Miért vannak egyre többen azok a fiatalok, akik gyűlölik a gyerekeket?

"A mai gyerekek iszonyú szemtelenek és gátlástalanok. Tegnap a tömött buszon egy néni rászólt egy 8 év körüli kissracra, hogy hajtsa össze a..."


Az üzenet:

Ne általánositsál!



Mi van???!!

2022. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
90%

"18, a továbbiakban kímélj meg a hozzászólásaidtól."


A továbbiakban kímélj meg az általánosító, napellenzős kérdéseidtől. Köszi.

2022. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
95%

"21/25 A kérdező kommentje:

17, a kérdező nem állította, hogy a többség utálja a gyerekeket.

A kérdező azt állította, hogy egyre többen vannak, akik utálják őket."


Elfelejtettél átjelentkezni a másik kamu profilodba pubi... ;)

2022. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 A kérdező kommentje:

Hát, már értem, te azt hiszed, hogy kérdezek és válaszolok is. Hát, tévedsz.

A buszos kommentelő TERMÉSZETESEN nem én vagyok. Ha magammal akarnék beszélgetni, nem kellene hozzá a GYK.

Az egyes szám harmadik személy pedig szándékos volt. Nem csoda, ha nem érted, hiszen neked nincs stílusod, csak útszéli, rossz modorod.

A kérdéseimtől pedig úgy kímélheted meg legegyszerűbben magadat, ha nem olvasod és kommenteled ezeket. Már úgyis kértelek erre.


Amúgy én senkit nem tiltattam le, sőt, nem is láttam a letiltott válaszokat. Bár, az inadekvát számozási hivatkozásokból kiderült, hogy voltak.

2022. szept. 16. 22:48
 28/73 anonim ***** válasza:
100%

"Nem csoda, ha nem érted, hiszen neked nincs stílusod, csak útszéli, rossz modorod."


Vicces, hogy stílusról és rossz modorról beszél valaki, aki a saját kérdéseire ad kamu választ, miközben az egész kérdése alaptalan gyűlölködés.... ;)

2022. szept. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, én is arra gondoltam, hogy sokakat zavar, hogy a kormány ennyire támogatja a gyermekvállalókat. Illetve, hogy a nem vállalókat nem támogatja. Ám, ha belegondoltok, van pár aspektus, amit nem árt figyelembe venni.

Elöregedő társadalom: kellenek a gyerekek, akik majd felnőve pont a ti nyugdíjatokat fogják befizetni a nyugdíjkasszába! És sokkal jobb, ha a már itt élők szaporodnak, mintha migránsokat kellene betelepíteni, akik aztán vagy dolgoznak, vagy nem. Szóval, a gyermekszülés támogatása társadalmi érdek.

Miért nem jár támogatás mindenkinek? Hát miért járna alanyi jogon? Az olyan lenne, mintha az is követelné az ösztöndíjat, aki bukdácsol az egyetemen. Nincs teljesítmény, nincs pénz.

CSAK CSOK-ért senki nem vállal gyereket, aki amúgy semmiképp nem akart volna.

A támogatásokkal együtt sem jó buli anyagilag a gyerek, szóval, ne sajnáljátok a családoktól a plusz bevételt! Egy kamasz sokszor többet eszik, mint a szülei, és a gyerekruhák, -cipők semmivel sem olcsóbbak, mint a felnőttekéi. Plusz két/három/több fővel nagyobbak a kiadások, de ugyanúgy csak egy/két kereső van.


Igen, sok mai kisgyerek neveletlen. Azért, mert már a szülei is azok voltak, elkényeztetett hercegek és hercegnők.

A gyermeket nem akarók pontosan tudják, milyen sok lemondással jár egy gyerek. Mert emlékeznek rá! Arra, mennyire kiszolgálták őket a szüleik, mennyire ők voltak a középpontban. Fordított felállásban erre nem vágynak.

Utóbbi két probléma összefügg, ahogy a megoldás is közös lehetne: Nem kell annyira elkényeztetni a gyerekeket, kell a szigor, a fegyelem és az önállóság is. Szeretetben NEVELNI kell, nem majomszerettel SZOLGÁLNI. Akkor a szülőknek is lehet életük, és nem a gyerekét kell élniük. Akkor a gyerek is megtanulja az alkalmazkodást, és nem lesz belőle önző felnőtt.


Ám egészséges lelkületű felnőtt akkor sem utálja a gyerekeket úgy általában, ha konkrétan ismer egyet-kettőt, akik neveletlenek. Komolyan, egyeseknek olyan szörnyű, beteges megnyilvánulásai vannak a gyerekekkel, gyerekvállalással kapcsolatban, hogy az már ijesztő.

Még szerencse, hogy ugyanakkor elég sokan vannak azok is, akik mindent megtesznek azért, hogy gyerekük legyen, még, ha érzésem szerint kissé túlzottan rá vannak is "kattanva" a témára.

Élőben egyébként én sem találkozom gyermekgyűlölőkkel, de itt a GYK-n elég sokan vannak. (Vagy csak néhányan, de nagyon aktívak?) Szóval, nem tudom pontosan mi a helyzet, ezért is tettem fel a kérdést. Mert meglepett ez a nagy gyűlölködés, amit itt tapasztaltam.

2022. szept. 16. 23:57
 30/73 anonim ***** válasza:
92%
Én nem utálnám őket, inkább azt utálom hogy nem nevelik őket. Rá sem szólnak semmiért a gyerekre így azt hiszik mindent megtehetnek.
2022. szept. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!